Home > Zpravodajství > informujeme vás > Lákavý večerní program Jezdeckého festivalu v Lysé

Lákavý večerní program Jezdeckého festivalu v Lysé

Již příští týden bude výstaviště v Lysé nad Labem hostit 3. ročník Jezdeckého festivalu. Pětidenní akce, která pod jednu střechu sdružuje téměř všechny jezdecké disciplíny, zahájí 16. března. V sobotu diváci navíc uvidí večerní show program…

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Předvečer finálového dne je tradičně během Jezdeckého festivalu věnován odvětvím, pro která standardně není prostor v rámci oficiálních sportovních soutěží. Doplněn je pak o další netradiční jezdecká vystoupení. „Stejně jako v předešlých letech sobotní večerní program zahájíme v 18.30 hodin skokovou soutěží Mini-maxi. Jedná se o soutěž síly a zručnosti konající se podle zvláštních pravidel na kombinacích překážek,“ přibližuje ředitel Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem Josef Malinovský. „V této soutěži jsou postaveny tři dvojskoky, přičemž první skok u všech dvojskoků tvoří dvojbradlí s přední výškou 60 centimetrů a zadní výškou 70 centimetrů. Druhý skok u všech dvojskoků tvoří zpravidla další dvojbradlí, či jiný typ překážek, jejichž počáteční výšky jsou 110, 120 a 130 centimetrů. Všichni soutěžící, kteří projdou základní parkur bez trestných bodů, postupují do rozeskakování. To může mít až čtyři kola. Po každém z nich se zadní skok zbylé dvojkombinace zvedá, a tak se může dojít až na velmi atraktivní výšku,“ dodává Josef Malinovský.

Po této sportovní části již bude následovat série krátkých jezdeckých vystoupení. Začátek je orientován více na mladší diváky. První blok má totiž pracovní název „Kdo hraje Pony-games nezlobí“ a představí se v něm nové odvětví pro děti na pony zvané Pony-games. V podobném duchu bude i další část. Tou je „Hra světel a minikoní s jejich vodiči“, kterou připravuje PRZECHWOZD skokové centrum minikoní. Velmi elegantní záležitostí bývá účinkování spolku Dámy v sedle, jež jezdí na koních v bočních sedlech a neodmyslitelně k nim patří i nádherné kostýmy.

Čtěte také:  Premiéra Global Champions v New Yorku. Diváci do arény poplují po řece

Odbornou veřejnost jistě potěší přehlídka plemenných hřebců Zemského hřebčince Písek, který později ukáže také čtverylku chladnokrevných koní v sulkách. Velmi netradiční podívanou nabídne také sedlový tandem koní Kinských. Ten předvede návštěvníkům Petr Půlpán z nedalekého Hradištka u Sadské, kde má Jezdecká škola Equus Kinsky své sídlo. Nebudou chybět ani zástupci drezury, resp. paradrezury. Návštěvníci uvidí na vlastní oči, jak vypadá paralympijská drezurní cesta Anastasji Vištalové do Ria. Tato jezdkyně, která dokázala jako první Češka v historii projít kvalifikačním sítem v drezuře pro handicapované jezdce na paralympiádu, se během soboty představí v Lysé hned dvakrát. Drezura bude ke zhlédnutí i v podání mistryně České republiky 2015 v kategorii seniorů – Terezy Hábové a jejího koně Jamese Bonda. Také ona bude vystupovat dvakrát během soboty. Nejprve v oficiální dopolední soutěži a poté svoji volnou sestavu na hudbu předvede ještě večer za umělého osvětlení.

Po loňském úspěchu nebude chybět během show programu i voltižní exhibice, kdy jezdci předvádějí gymnastické cviky na cválajícím koni. I v tomto případě vystoupení částečně naváže na denní program, jelikož soutěže ve voltiži proběhnou v rámci festivalu v sobotu odpoledne. Naopak na nedělní program do značné míry naláká Jiří Nesvačil junior při svém vystoupení „Rychlá kola 4×4 z Národního hřebčína“. Jak název napovídá, zapřáhne svoji závodní čtveřici koní a předvede to nejlepší ze svého vozatajského umění. Podrobnosti o programu najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz.

Jezdecký festival Lysá nad Labem
Předchozí: Dvě jednotky hasičů vyjely k záchraně koně, který zapadl v bahně
Následující: První letošní hříbě divokých koní přišlo včera na svět v Milovicích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Spřežení uzavřelo další ročník Jezdeckého festivalu

Pátý den čtvrtého ročníku Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byl věnován disciplíně spřežení. V neděli 26. března se o úplný závěr postarala soutěž čtyřspřeží. Ve třech kategoriích se závodilo i ve finále Zimního Jezdeckého poháru ČJF… V nejtěžší kategorii čtyřspřeží nastupoval do druhého kola z poslední startovní pozice Jiří ...