Home > Zpravodajství > domácí sport > Letní cena klisen i překážkový tahák

Letní cena klisen i překážkový tahák

Karlovarská dostihová scéna tentokrát pokračuje v atmosféře filmového napětí, hvězd i hrdinů. Především těch čtyřnohých. Hipodrom Holoubek s.r.o. na neděli 2. července připravil další ze zajímavých mítinků letošní sezóny. Bude mít dva vrcholy. Jeden rovinový a jeden překážkový.

Letní cena klisen pod záštitou primátora města Karlovy Vary je specialitou karlovarského závodiště. Ze všech tamních dostihů má nejkratší historii. Ta se začala psát před třinácti lety. Dvoukilometrový test II. kategorie je srovnávací zkouškou výkonnosti starších klisen s tříletými, které se buď nedostaly na startovní listiny, nebo neuspěly ve významných chovatelských testech, České derby nevyjímaje.

Pět klisen z loňské edice se na startu potká znovu

Inaugurační ročník vyhrála Nana D´Anjou v sedle s Kristýnou Bezděkovou, jedinou ženou, která se prosadila v roli jezdecké. Letos ji může následovat některá ze dvou amazonek.

Martina Havelková povede zástupkyni tuzemského chovu Johanku. S ohledem na výbornou formu koní z tréninkového střediska manželů Myškových i výhody nízké váhy můžeme tříletou ryzku očekávat na předních místech.

Do sedla Venillie, loni těsně druhé v Oaks, se premiérově vyhoupne ž.I.Janáčková Koplíková. Čtyřletá bělka bude určitě v popředí zájmu sázejících nejen díky své barvě.

Bělka Venillia se loni blýskla 2.místem v karlovarském Oaks

Opět se na startu setká pětice klisen, které v loňském ročníku obsadily druhé až sedmé místo.

Bohaté zkušenosti z velkých dostihů má sedmiletá Sapsiree (ž.J.Chaloupka). Účastnice Českého derby 2013, druhá v mosteckém Oaks a třetí v rakouském i slovenském Oaks, se o úspěch v tomto dostihu pokoušela již třikrát. Loni po boji o necelou délku a půl podlehla pouze suverénce sezóny Dally Hit.

Sapsiree

Žokej Jan Rája prozatím v Letní ceně klisen dosáhl tří plných zásahů. Na čtvrtý by mohl pomýšlet s loni třetí v cíli Letní ceny Romanettou. Své kvality ukázala předloňským prvenstvím v bratislavské Ceně Arvy a účastí v českém i slovenském Oaks.

Čtěte také:  Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Dobrý výkon můžeme očekávat od loni čtvrté v cíli Dang Giy (B.Ferhanov), třebaže v aktuální sezóně zatím marně čeká na dotované umístění.

Florentina (ž.R.Koplík), která v minulém roce v Letní ceně klisen doběhla pátá, má na svém kontě dva výrazné loňské úspěchy ze Slovenska: vítězný zásah v  Ceně Arvy a druhé místo v tamní Jarní ceně klisen. V obou dvojkových testech nové sezóny obsadila třetí místo.

Indian Lass (ž.J.Verner) na dvojkové úrovni jednou vyhrála a dvakrát dosáhla na 5. místo. Útok na dotovanou příčku tedy není nereálný.

Výkonnostní posun předvádí v posledních dvou startech vítězná Santa Padrona (ž.P.Foret) a nebude překvapením, pokusí-li se o třetí triumf v řadě.

Mezinárodní příchuť hlavnímu dostihu dodá slovenská Katarina (ž.J.Šafář). Dočká se svého prvního životního vítězství tak daleko od domova?

Tialine (ž.M.Laube) si velmi dobře vede na menších závodištích. Ze tří letošních startů obsadila dvakrát 3. místo a poslední účinkování ve třetí kategorii proměnila v lehké prvenství.

Trenér Petr Juránek posílá na start dvojici tréninkových a stájových kolegyň. V aktuální sezóně zatím neumístěnou  Latigeru (M.Hrouda)  a při posledním běhání ve dvojkovém dostihu pátou   Rabbit Percy (ž.M.Mach).

Atraktivní podívanou nabídne překážkový vrchol odpoledne. Pohár Josefa Váni za podpory předních karlovarských podnikatelůna trati dlouhé 4.500m s patnácti skoky prověří aktuální formu osmi účastníků.

Nejsledovanějším aktérem bude svěřenec trenéra Váni Tahini (P.Tůma), který v letošním roce předvádí na italské grupové a listed úrovni vynikající výkony.

Čtěte také:  Pražští lvi jdou do semifinále PlayOffs. Nejlepší byli Miami Celtics

Mezi jeho největší soupeře patří v zahraničí se prezentující Peintre Elusif (žk.P.Složil), někdejší výtečný rovinář a neméně talentovaný překážkář Aztek (M.Kubík) i květnový vítěz z Bratislavy a loni druhý v pardubické Stříbrné trofeji Čáriray (J.Odložil).

Koněm pro překvapení může být nováček na českých drahách Boisblanc (ž.D.Andrés) nebo zkušený desetiletý veterán Dalmacio (R.Man).

Program:

14.00   Cena HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE (III.kat., 1400m)

14.30   Cena GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY (IV. kat., 2400 m)

15.00   Cena spol. LA NOVA CONSULTING (II.kat., 1600m)

15.30   LETNÍ CENA KLISEN PRIMÁTORA MĚSTA KARLOVY VARY (II. kat., 2000m)

16.15   Cena KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU (III. kat., 2000m)

17.00    POHÁR JOSEFA VÁNI za podpory předních karlovarských podnikatelů  (steeplechase NL, 4500m)

17.30   Cena spol. TENZA (steeplechase IV.kat., 3200m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen Pohár Josefa Váni
Předchozí: Levnější vstupenky na Velkou pardubickou už jen do pátku!
Následující: Návrat divokých koní posedmé: Opět úspěšně a v rekordně krátkém čase

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...