Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > LOH Rio: Zlato pro Nicka Skeltona a Big Stara

LOH Rio: Zlato pro Nicka Skeltona a Big Stara

V pátek 19. srpna 2016 se v brazilském Riu de Janeiru rozhodovalo o držitelích individuálních medailí ve skocích. Do závěrečných bojů postoupilo po třech základních kolech celkem 35 jezdeckých dvojic. Z olympijského vítězství se radují Nick Skelton a Big Star.

Ve finále A čekalo na koně a jezdce 12 překážek s 15 skoky. Třináct dvojic zvládlo připravený kurz bezchybně, další dvě dvojice s jedním trestným bodem za překročení času. Další dvanáct dvojic postoupilo do finále B s jednou chybou.

Do finále B s 10 překážkami a 13 skoky nakonec nastoupilo 26 dvojic, Harrie Smolders a Esmerald z Nizozemska nenastoupili. Obě finálová kola zvládlo bez trestných bodů 6 dvojic – Sheikh Ali Al Thani a First Devision z Kataru, Kent Farrington a Voyeur z USA, Peder Fredricson a All In ze Švédska, Steve Guerdat a Nino Des Buissonnets ze Švýcarska, Eric Lamaze a Fine Lady 5 z Kanady a Nick Skelton a Big Star z Velké Británie. Rozeskakování o medaile uniklo o setiny sekundy Jeroenu Dubbeldamovi v sedle Zenitha z Nizozemska.

Pro rozeskakování bylo připraveno 7 překážek s 8 skoky. Jako první nastoupili Nick Skelton a Big Star, kteří svým bezchybným výkonem stanovili čas 42,82 vteřin. Druzí startující Steve Guerdat a Nino Des Buissonnets shodili hned první skok a ani dosažený čas by jim na průběžné vedení nestačil. Sheikh Ali Al Thani a First Devision shodili dvě překážky – třetí od konce a poslední. Kent Farrington a Voyeur byli rychlejší než prozatím vedoucí Nick Skelton, ale chybou na první a poslední překážce se připravili o medaili. Pátí v pořadí nastoupili Peder Fredricson a All In – čistá jízda s pomalejším časem o 0,53 vteřiny pro ně znamenala zisk stříbrné medaile. Nejrychlejší čas předvedli Eric Lamaze a Fine Lady 5, kteří v průběhu celé olympijské soutěže neudělali jedinou chybu. V rozeskakování je však štěstí trochu opustilo a chyba na předposlední překážce jim zajistila bronz.

Čtěte také:  Galerie: Double pro jezdce i trenéry se staly symbolikou velkopardubického mítinku

Olympijskými vítězi se stali 58letý Nick Skelton a 13letý hřebec plemene KWPN Big Star z Velké Británie.

Kompletní výsledky

Olympijské hry Parkur skoky
Předchozí: Chovatelský den v ZH Písek
Následující: Historické milníky a zajímavosti třetí kvalifikace

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pospíšil vítězem Českého skokového poháru 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně. Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové ...