Home > Zpravodajství > informujeme vás > Linz: Ondřej Zvára a Cento Lano šestí v Grand Prix

Linz: Ondřej Zvára a Cento Lano šestí v Grand Prix

Neděle 10. května 2015 byla závěrečným dnem mezinárodních skokových závodů na úrovni CSIO4* v rakouském Linzi. Hlavní soutěží dne byla Grand Prix s výškou překážek max. 160 cm, v níž se českým jezdcům dařilo.

Ondřej Zvára a Cento Lano pomohli nejen českému týmu k výhře v Poháru národů, ale v nedělní GP vybojovali skvělou šestou příčku. Foto: Kateřina Návojová

Do rozeskakování postoupili Ondřej Zvára s Cento Lanem a Zuzana Zelinková a Caleri II. Ondřej s Cento Lanem ani jednou nechybovali a obsadili konečnou šestou příčku. Zuzana s Calerim v rozeskakování jednou shodili, což stačilo na 9. příčku. Do GP nastoupil také Aleš Opatrný s Acovarem, kteří po chybě v základním kole skončili celkově dvanáctí. Mezi 35 startujícími dvojicemi byla i Emma Augier de Moussac a Charly Brown (12 tr.b., 27. místo) a také Jiří Papoušek a Apolo, kteří však po vyloučení soutěž nedokončili.

Ve finále VIP – Big Tour (140 cm) vybojovala v rozeskakování bronzovou příčku Charlotte Augier de Moussac a Wembley. Francesca Kolowrat-Krakovská se do první desítky dostala v neděli hned dvakrát. S Vorietou v soutěži European Youngster Cupu (145 cm) byly po chybě v základním kole osmé, s Calistou T zajela základní kolo i rozeskakování bez chyby, pomalejší čas je zařadil na konečnou 5. příčku. Adéla Chrdlová a Woodfield Winnetoe byli druzí ve finále VIP – Small Tour (115 cm).

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný Cento Lano CSIO Linz Emma Augier de Moussac Linz Ondřej Zvára skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Galerie: Zahájení dostihové sezony v Pardubicích
Následující: VI. den metropolitní sezóny: Aldar v Praze i nadále neporazitelný!

Zimní Jezdecká liga klubů ČJF novinkou sezony 2018

Ruku v ruce s 5. ročníkem Zimního Jezdeckého poháru ČJF přichází novinka v podobě bodování do žebříčku klubů pod názvem Zimní Jezdecká liga ČJF 2018. Zástupci tří nejlepších klubů z parkurového a vozatajského bodování budou v závěru túry oceněni. Princip nového ligového žebříčku, který zvýší atraktivitu soutěží zimní túry, je ...