Home > Zpravodajství > světový sport > LOH Rio: Drezurní týmové zlato pro Německo

LOH Rio: Drezurní týmové zlato pro Německo

V pátek 19. srpna se na olympijském drezurním obdélníku představilo 31 jezdeckých dvojic. Drezurní úloha Grand Prix Special určila vítěze soutěže týmů.

Nejlépe si v individuálním hodnocení vedla německá dvojice Isabell Werth a Weihegold Old, která od rozhodčích získala hodnocení 83,711 %. Druhá skončila s minimálním odstupem Britka Charlotte Dujardin v sedle Valegra se známkou 83,025 %. Třetí nejlepší výkon předvedla další německá reprezentantka Dorothee Schneider v sedle Showtime Frh s výkonem 82,619 %.

Vítězný německý tým. Foto: ©FEI / Richard Juilliart

Pro zlato v týmové soutěži si dojeli reprezentanti Německa ve složení Sonke Rothenberger a  Cosmo, Dorothee Schneider a Showtime Frh, Kristina Broring – Sprehe a Desperados Frh, Isabell Werth a Weihegold Old. Němci se jako jediní dostali přes hranici osmdesáti procent výkonem 81,936 % a druhou Velkou Británii porazili o více jak tři procenta. Bronz putuje do Spojených států amerických.

Záznamy drezurních soutěží najdete na webu České televize.

Na drezurní obdélník se koně vrátí až v pondělí 15. srpna, kdy se budou rozdělovat medaile v soutěži jednotlivců. Dvojice předvedou své výkony v Grand Prix Freestyle.

V neděli však bude zahájí svůj olympijský souboj parkuroví jezdci. Jednotlivce bude čekat první kolo, závodit se bude také o postup do týmové soutěže. Všechny závody by měly být zahájeny v 15 hodin našeho času.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři
drezura Olympijské hry
Předchozí: KMK a mistrovství VČO na Suché u Litomyšle
Následující: Splašený kůň zranil dítě, majitel nadýchal dvě promile

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Čeští jezdci budou bojovat o olympiádu, skokany překvapila změna kritérií

Ve třech disciplínách budou čeští jezdci v tomto roce bojovat o kvalifikaci na olympijské hry 2020. Čeští reprezentanti budou o místenku pro Tokio usilovat v parkurovém skákání, ve všestrannosti a v drezuře. Aspirovat budou také na paralympijské hry v disciplíně paradrezura. V parkuru se situace poněkud zkomplikovala, neboť Mezinárodní jezdecká ...