Home > Zpravodajství > informujeme vás > Linz: V úvodní soutěži zlato a stříbro

Linz: V úvodní soutěži zlato a stříbro

Ve čtvrtek 7. května 2015 byly zahájeny v rakouském Linzi mezinárodní skokové závody CSIO4*, které se konají v rámci Linzer Pferdefestivalu. Nechybí zde ani čeští jezdci.

V Linzi závodí i Ondřej Zvára a Cento Lano

V Linzi závodí i Ondřej Zvára a Cento Lano

Úvodní soutěží dne byla Youngster Tour – soutěž pro mladé koně. V jednokolové soutěži na čas na překážkách s výškou 135 cm / 140 cm se představilo 63 dvojic, včetně šesti startujících pod českou vlajkou. Čeští jezdci Emma Augier de Moussac a Aleš Opatrný svou konkurenci jednoznačně porazili. Emma v sedle Corindy vd Reesthoeve se jako jediná dostala pod čas 60 vteřin a zaslouženě zvítězila. Aleš Opatrný byl s časem 61,24 s o vteřinu a půl pomalejší než Emma a s Quintou 61 skončil druhý. Na třetího v pořadí měl však náskok dalších téměř pěti vteřin. Oba zajeli samozřejmě bez chyby. Bezchybně zajeli i Jiří Papoušek a Bob Saint Clar (16. místo) a Zuzana Zelinková s Larimou (30. místo). Čtyři trestné body si připsali Ondřej Zvára a Cenparo (49. místo), 12 tr.b. poté Jiří Papoušek v sedle La Charlotte (58. místo).

Druhou soutěží byl European Youngster Cup na 135 cm. O konečném pořadí rozhodoval jako v předchozí soutěži dosažený čas a počet trestných bodů. Mezi 32 startujícími se z českých jezdkyň dařilo nejvíce Francesce Kolowrat-Krakovské. S Vorietou zajely čistě, pomalejší čas je zařadil na 11. příčku. Na 23. místě skončili po jedné chybě Tina Šalková a Toro. Poslední českou dvojicí byla Adéla Půlpánová a Lepus, ti na parkuru nasbírali 16 tr.b. a obsadili 29. místo.

Čtěte také:  Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

Nejobsazenější soutěží dne byla Silver Tour (140 cm), do níž nastoupilo 99 dvojic. Soutěž byla opět jednokolová. Pohled do výsledkové listiny z pohledu českého fanouška vypadá pozitivně tak na půl. Tři čisté výkony určitě potěší, dvě zapsaná vyloučení a dvě vzdání už tak moc ne. Parkur vzdali Zuzana Zelinková a Caleri II a také Aleš Opatrný s Acovarem. Vyloučeni byli Emma Augier de Moussac v sedle Charly Brown a Alena Gasperl a Caballero. Čistě naopak zajeli Ondřej Zvára a Cardiff Dwerse Hagen Z (5. místo), Zuzana Zelinková a Luka´s Ninja (6. místo) a Alena Gasperl a Chacco Bella (10. místo).

Závěrečná Gold Tour se jela jako kvalifikace pro nedělní Grand Prix. Do parkuru na výšce 150 cm si mohl každý z jezdců vzít pouze jednoho koně, i tak závodilo 75 dvojic. Nejvýše – na 15. místě – se umístila Zuzana Zelinková s Filicitou, po bezchybné jízdě. Čistě zajel i Jiří Papoušek a Apolo (17. místo). Ondřej Zvára a Cento Lano dokončili se 4 tr.b. (32. místo), po 8 tr.b. si připsali Emma Augier de Moussac s Danthe RDPS (49. místo) a Alena Gasperl v sedle Emporio Cello (63. místo). Aleš Opatrný v sedle Berliny skončili po třech chybách na 68. místě.

V pátek bude hlavním bodem programu Pohár národů, který se pojede jako kvalifikace pro nadcházející Mistrovství Evropy 2015 v Cáchách a jako kvalifikace pro olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru. První kolo startuje v 16 hodin a český tým bude mít startovní číslo 3.

Čtěte také:  Prague PlayOffs Anna Kellnerová stráví mimo sedlo. Čas věnuje divákům

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný Emma Augier de Moussac Jiří Papoušek Linz Ondřej Zvára skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Seriál Central Europe Jumping Cup 2015 v Olomouci
Následující: Ivan Janatka oslaví životní jubileum

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...