Home > Zpravodajství > informujeme vás > LOH Rio: Adelinde Cornelissen odstoupila, aby zachránila svého koně

LOH Rio: Adelinde Cornelissen odstoupila, aby zachránila svého koně

Nizozemská drezurní jezdkyně Adelinde Cornelissen přiletěla do dějiště letošních olympijských her jako obhájkyně stříbrné a bronzové medaile z předchozích her v Londýně. Stejně jako před čtyřmi lety byl jejím parťákem Parzival, letos 19letý valach plemene KWPN. Ani v Riu nebyli bez šance na úspěch, ale osud tomu chtěl jinak.

Do drezurního obdélníku vstoupili ve středu 10. srpna 2016 do Grand Prix jako 17. v pořadí. Již od prvních okamžiků nevypadala jejich jízda uvolněně a nejprve to vypadalo, že mají problémy s uzděním. Po přibližně třech minutách jízdy Adelinde Parzivala zastavila a zdvižením ruky dala najevo, že soutěž vzdává.

Adelinde a Parzival. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Adelinde a Parzival. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Jak se později ukázalo, nenastoupil do soutěže Parzival zcela zdravý. Den před závodem měl horečku a nateklou čelist. Nejspíše mu problémy způsobilo kousnutí hmyzu. Veterinární lékaři mu sice start nakonec povolili, ale Parzival se necítil dobře. To poznala i jeho jezdkyně a jejich jízdu ukončila.

Parzival den před olympijským závodem. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Parzival den před olympijským závodem. Foto: Facebook Adelinde Cornelissen

Na svůj Facebook později napsala, že zdraví jejího kamaráda je přednější než její vlastní úspěchy. Což svým gestem opravdu prokázala. Obdivuhodné!

Záznam jejich jízdy si můžete pustit na webu České televize ZDE, ve videu jsou od času 8:28.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů
drezura Olympijské hry
Předchozí: Splašený kůň zranil dítě, majitel nadýchal dvě promile
Následující: LOH Rio: Parkur den 1.

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Čeští jezdci budou bojovat o olympiádu, skokany překvapila změna kritérií

Ve třech disciplínách budou čeští jezdci v tomto roce bojovat o kvalifikaci na olympijské hry 2020. Čeští reprezentanti budou o místenku pro Tokio usilovat v parkurovém skákání, ve všestrannosti a v drezuře. Aspirovat budou také na paralympijské hry v disciplíně paradrezura. V parkuru se situace poněkud zkomplikovala, neboť Mezinárodní jezdecká ...