Home > Zpravodajství > informujeme vás > Linz: Vydařený pátek českých jezdců

Linz: Vydařený pátek českých jezdců

Jak již od nás víte, český tým zvítězil v pátek 8. května 2015 v Poháru národů, který se konal v rakouském Linzi v rámci Linzer Pferdefestivalu. Česká hymna se však hrála ještě dvakrát.

Emmě Augier de Moussac se v Linzi daří. V pátek zvítězila s Danthe RDPS. Foto: archiv Emma Augier de Moussac

Poprvé se hrála zásluhou Charlotte Augier de Moussac a Wembley, když zvítězili v soutěži VIP – Big Tour (140 cm). Hned v následující soutěži se na nejvyšší příčku prosadila Emma Augier de Moussac v sedle Danthe RDPS. V dvoufázové Silver Tour na výšce 145 cm zajeli dvakrát bezchybně.

V Silver Tour stastovali i další čeští jezdci. Aleš Opatrný a Berlina postoupili do druhého kola soutěže. Se 4 tr.b. obsadili 25. místo. Do druhého kola nepostoupili Ondřej Zvára a Cardiff Dwerse Hagen Z (4 tr.b., 37. místo), Zuzana Zelinková a Luka´s Ninja (4 tr.b., 42. místo). Startovní listina čítala celkem 72 dvojic.

Ve VIP – Medium Tour startovali dvě české jezdkyně. Osmá dokončila parkur na výšce 125 cm Ria Hoffmeisterová a Marius, 12. Francesca Kolowrat-Krakovská a Calista T. Obě dvojice dokončili svou jízdu bezchybně. Ve VIP – Small Tour (115 cm) startovala za Českou republiku pouze Adéla Hrdlová a Woodfield Winnetoe, po jedné chybě obsadili 15 místo.

Kompletní výsledky

Aleš Opatrný CSIO Linz Emma Augier de Moussac Linz skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: V Úvodní cross country se prosadil Ribelino
Následující: Pomozte dát jméno nové tváři dostihového závodiště!

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...