Home > Zpravodajství > domácí sport > Kvalifikaci pro start ve Velké pardubické má už osmatřicet koní

Kvalifikaci pro start ve Velké pardubické má už osmatřicet koní

První dodatečný termín přihlášek do 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou ve čtvrtek 27. srpna 2015 nikdo nevyužil, což se ovšem dalo předpokládat. V dlouhém seznamu již kvalifikovaných koní totiž není nikdo, kdo ještě přihlášen není. Po třech částech čtyřdílného kvalifikačního seriálu má podmínky pro start v letošní Velké pardubické splněno už osmatřicet koní a při sestavování startovní listiny tak bude svou roli zřejmě hrát i průběžný handicap.

V kvalifikaci uspěl i slovenský Bodyguard (vlevo). Foto: Sandra Schulzová

V kvalifikaci uspěl i slovenský Bodyguard (vlevo). Foto: Sandra Schulzová

Teoreticky může k nějakému doplnění dojít ještě v nadcházejícím kalendářním měsíci. Závěrečná kvalifikace se totiž poběží v rámci dostihového mítinku konaného 12. září a realizační týmy pak mají ještě dvě možnosti přihlásit své koně do říjnového dostihu. Uzávěrka druhé dodatečné přihlášky je 17. září, třetí o týden později. Už nyní má ale vstupenku do nejtěžšího dostihu osmatřicet tuzemských a zahraničních koní.

Čtyřiatřicet koní úspěšně absolvovalo jeden z kvalifikačních dostihů přímo na pardubickém závodišti – včetně slovenských reprezentantů. CARDAM jej úspěšně absolvoval v květnu, BODYGUARD v červnu. V srpnové kvalifikaci o start ve Velké pardubické usiloval MR ANGEL, dostih ale nedokončil.

Další čtveřice koní si vstupenku do Velké pardubické „vyběhala“ v zahraničí. Prvním z nich je CURRENT EXCHANGE, desetiletý ryzák reprezentující v Irsku registrovanou stáj Kaniz Bloodstock Investments Partnership, kterého má v tréninkové péči Elliot Gordon. Splněno má i osmiletý hnědák ESTORIL francouzské stáje Simon Munir a v tréninku Cherela Guye. Ve Velké pardubické by teoreticky mohl startovat další Francouz, devítiletý hnědák jménem SARIKA. Běhá v barvách stáje Mlle Jones Hannah a připravuje jej Piednoel Jacques. A kvartet uzavírá THE CUB, desetiletý irský hnědák v tréninku Thomase O´Neilla ze stáje The Party Boys Syndicate. Kvalifikace stále schází dvanáctiletému ryzákovi RIVER CHOICE, který letos běžel Velkou národní. Bohužel s pádem a od té doby neběhal.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy kvalifikace Pardubice Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XIII. den metropolitní sezóny: 70. PEGAS ST LEGER
Následující: KONĚ V AKCI: Závodiště patří dětem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Sázky Betino od 12.července

Společnost TOTO CZ, podnikající pod obchodní značnou BETINO, úspěšně získala od Ministerstva financí ČR nové povolení ke kursovým sázkám na zvířecí dostih. Jako první a zatím jediná tak bude moci obsloužit diváky dostihů přímo na závodištích v České republice a navázat tak na předchozí úspěšnou činnost. Povolení nabylo právní moci 11. června, ...