Home > Zpravodajství > domácí sport > Květnové závody na Suché

Květnové závody na Suché

V prosluněnou květnovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly druhé závody sezony 2018. Pro jezdce a jejich koně bylo nachystáno celkem pět soutěží – od Hobby parkuru do 80cm až po parkur „S**“. Kurzy parkurů byly z dílny Romana Falty.

Dopoledne zahájil parkur Hobby do 80cm na limitovaný čas, který byl stanoven na 49 sekund. Bezchybně dokončilo početné pole dvojic, nicméně nejblíže limitu byla Ivana Horníčková a Carluccio S (JS Týnec), jejichž odchylka byla 0,08 sekundy. Na druhé příčce se umístila Kateřina Legátová a Sierra 1 (Minigal s.r.o.), třetí místo obsadila Žofie Bára Horníčková a Donald 3 (JO Albert Stolany).

Opět na limitovaný čas byl parkur stupně „Z“, jakožto druhá soutěž sobotního programu. S totožnou odchylkou od limitu 0,26 sekundy zvítězili dva jezdci: Jan Pavlíček a Dare Šargoun, který reprezentuje Hanácký jezdecký klub Litovel a Leoš Černohorský s Crace Z (SK Černohorský). Třetí místo ve výsledkové listině obsadila Šárka Votavová a Aram 2 (Stáj J+J Votava).

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně „ZL“, parkur s návazným rozeskakováním. Polovina dvojic ze startovní listiny postoupila do návazného rozeskakování, které nejrychleji absolvovala Ivana Horníčková a Thorr. S druhým místem se musela spokojit Luce Bartl Langerová a Mozart-H (JK Bludoveček), se třetím pak Ladislav Vachutka a Babou (Horses Háj).

Parkur stupně „L**“ s návazným rozeskakováním ovládl Miloslav Příhoda v sedle Lyrcasa (JK Flamenco Sloupno). Druhá dokončila Tereza Veselá a Hebikdat HDH (JO Stáj Dvořák Čistá), třetí litovelský Jan Pavlíček a Lolita.

Čtěte také:  V St. Tropez vedou Valkenswaard United před domácími, Lions jsou šestí

Vrcholem sobotního skokového programu byl parkur stupně „S**“. Do návazného rozeskakování se probojovaly tři dvojice, z nichž nejrychleji protnula cílovou pásku Klára Motyčková v sedle Dalipy (JK J+M Čánka). O 0,07 sekundy pomalejší byl Miloslav Příhoda a Quibcona, trojici nejlepších doplnil domácí Jiří Skřivan a Flying Star 1. Na dotovaných pozicích se umístili dále Ladislav Vachutka, Denisa Menšíková a Jan Pavlíček.

Příští sportovní událostí bude v Suché u Litomyšle zastávka extraligového seriálu Český skokový pohár, který se bude v areálu JK Hřebčín Suchá konat v termínu 7.-10.6.. Nabitý čtyřdenní program bude doprovázet skvělá atmosféra, kterou byste si neměli nechat ujít! Zveme Vás!

Autor: Michaela Javůrková

Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Prague Lions v pátém kole GCL v Hamburku dvanáctí
Následující: Galerie: Zahajovací dostihy v Pardubicích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...