Home > Zpravodajství > domácí sport > Květen na Ptýrově ve znamení dvou pohárových seriálů

Květen na Ptýrově ve znamení dvou pohárových seriálů

Jezdecký areál Farma Ptýrov otevírá letošní závodní sezonu v druhé polovině května další pořadatelskou novinkou. Jezdci i diváci zde budou mít možnost se zúčastnit dvou nejzásadnějších tuzemských jezdeckých seriálových aktivit a být aktivní součástí těsného propojení drezury i parkurů na nejvyšší republikové obtížnosti.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Celý závodní maraton zahájí kvalifikační kolo Českého drezurního poháru, ihned po jeho zakončení proběhne kolínské kolo Českého skokového poháru, vše pak následně uzavřou dvoudenní červnové závody a kvalifikační kolo KMK.

Je to tak v tuzemsku poprvé, kdy dojde k tak těsnému propojení dvou seriálů nejvyšší úrovně v jednom areálu, a navíc se jedná o dvě rozdílné tradiční olympijské disciplíny. Příznivci jezdeckého sportu tím získají možnost sledovat nejlepší domácí sportovce v drezuře a parkuru, tak jako to bývalo v minulosti při společných mistrovstvích.

V areálu probíhají finální úpravy, aby tak jako každý rok bylo kvalitně připraveno zázemí pro jezdce, prostory pro diváky i oblíbené písčité kolbiště a opracoviště. V loňském roce vybudované sociální zázemí pro jezdce a kvalitní skokový materiál doplní nové drezurní oplůtky, stravovací prostory mají připravenu širší nabídku služeb.

Areál Farma Ptýrov se snaží podpořit stále se zvyšující atraktivitu obou pohárových seriálů, a soutěžícím i divákům nabídnout další zajímavé momenty pohárových soutěží. Pro květnová kola obou pohárových závodů proto vyhlašuje speciální bonus na podporu těch, kteří se zúčastní soutěží v obou disciplínách. Jezdci, kteří odstartují v rámci obou závodů ČDP a ČSP kvalifikačních kol některé z pohárových tour, budou odměněni poukázkou na večeři pro dvě osoby v restauraci Farma Ptýrov. Nejúspěšnější z nich – účastník květnových závodů ČDP a ČSP na Ptýrově – získá navíc speciální cenu.

Čtěte také:  Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Autor: ČSP

Český drezurní pohár Český skokový pohár KMK Ptýrov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hasičům z Bruntálska se podařilo zachránit statného koně z hluboké studny
Následující: Kůň se zaklínil v konstrukci na krmení, vyprostit ho museli hasiči
x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...