Home > Zpravodajství > domácí sport > Květen bohatý na domácí i zahraniční dění v jezdectví

Květen bohatý na domácí i zahraniční dění v jezdectví

Pátý měsíc roku 2015 nabídne v rámci jezdeckého sportu českou účast ve skokovém Poháru národů v Linzi, reprezentační výjezdy mladších jezdců ve všestrannosti i skocích a účast na závodech ve vytrvalosti, paradrezuře, drezuře, voltiži a spřežení. V Čechách pokračuje Český skokový i Český drezurní pohár či Zlatá podkova.

150418_RP_0014_Sklenská Kateřina (33)

Během května se stihne domácí extraligový seriál Český skokový pohár podívat do Brna (1. – 3. 5.), Ostravy (15. – 17. 5.) a Němčic u Kolína (22. – 24. 5.). Detailní informace o všech kvalifikačních kolech najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Český drezurní pohár má na květen naplánována dvě kola, a to v JS Dvůr Stráň Gabrielka (9. – 10. 5.) a v Borové (23. – 24. 5.). Bližší informace jsou uvedeny na www.ceskydrezurnipohar.cz. Seriál Zlaté podkovy pokrčuje v rámci disciplíny všestrannost ve Dvorečku (2. – 3. 5), v Těšánkách (9. – 10. 5.) a v Borové (14. – 17. 5). Vozatajskou část seriálu budou hostit v Semicích (1. – 3. 5.) a v Těšánkách (23. – 25. 5.). Stránky věnované tomuto seriálu najdete na adrese www.zlatapodkova.cz. V květnu budou pokračovat také chovatelské závody pro mladé koně – Kritéria mladých koní (KMK) a Moravský šampionát mladých koní (MŠMK).

Neméně pestré bude květnové dění na zahraničních kolbištích. Skokoví jezdci Emma Augier de Mousac, Aleš Opatrný, Jiří Papoušek, Zuzana Zelinková a Ondřej Zvára se ve dnech 7. až 10. května představí při oficiálních mezinárodních závodech CSIO4* v Linzi, kde budou v pátek bojovat při týmovém Poháru národů. Zároveň je nedělní Grand Prix kvalifikací na olympijské hry i mistrovství Evropy 2015. Z dalších důležitých skokových akcí lze zmínit koncem měsíce mezinárodní závody kategorie dětí, juniorů a mladých jezdců – CSIOCh/J/Y v Lamprechtshausenu. Opomenout nelze ani CSIO5* v Lummenu, kde bude české barvy hájit Emma Augier de Moussac. Dále se jezdci chystají do Šamorína, Ebreichsdorfu či Celje.

Čtěte také:  Hasiči zachraňovali koně z řeky

Druhou nejsilnější disciplínou co do počtu zahraničních výjezdů je všestrannost se čtyřmi akcemi. Z kraje měsíce to je CIC2* Wiener Neustadt, Strzegom a CIC1* Luhmühlen. Koncem května vyrazí Barbora Kamírová do Everwinkelu. Malé rundy při Světovém poháru v drezuře na CDI Radzionkow se zúčastní Adéla Neumannová. Dále se drezurní jezdci vydají na CDI2* do Šamorína.

Ve spřežení se můžeme těšit na dvoje zahraniční závody s českou účasti a jeden mezinárodní mítink v Čechách. Ve dnech 14. až 17. května se totiž konají jedny z mezinárodních závodů u nás, a to CAI v Němčicích. Více o nich se dozvíte na webu pořadatele www.vigvamresort.cz. Dále vozatajové zamíří do Strzegomi a Fabiensebestyenu. Druhým českým mezinárodním závodem, jenž se uskuteční v pátém měsíci, je vytrvalostní CEI2* Cehnice s termínem 9. května. Ve vytrvalosti se budou jezdci snažit o dosažení nejlepších výkonů také v Bábolně. Ve voltiži bude bojovat Lukáš Klouda při CVI3* v Bernu a početná ekipa se vydá do Budapešti. V paradrezuře se Anastasja Vištalová a Lukáš Hnát zúčastní závodů CPEDI3* v Ebreichsdorfu. Další informace hledejte na www.cjf.cz.

Český drezurní pohár Český skokový pohár ČJF drezura paradrezura parajezdectví skoky spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Exkurze do ZH Písek
Následující: Třetí týden závodí v Ebreichsdorfu jen Ondřej Zvára

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Aleš Opatrný se stal parkurovým jezdcem roku 2019, Anna Kellnerová uspěla v kategorii do 25 let a skokovým koněm roku je Caleri Zuzany Zelinkové. Při galavečeru České jezdecké federace byli v sobotu večer oceněni zástupci všech jezdeckých disciplín. Poslední lednová sobota patřila slavnostnímu vyhodnocení nejlepších jezdců a koní roku 2019, ...