Home > Zpravodajství > domácí sport > Květnové závody na Suché ovládli domácí jezdci

Květnové závody na Suché ovládli domácí jezdci

V sobotu 7. května se v areálu Jízdárny Suchá konaly druhé parkurové závody sezony 2016. Pořadatel nachystal pro koně a jezdce celkem pět soutěží, kdy nejvyšším parkurem dne bylo dvouhvězdové „S“.

Jiří Skřivan sedlající Flying Star 1 si dojel pro zasloužené vítězství v soutěži S**

Jiří Skřivan sedlající Flying Star 1 si dojel pro zasloužené vítězství v soutěži S**

Druhou soutěž, parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, bylo pro vítězství nutné dokončit co nejblíže stanovenému času –  74 sekund. O 0,14s se odchýlila vítězná dvojice – Sandra Kučerová a Ares 3 (Horses háj, z.s.). Z JK Vysoké Mýto byla druhá jezdkyně v cíli, Pavla Benešová a Calibo Z. Domácí reprezentantka Dana Beranová a Unilord dokončili na místě třetím.

Nejvíce obsazenou soutěží byl parkur stupně „ZL“ s návazným rozeskakováním. O vítězi rozhodlo pět setin sekundy – rychlejší byla Vanda Tmějová v sedle Hosmana (JK Hřebčín Suchá), stříbrnou příčku obsadila Kateřina Křížková a Dárek. Třetí byla, stejně jako v předchozí soutěži, Dana Beranová, tentokrát s Vílou 5.

Do čtvrté soutěže, parkuru stupně „L**“, nastoupilo celkem 30 jezdců a koní. Prvních pět umístění zůstalo v rukou domácích – zvítězil Jiří Skřivan mladší v sedle Diuse (Stáj Manon), na druhé místo se vklínila Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans, třetí byl opět Jiří Skřivan mladší s Jolie Du Defey. Čtvrté místo obsadila Štěpánka Zavoralová se Simonou 3 (JK Hřebčín Suchá) a pátý byl Jiří Skřivan a Sangris Boy.

Vrcholem závodů bylo „S**“, parkur s návazným rozeskakováním. Pouze pět dvojic se probojovalo do druhé fáze. Jiří Skřivan sedlající Flying Star 1 si bezchybně a ve velmi svižném tempu dojel pro zasloužené vítězství. Na stříbrnou příčku dosáhla Pavla Benešová a Asteres, bronz brali opět domácí – Jiří Skřivan mladší a Jolie. Čtvrtá byla zástupkyně JK Čermná, Lucie Šrámková a Anja K. Páté místo po bloudění ve druhé fázi obsadil Jan Šimon a West 1 (JK Pablo Slatiňany o.s).

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

Dalším programem na Suché budou hry pro děti, drezurní trénink a již 28. května opět závody – drezurní. Parkurový program bude na Suché pokračovat prestižním seriálem parkurových závodů, Českým skokovým pohárem, který do Litomyšle zavítá 2.-5. června.

Výsledky: V 1-Sucha-ZZ-Hobby, V 2-Sucha-Z, V 3-Sucha-ZL, V 4-Sucha-L, V 5-Sucha-S

Autor: Michaela Javůrková

Jiří Skřivan Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Hasiči zachraňovali v Praze koně zaklíněného na železničním přejezdu
Následující: Galerie: Zahájení pardubické dostihové sezony

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

Napínavé až do posledního jezdce bylo finále GCL Super Cupu 2019. Druhé kolo ukázalo, jak týmová soutěž, v níž se počítají všechny výsledky, může zamíchat pořadím. Pro vítězství si nakonec docválali Shangai Swans: Fredricson, Schwizer a Deusser. Na startu finále druhého ročníku Super Cupu Global Champions League se sešlo celkem ...