Home > Zpravodajství > světový sport > LOH Rio: Zlato pro Nicka Skeltona a Big Stara

LOH Rio: Zlato pro Nicka Skeltona a Big Stara

V pátek 19. srpna 2016 se v brazilském Riu de Janeiru rozhodovalo o držitelích individuálních medailí ve skocích. Do závěrečných bojů postoupilo po třech základních kolech celkem 35 jezdeckých dvojic. Z olympijského vítězství se radují Nick Skelton a Big Star.

Ve finále A čekalo na koně a jezdce 12 překážek s 15 skoky. Třináct dvojic zvládlo připravený kurz bezchybně, další dvě dvojice s jedním trestným bodem za překročení času. Další dvanáct dvojic postoupilo do finále B s jednou chybou.

Do finále B s 10 překážkami a 13 skoky nakonec nastoupilo 26 dvojic, Harrie Smolders a Esmerald z Nizozemska nenastoupili. Obě finálová kola zvládlo bez trestných bodů 6 dvojic – Sheikh Ali Al Thani a First Devision z Kataru, Kent Farrington a Voyeur z USA, Peder Fredricson a All In ze Švédska, Steve Guerdat a Nino Des Buissonnets ze Švýcarska, Eric Lamaze a Fine Lady 5 z Kanady a Nick Skelton a Big Star z Velké Británie. Rozeskakování o medaile uniklo o setiny sekundy Jeroenu Dubbeldamovi v sedle Zenitha z Nizozemska.

Pro rozeskakování bylo připraveno 7 překážek s 8 skoky. Jako první nastoupili Nick Skelton a Big Star, kteří svým bezchybným výkonem stanovili čas 42,82 vteřin. Druzí startující Steve Guerdat a Nino Des Buissonnets shodili hned první skok a ani dosažený čas by jim na průběžné vedení nestačil. Sheikh Ali Al Thani a First Devision shodili dvě překážky – třetí od konce a poslední. Kent Farrington a Voyeur byli rychlejší než prozatím vedoucí Nick Skelton, ale chybou na první a poslední překážce se připravili o medaili. Pátí v pořadí nastoupili Peder Fredricson a All In – čistá jízda s pomalejším časem o 0,53 vteřiny pro ně znamenala zisk stříbrné medaile. Nejrychlejší čas předvedli Eric Lamaze a Fine Lady 5, kteří v průběhu celé olympijské soutěže neudělali jedinou chybu. V rozeskakování je však štěstí trochu opustilo a chyba na předposlední překážce jim zajistila bronz.

Čtěte také:  Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Olympijskými vítězi se stali 58letý Nick Skelton a 13letý hřebec plemene KWPN Big Star z Velké Británie.

Kompletní výsledky

Olympijské hry Parkur skoky
Předchozí: Chovatelský den v ZH Písek
Následující: Historické milníky a zajímavosti třetí kvalifikace

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...