Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Květnový kalendář zahájí parkurová Cena města Pardubic

Květnový kalendář zahájí parkurová Cena města Pardubic

Parkurové závody Cena města Pardubic jsou v kalendáři sportovních akcí na pardubickém závodišti zapsány už mnoho let. Ty nejbližší se uskuteční v neděli 3. května a zájem mezi jezdci je opravdu velký.

150418_JV_1044

Oproti loňskému roku vypsali pořadatelé o dvě skokové soutěže více. Vrcholem programu s osmi soutěžemi bude Cena města Pardubic stupně S*. Zkrátka nepřijdou ani pony, pro které jsou vypsány dvě soutěže a dvě kategorie hobby pro jezdce bez licence. „První soutěže na našem travnatém kolbišti odstartují už v devět hodin ráno. Rádi přivítáme nejen jezdce, jejichž zájem o soutěže u nás stále roste, ale také diváky. Vždyť i parkur je atraktivním jezdeckým sportem, který má divákovi co nabídnout,“ zve Michael Skalický, místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. s tím, že vstupné na závodiště je pro diváky zdarma.

Připraveny jsou skokové soutěže stupně obtížnosti ZM (základní malé) a Z (základní) pro hobby; dále ZP a ZPL handicap pro všechny jezdce pony a také skokové soutěže stupně Z (základní), ZL (základní lehké), L* (lehké) a již zmiňovaná soutěž Cena města Pardubic stupně S* (střední). Stavitelem parkuru je jezdec a trenér Roman Falta.

Parkurové skákání je jezdeckým sportem, který se na olympijských hrách objevil už před sto patnácti lety, konkrétně v roce 1900 v Paříži. Ale až do konce druhé světové války byl výhradně armádním sportem a ženy společně s muži mohou závodit teprve od roku 1974.

Čtěte také:  XV. den metropolitní sezóny: 3. Agrofert Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni

Květen na závodišti

Parkurové závody – Cena města Pardubic se konají pouhých pět dnů před začátkem dostihové sezony. Zahajovací dostihový mítink se uskuteční v pátek 8. května a na programu je hned osm dostihů. O necelých čtrnáct dnů později (23. května) mohou diváci už sledovat první kvalifikaci na letošní 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a květnovou termínovou listinu uzavře 30. května další dostihový mítink. Z nedostihových aktivit se bude na závodišti v sobotu 16. května konat Pardubický psí festival.

Agrofert park Cena města Pardubice Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Tak šel čas … z historie karlovarské závodiště – Významné osobnosti (6. díl)
Následující: „First minute“ na vstupenky na VP pomalu končí!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Malá Velká pardubická vyvrcholí před startem 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

Na pardubickém závodišti při 127. ročníku Velké pardubické opět budeme mít možnost shlédnout zajímavý dostih minikoní – Malá Velká pardubická minikoní. PRZECHWOZD skokové centrum minikoní připravilo již čtvrtý ročník tohoto dostihu. Malá Velká pardubická je vždy podzimním vyvrcholením parkurové sezony minikoní, kdy se po celý rok koná seriál PRZECHWOZD TOUR ...