Home > Zpravodajství > domácí sport > Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní.

Jedna z nejnáročnějších jezdeckých disciplín prověřuje všestranné nadání koní a jezdců, možná i proto patří všestrannost k atraktivním „koňským“ sportům. Do Pardubic tradičně láká stovky závodníků, výjimkou nejsou ani koně a jezdci ze zahraničí. Na Rozlučkové všestrannosti, která se na Pardubickém závodišti koná od pátku 1. do neděle 3. listopadu, bude startovat na dvě stě koní, část z nich je z Rakouska.

Pořadatelé vypsali celkem jedenáct soutěží od hobby přes pony až po nejvyšší soutěž s označením S(2*). V nejobsazenější kategorii (stupeň Z) bude vyhodnocena také soutěž „Veteran Cup“ určená jezdcům nad 50 let a v soutěži stupně ZL budou jezdci klasifikováni v Mistrovství veteránů. Oceněn bude také nejstarší kůň závodu, cenu pro něj věnoval člen prezidia Dostihového klubu a dlouholetý podporovatel všestrannosti Dr. Jiří Skalický.

V rámci Rozlučkové všestrannosti se uskuteční také finále šampionátu mladých koní, kteří museli s předepsaným výsledkem absolvovat dvě kvalifikace. Šampionát se jede ve třech kategoriích pro šesti a sedmileté koně (stupeň CNC**), pětileté koně (stupeň CNC*) a pro koně čtyřleté (stupeň Z).

Víkendové závody jsou vyvrcholením seriálu Military Tour Pardubice 2019, který Dostihový spolek a.s. letos vypsal poprvé. Jezdci v rámci sezony sbírají body za umístění v jednotlivých soutěžích, které se pak sčítají. V některých kategoriích ještě zdaleka není o vítězi rozhodnuto a při Rozlučkové všestrannosti se tak jezdcům bude hodit každý bod.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů

Soutěže Rozlučkové všestrannosti začínají v pátek 1. listopadu od 12:30 hod. drezurami a následně parkury nižších soutěží (Hobby Z, Hobby ZK, ZK a ZLP). Tyto kategorie budou pokračovat v sobotu 2. listopadu po 13:00 hod. terénními zkouškami na dráze Pardubického závodiště. V sobotu pak také drezurami a parkury zahájí náročnější soutěže, které vyvrcholí v neděli 3. listopadu terénními zkouškami.

Aktuální informace k závodu jsou k dispozici na http://zavodistepardubice.cz/rozluckova-vsestrannost—1—3-listopadu

Tisková zpráva

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. Pardubické závodiště Rozlučková všestrannost všestrannost
Předchozí: Hasiči opět pomáhali koním
Následující: Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové. Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL ...