Home > Zpravodajství > světový sport > London Knights vítězi GCL v Cascais. Prague Lions obsadili šesté místo

London Knights vítězi GCL v Cascais. Prague Lions obsadili šesté místo

V sobotu 22. června se v portugalském Cascais konala rozhodující část devátého kola týmové soutěže Global Champions League. Po napínavém boji se z vítězství radovali jezdci London Knights. Pražští lvi skončili s pěti trestnými body šestí.

Foto: Stefano Grasso/GCL

Druhé kolo týmové soutěže Global Champions League, které se jelo v sobotu 22. června v portugalském letovisku Cascais, zamíchalo pořadím, jež si celky rozdaly v úvodu soutěže o dva dny dříve. 

Prague Lions ve složení Niels Bruynseels a Wilm Vermeir dovezli v součtu pět trestných bodů, což nakonec stačilo na šestou příčku. Niels Bruynseels v sedle Utamara D Ecaussines jednou chyboval. Jeho kolega Vermeir na Iq van het Steentje nezaváhal, ale tým si z čtvrtečního prvního kola přinášel jeden trestný bod.

O vítězství se strhl lítý boj. Družstva, která postupovala s čistým kontem, byla čtyři. Ovšem pouze dvojici v barvách London Knights se bezchybné výkony podařilo zopakovat. Švýcarský jezdec Martin Fuchs byl suverénní s klisnou Chicou B Z, Brit Ben Maher zapsal nulu v sedle ryzáka Explosiona W. Londýnští rytíři tak v Cascais slavili prvenství.

Na druhém místě skončili členové Valkenswaard United. Ti sahali po nejlepším výsledku, Ira Bertrama Allena s bělkou Molly Malone V ovšem potkala v rychlé jízdě smolná chyba. Němec Marcus Ehning s Comme Il Faut dovezl nulu ve výborném čase. Třetí příčku obsadili Paris Panthers. Belgický reprezentant Gregory Wathelet na MJT Nevados S zopakoval čistý výkon z prvního kola. Ir Darragh Kenny s ryzákem Classic Dream dovezl čtyři trestné body.

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

Výsledky z Cascais najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Příští kolo se pojede v Monaku od 27. do 29. června. V letošní sezoně se uskuteční dohromady dvacet mítinků Global Champions a poslední z nich opět proběhne v Praze. Galashow světového parkuru Prague PlayOffs se uskuteční v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva 

Global Champions League Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Pacific Hill se dočkal prvního triumfu – a rovnou v Derby!
Následující: Vítězství v červnové kvalifikaci obhájil Ange Guardian

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...