Home > Zpravodajství > domácí sport > Kvalifikaci pro start ve Velké pardubické má už osmatřicet koní

Kvalifikaci pro start ve Velké pardubické má už osmatřicet koní

První dodatečný termín přihlášek do 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou ve čtvrtek 27. srpna 2015 nikdo nevyužil, což se ovšem dalo předpokládat. V dlouhém seznamu již kvalifikovaných koní totiž není nikdo, kdo ještě přihlášen není. Po třech částech čtyřdílného kvalifikačního seriálu má podmínky pro start v letošní Velké pardubické splněno už osmatřicet koní a při sestavování startovní listiny tak bude svou roli zřejmě hrát i průběžný handicap.

V kvalifikaci uspěl i slovenský Bodyguard (vlevo). Foto: Sandra Schulzová

V kvalifikaci uspěl i slovenský Bodyguard (vlevo). Foto: Sandra Schulzová

Teoreticky může k nějakému doplnění dojít ještě v nadcházejícím kalendářním měsíci. Závěrečná kvalifikace se totiž poběží v rámci dostihového mítinku konaného 12. září a realizační týmy pak mají ještě dvě možnosti přihlásit své koně do říjnového dostihu. Uzávěrka druhé dodatečné přihlášky je 17. září, třetí o týden později. Už nyní má ale vstupenku do nejtěžšího dostihu osmatřicet tuzemských a zahraničních koní.

Čtyřiatřicet koní úspěšně absolvovalo jeden z kvalifikačních dostihů přímo na pardubickém závodišti – včetně slovenských reprezentantů. CARDAM jej úspěšně absolvoval v květnu, BODYGUARD v červnu. V srpnové kvalifikaci o start ve Velké pardubické usiloval MR ANGEL, dostih ale nedokončil.

Další čtveřice koní si vstupenku do Velké pardubické „vyběhala“ v zahraničí. Prvním z nich je CURRENT EXCHANGE, desetiletý ryzák reprezentující v Irsku registrovanou stáj Kaniz Bloodstock Investments Partnership, kterého má v tréninkové péči Elliot Gordon. Splněno má i osmiletý hnědák ESTORIL francouzské stáje Simon Munir a v tréninku Cherela Guye. Ve Velké pardubické by teoreticky mohl startovat další Francouz, devítiletý hnědák jménem SARIKA. Běhá v barvách stáje Mlle Jones Hannah a připravuje jej Piednoel Jacques. A kvartet uzavírá THE CUB, desetiletý irský hnědák v tréninku Thomase O´Neilla ze stáje The Party Boys Syndicate. Kvalifikace stále schází dvanáctiletému ryzákovi RIVER CHOICE, který letos běžel Velkou národní. Bohužel s pádem a od té doby neběhal.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy kvalifikace Pardubice Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XIII. den metropolitní sezóny: 70. PEGAS ST LEGER
Následující: KONĚ V AKCI: Závodiště patří dětem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jaroslav Müller, ředitel Dostihového spolku a.s.

Od začátku měsíce září má Dostihový spolek a.s. nového ředitele. Stal se jím Jaroslav Müller – člověk, který v „koňském světě“ není úplně neznámý. Celý svůj profesní život se věnuje chovu a výcviku koní. Má zkušenosti s řízením společnosti i s pořadatelskou činností v oboru. Z Mnětic na Pardubicku teď ...