Home > Zpravodajství > informujeme vás > Linz: V úvodní soutěži zlato a stříbro

Linz: V úvodní soutěži zlato a stříbro

Ve čtvrtek 7. května 2015 byly zahájeny v rakouském Linzi mezinárodní skokové závody CSIO4*, které se konají v rámci Linzer Pferdefestivalu. Nechybí zde ani čeští jezdci.

V Linzi závodí i Ondřej Zvára a Cento Lano

Úvodní soutěží dne byla Youngster Tour – soutěž pro mladé koně. V jednokolové soutěži na čas na překážkách s výškou 135 cm / 140 cm se představilo 63 dvojic, včetně šesti startujících pod českou vlajkou. Čeští jezdci Emma Augier de Moussac a Aleš Opatrný svou konkurenci jednoznačně porazili. Emma v sedle Corindy vd Reesthoeve se jako jediná dostala pod čas 60 vteřin a zaslouženě zvítězila. Aleš Opatrný byl s časem 61,24 s o vteřinu a půl pomalejší než Emma a s Quintou 61 skončil druhý. Na třetího v pořadí měl však náskok dalších téměř pěti vteřin. Oba zajeli samozřejmě bez chyby. Bezchybně zajeli i Jiří Papoušek a Bob Saint Clar (16. místo) a Zuzana Zelinková s Larimou (30. místo). Čtyři trestné body si připsali Ondřej Zvára a Cenparo (49. místo), 12 tr.b. poté Jiří Papoušek v sedle La Charlotte (58. místo).

Druhou soutěží byl European Youngster Cup na 135 cm. O konečném pořadí rozhodoval jako v předchozí soutěži dosažený čas a počet trestných bodů. Mezi 32 startujícími se z českých jezdkyň dařilo nejvíce Francesce Kolowrat-Krakovské. S Vorietou zajely čistě, pomalejší čas je zařadil na 11. příčku. Na 23. místě skončili po jedné chybě Tina Šalková a Toro. Poslední českou dvojicí byla Adéla Půlpánová a Lepus, ti na parkuru nasbírali 16 tr.b. a obsadili 29. místo.

Nejobsazenější soutěží dne byla Silver Tour (140 cm), do níž nastoupilo 99 dvojic. Soutěž byla opět jednokolová. Pohled do výsledkové listiny z pohledu českého fanouška vypadá pozitivně tak na půl. Tři čisté výkony určitě potěší, dvě zapsaná vyloučení a dvě vzdání už tak moc ne. Parkur vzdali Zuzana Zelinková a Caleri II a také Aleš Opatrný s Acovarem. Vyloučeni byli Emma Augier de Moussac v sedle Charly Brown a Alena Gasperl a Caballero. Čistě naopak zajeli Ondřej Zvára a Cardiff Dwerse Hagen Z (5. místo), Zuzana Zelinková a Luka´s Ninja (6. místo) a Alena Gasperl a Chacco Bella (10. místo).

Závěrečná Gold Tour se jela jako kvalifikace pro nedělní Grand Prix. Do parkuru na výšce 150 cm si mohl každý z jezdců vzít pouze jednoho koně, i tak závodilo 75 dvojic. Nejvýše – na 15. místě – se umístila Zuzana Zelinková s Filicitou, po bezchybné jízdě. Čistě zajel i Jiří Papoušek a Apolo (17. místo). Ondřej Zvára a Cento Lano dokončili se 4 tr.b. (32. místo), po 8 tr.b. si připsali Emma Augier de Moussac s Danthe RDPS (49. místo) a Alena Gasperl v sedle Emporio Cello (63. místo). Aleš Opatrný v sedle Berliny skončili po třech chybách na 68. místě.

V pátek bude hlavním bodem programu Pohár národů, který se pojede jako kvalifikace pro nadcházející Mistrovství Evropy 2015 v Cáchách a jako kvalifikace pro olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru. První kolo startuje v 16 hodin a český tým bude mít startovní číslo 3.

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný Emma Augier de Moussac Jiří Papoušek Linz Ondřej Zvára skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Seriál Central Europe Jumping Cup 2015 v Olomouci
Následující: Ivan Janatka oslaví životní jubileum

Květnové jezdecké závody na Suché

Druhou květnovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly další parkurové závody sezony 2019. Pořadatel původní rozpis rozšířil o tři soutěže pro pony jezdce, kteří tak měli možnost plnit si kvalifikace na Mistrovství republiky. Úvodem jezdeckých závodů byla Hobby soutěž do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu a bezchybně dokončila ...