Home > Zpravodajství > informujeme vás > LOH Rio: Zlato ze všestrannosti pro Michaela Junga a Sama

LOH Rio: Zlato ze všestrannosti pro Michaela Junga a Sama

Všestrannost na olympijských hrách v Riu de Janeiru je za námi. Zlato v soutěži jednotlivců získal německý jezdec Michael Jung v sedle 16letého valacha Sama Fbw. V drezuře si vyjeli 40,9 bodů, v terénní zkoušce ani v závěrečných dvou parkurech si již další body nepřipsali a zaslouženě vyhráli. Dvojici se navíc podařilo obhájit individuální olympijské vítězství z Londýna. Z Brazílie si tak odvezou dvě medaile – ještě mají stříbro ze soutěže týmů.

Stříbrnou medaili vybojoval Astier Nicolas v sedle valacha Piaf De B´neville, členové zlatého francouzského týmu. Z pátého na konečné třetí místo se posunuli Phillip Dutton a Mighty Nice reprezentující Spojené státy americké. Po dvou dnech vedoucí Australan Christopher Burton a Santano II nezvládli závěrečné parkury a skončili na páté příčce.

Kompletní výsledky

Olympijské hry všestrannost
Předchozí: LOH Rio: Týmové zlato ve všestrannosti si odvážejí Francouzi
Následující: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně 2016: Divize E Plnokrevná a čistokrevná plemena

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...