Home > Zpravodajství > domácí sport > Květnový kalendář zahájí parkurová Cena města Pardubic

Květnový kalendář zahájí parkurová Cena města Pardubic

Parkurové závody Cena města Pardubic jsou v kalendáři sportovních akcí na pardubickém závodišti zapsány už mnoho let. Ty nejbližší se uskuteční v neděli 3. května a zájem mezi jezdci je opravdu velký.

150418_JV_1044

Oproti loňskému roku vypsali pořadatelé o dvě skokové soutěže více. Vrcholem programu s osmi soutěžemi bude Cena města Pardubic stupně S*. Zkrátka nepřijdou ani pony, pro které jsou vypsány dvě soutěže a dvě kategorie hobby pro jezdce bez licence. „První soutěže na našem travnatém kolbišti odstartují už v devět hodin ráno. Rádi přivítáme nejen jezdce, jejichž zájem o soutěže u nás stále roste, ale také diváky. Vždyť i parkur je atraktivním jezdeckým sportem, který má divákovi co nabídnout,“ zve Michael Skalický, místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. s tím, že vstupné na závodiště je pro diváky zdarma.

Připraveny jsou skokové soutěže stupně obtížnosti ZM (základní malé) a Z (základní) pro hobby; dále ZP a ZPL handicap pro všechny jezdce pony a také skokové soutěže stupně Z (základní), ZL (základní lehké), L* (lehké) a již zmiňovaná soutěž Cena města Pardubic stupně S* (střední). Stavitelem parkuru je jezdec a trenér Roman Falta.

Parkurové skákání je jezdeckým sportem, který se na olympijských hrách objevil už před sto patnácti lety, konkrétně v roce 1900 v Paříži. Ale až do konce druhé světové války byl výhradně armádním sportem a ženy společně s muži mohou závodit teprve od roku 1974.

Čtěte také:  GCL v Madridu vyhráli London Knights. Prague Lions závod nedokončili

Květen na závodišti

Parkurové závody – Cena města Pardubic se konají pouhých pět dnů před začátkem dostihové sezony. Zahajovací dostihový mítink se uskuteční v pátek 8. května a na programu je hned osm dostihů. O necelých čtrnáct dnů později (23. května) mohou diváci už sledovat první kvalifikaci na letošní 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a květnovou termínovou listinu uzavře 30. května další dostihový mítink. Z nedostihových aktivit se bude na závodišti v sobotu 16. května konat Pardubický psí festival.

Agrofert park Cena města Pardubice Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Tak šel čas … z historie karlovarské závodiště – Významné osobnosti (6. díl)
Následující: „First minute“ na vstupenky na VP pomalu končí!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions při GCL v Cannes dojeli čtvrtí. Přijela i Anna Kellnerová

Velkou radost udělali svým fanouškům členové parkurového týmu Prague Lions. Při 7. kole Global Champions League ve francouzském Cannes vybojovali skvělé 4. místo. Z úspěchu se s nimi radovala i Anna Kellnerová, která kolegy přijela podpořit osobně. Foto: Stefano Grasso / GCL Prague Lions začali v Cannes velmi dobře už ...