Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > LOH Rio: Adelinde Cornelissen odstoupila, aby zachránila svého koně

LOH Rio: Adelinde Cornelissen odstoupila, aby zachránila svého koně

Nizozemská drezurní jezdkyně Adelinde Cornelissen přiletěla do dějiště letošních olympijských her jako obhájkyně stříbrné a bronzové medaile z předchozích her v Londýně. Stejně jako před čtyřmi lety byl jejím parťákem Parzival, letos 19letý valach plemene KWPN. Ani v Riu nebyli bez šance na úspěch, ale osud tomu chtěl jinak.

Do drezurního obdélníku vstoupili ve středu 10. srpna 2016 do Grand Prix jako 17. v pořadí. Již od prvních okamžiků nevypadala jejich jízda uvolněně a nejprve to vypadalo, že mají problémy s uzděním. Po přibližně třech minutách jízdy Adelinde Parzivala zastavila a zdvižením ruky dala najevo, že soutěž vzdává.

Adelinde a Parzival. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Adelinde a Parzival. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Jak se později ukázalo, nenastoupil do soutěže Parzival zcela zdravý. Den před závodem měl horečku a nateklou čelist. Nejspíše mu problémy způsobilo kousnutí hmyzu. Veterinární lékaři mu sice start nakonec povolili, ale Parzival se necítil dobře. To poznala i jeho jezdkyně a jejich jízdu ukončila.

Parzival den před olympijským závodem. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Parzival den před olympijským závodem. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Na svůj Facebook později napsala, že zdraví jejího kamaráda je přednější než její vlastní úspěchy. Což svým gestem opravdu prokázala. Obdivuhodné!

Záznam jejich jízdy si můžete pustit na webu České televize ZDE, ve videu jsou od času 8:28.

Čtěte také:  X. den metropolitní sezóny: Evropský pohár žokejů
drezura Olympijské hry
Předchozí: Splašený kůň zranil dítě, majitel nadýchal dvě promile
Následující: LOH Rio: Parkur den 1.

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Drezura, parkur i všestrannost znají své mistry pro rok 2017

Dva uplynulé víkendy se nesly ve znamení mistrovství České republiky. V neděli 16. července byli známi noví mistři republiky v parkurovém skákání a drezuře, o týden později se rozdělovali medaile v soutěžích všestrannosti. Sigismondi získal šestý titul, Trevisovi po něm slíbil volno Už půltucet domácích titulů v drezuře má na svém kontě mezi ...