Home > Zpravodajství > informujeme vás > LOH Rio: Drezura den 1.

LOH Rio: Drezura den 1.

Olympijské hry v brazilském Riu de Janeiru jsou v plném proudu. V úterý si rozdali medaile jednotlivci a týmy ve všestrannosti a hned ve středu zahájili boj o olympijské medaile drezurní jezdci. Na startovní listině je 60 dvojic z 25 států, o týmové medaile bude usilovat 11 týmů.

Předepsanou úlohu Grand Prix si ve středu zajela první polovina dvojic. Nejlépe si vedla německá jezdkyně Dorothee Schneider v sedle valacha  Showtime Frh, od sedmi rozhodčích dostali konečnou známku 80,986 %. Na průběžném druhém místě se umístili její týmoví kolegové Sonke Rothenberger a  Cosmo se známkou 77,329 %. Třetí nejlepší výkon předvedla dvojice Fiona Bigwood a Orthilia z Velké Británie, který byl od rozhodčích ohodnocen 77,157 %.

Průběžná výsledková listina soutěže týmů na jasného Lída. Je jím tým Německa s výsledkem 79,157 %. Druzí jsou Nizozemci s 75,271 % před britským týmem, který má po prvním dnu 74,921 %.

Středeční program byl smolný pro nizozemskou jezdkyni Adelinde Cornelissen a legendárního Parzivala. Dvojice svou drezurní úlohu nedokončila kvůli problémům s uzděním.

Druhá polovina startovního pole se na drezurním obdélníku představí dnes od 15 hodin našeho času.

Startovní a výsledkové listiny

drezura Olympijské hry
Předchozí: Karlovarská Cena Masise již tuto neděli
Následující: Za žákovskou “lítačku“ vstupenky na kvalifikaci zdarma

Bronzová medaile z finále MCI putuje do České republiky

Výtečný výsledek přivezl z finále drezurního šampionátu iberijských koní MCI český jezdec Michal Košťál. S Fidalgem d´Atela obsadil v Paříži třetí místo. „V soutěži startovalo nejlepších 34 koní na základě kvalifikace ze svých evropských zemí. V této velké konkurenci bylo naším cílem dostat se na bednu a přivézt domů medaili, ...