Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Květnové závody na Suché ovládli domácí jezdci

Květnové závody na Suché ovládli domácí jezdci

V sobotu 7. května se v areálu Jízdárny Suchá konaly druhé parkurové závody sezony 2016. Pořadatel nachystal pro koně a jezdce celkem pět soutěží, kdy nejvyšším parkurem dne bylo dvouhvězdové „S“.

Jiří Skřivan sedlající Flying Star 1 si dojel pro zasloužené vítězství v soutěži S**

Jiří Skřivan sedlající Flying Star 1 si dojel pro zasloužené vítězství v soutěži S**

Druhou soutěž, parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, bylo pro vítězství nutné dokončit co nejblíže stanovenému času –  74 sekund. O 0,14s se odchýlila vítězná dvojice – Sandra Kučerová a Ares 3 (Horses háj, z.s.). Z JK Vysoké Mýto byla druhá jezdkyně v cíli, Pavla Benešová a Calibo Z. Domácí reprezentantka Dana Beranová a Unilord dokončili na místě třetím.

Nejvíce obsazenou soutěží byl parkur stupně „ZL“ s návazným rozeskakováním. O vítězi rozhodlo pět setin sekundy – rychlejší byla Vanda Tmějová v sedle Hosmana (JK Hřebčín Suchá), stříbrnou příčku obsadila Kateřina Křížková a Dárek. Třetí byla, stejně jako v předchozí soutěži, Dana Beranová, tentokrát s Vílou 5.

Do čtvrté soutěže, parkuru stupně „L**“, nastoupilo celkem 30 jezdců a koní. Prvních pět umístění zůstalo v rukou domácích – zvítězil Jiří Skřivan mladší v sedle Diuse (Stáj Manon), na druhé místo se vklínila Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans, třetí byl opět Jiří Skřivan mladší s Jolie Du Defey. Čtvrté místo obsadila Štěpánka Zavoralová se Simonou 3 (JK Hřebčín Suchá) a pátý byl Jiří Skřivan a Sangris Boy.

Vrcholem závodů bylo „S**“, parkur s návazným rozeskakováním. Pouze pět dvojic se probojovalo do druhé fáze. Jiří Skřivan sedlající Flying Star 1 si bezchybně a ve velmi svižném tempu dojel pro zasloužené vítězství. Na stříbrnou příčku dosáhla Pavla Benešová a Asteres, bronz brali opět domácí – Jiří Skřivan mladší a Jolie. Čtvrtá byla zástupkyně JK Čermná, Lucie Šrámková a Anja K. Páté místo po bloudění ve druhé fázi obsadil Jan Šimon a West 1 (JK Pablo Slatiňany o.s).

Dalším programem na Suché budou hry pro děti, drezurní trénink a již 28. května opět závody – drezurní. Parkurový program bude na Suché pokračovat prestižním seriálem parkurových závodů, Českým skokovým pohárem, který do Litomyšle zavítá 2.-5. června.

Výsledky: V 1-Sucha-ZZ-Hobby, V 2-Sucha-Z, V 3-Sucha-ZL, V 4-Sucha-L, V 5-Sucha-S

Autor: Michaela Javůrková

Jiří Skřivan Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Hasiči zachraňovali v Praze koně zaklíněného na železničním přejezdu
Následující: Galerie: Zahájení pardubické dostihové sezony

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...