Home > Zpravodajství > informujeme vás > Lomnický den koně

Lomnický den koně

Město Lomnice nad Popelkou pořádá pro všechny, kdo mají rádi krásné koně, Krajský dne koně Libereckého kraje v sobotu 6. června 2015.

Slavnostní průvod všech koní jak v zápřahu, tak pod sedlem bude zahájen v 9:30 hod. a projde od Tyršova parku přes Husovo náměstí na „Cermaňák“, kde proběhne slavnostní zahájení představiteli města a Libereckého kraje. Následovat bude ceremoniál žehnání koním, tentokrát významným představitelem Královéhradecké diecéze za doprovodu slavnostního spřežení kladrubských koní z Národního hřebčína s historickým církevním kočárem.

V sobotu nebudou v Lomnici chybět Pieter van Diephoorn a Vendulka Šponarová

V sobotu nebudou v Lomnici chybět Pieter van Diphoorn a Vendulka Šponarová

Tématem letošního roku bude využití koní ve vojenské historii, a tak se v průvodu objeví dvě spřežení s dělem a houfnicí v doprovodu dobových vojenských uniforem. Na koních v sedle půjdou vojenští dragouni. Následovat pak budou v parku jednotlivé ukázky i bojových akcí. Jezdeckou kavalérii předvede skupina Štvanci, představí se také rakouští kyrysníci.

Aby vojenské téma nebylo příliš drsné, na place se opět objeví majestátný fríský hřebec s ukázkou umění drezury slečny Vendulky Šponarové. Samozřejmě nebude chybět selská jízda v zápřahu s dobovou technikou a ukázka hippoterapie či barokního ježdění. Je připraveno vystoupení westernových koní, včetně prvků rodea z divokého západu. Další ozdobou bude ukázka souhry koní a dravců ve volném prostoru. Proběhne ukázka výcviku koní pro filmová představení. Uvidíme i nejkrásnější koně ČR z ankety pro rok 2014.

V odpoledních hodinách proběhne soutěžní drezura koní ve čtyřech obtížnostních kategoriích o již 8. pohár Českého ráje.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů

Nebude chybět ani doprovodný program pro děti, včetně drobných cen za soutěže organizované v Tyršově parku, občerstvení i stánkový prodej tematického zboží.

Celá akce by nebyla možná bez finanční podpory zejména Města Lomnice nad Popelkou, agrární komory Libereckého kraje a řady sponzorů. Všem již předem děkujeme.

Zdroj: Město Lomnice n. Popelkou

den koní
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Galerie: Květnové dostihy v Pardubicích
Následující: Dostihový spolek Pardubice navazuje spolupráci s radnicemi Pardubického kraje

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Den koní ve Slatiňanech

V sobotu  17.5. 2014 uspořádal  Národní hřebčín Kladruby Den koní ve Slatiňanech, který byl spojen s tradiční akcí pořádanou Městem Slatiňany pod názvem Slatiňanské pozastavení. Návštěvníci ve velkém počtu využili prohlídek stájí, kočárovny a sedlovny, tento den zdarma. NHK posilnil tým průvodců a prohlídky se konaly každých 30 minut. K dispozici byly také od 10-ti hodin kočáry k projížďkám. ...