Home > Zpravodajství > domácí sport > Loučení se sportovní sezonou se odehrávalo za slunného počasí i diváckého zájmu

Loučení se sportovní sezonou se odehrávalo za slunného počasí i diváckého zájmu

Dušičkové počasí se nekonalo, naopak nad pardubickým závodištěm svítilo slunce. Právě hezké počasí i zajímavý program Rozlučkové všestrannosti přilákalo o uplynulém víkendu do areálu Agrofert Parku řadu diváků. Viděli celkem sedm soutěží, do kterých nakonec odstartovalo sto třináct jezdců a koní.

_MG_1534V sobotu závodníci absolvovali na travnatém kolbišti pardubického závodiště zajímavě postavený parkur, na který se přesouvali ze sousedního drezurního obdélníku. Atraktivní byla nedělní trať terénní zkoušky, která nabídla i několik novinek a upravených překážek.

Nejatraktivnější zřejmě byla soutěž stupně CNC*, do které se sice přihlásilo jen osm startujících, ale zajímavá podívaná to byla. Největší „starosti“ závodníkům přidělal parkur, který čistě absolvoval jen jeden jediný jezdec. Petr Rydval s koněm MARCO 3 (JS pod Hostýnem o.s.) ale pokazil terénní zkoušku a nakonec obsadil až sedmé místo. Vítězství patří Pavlíně Pejřilové s koněm MERLIN 12 z Hradeckého jezdeckého klubu, která dokázala zvítězit i přes trestné body v parkuru i terénní zkoušce.

V soutěži stupně L mezi třinácti startujícími zvítězila Veronika Příhodová z JK PAM, která s koněm EXPRESSO_EV předvedla suverénně nejlepší drezuru. V nejpočetněji obsazené soutěži stupně ZL, kde startovalo 25 jezdců, si nejlépe vedla Aneta Langrová s koněm GUPI RUPI. Reprezentantka JK Polička absolvovala čistý parkur a to rozhodlo o jejím vítězství. Druhá Adéla Faltusová s koněm TO ON (Jezdecký klub Zámecký vrch) měla totiž lepší drezuru, o vítězství ale přišla kvůli sedmi trestným bodům v parkuru.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Parkur rozhodoval také v soutěži Z. V konkurenci dvaadvaceti startujících si nejlépe vedl Miloslav Příhoda z NH Equiteam s koněm FERREOLUS, který o necelé dva body porazil Šárku Votavovou s koněm JAZZ HIT (J+J Votava). Ta sice předvedla nejlepší drezuru, ztratila ale na parkuru. Podobný osud potkal nakonec čtvrtého Tomáše Kociana s QATRO SUZI (SK Hlavice). V drezuře se sice jako jediný dostal pod hranici 50 trestných bodů, v parkuru jich ale nasbíral hned osm.

V soutěži stupně ZK startovalo jednadvacet jezdců. Nejlépe si vedla Pavlína Čermusová s koněm GAYA 1 z Ranče Wlkana. Zajela skvělou drezuru, možná nejlepší celých závodů Rozlučkové všestrannosti.

Vypsány byly také dvě soutěže hobby. V soutěži stupně Z zvítězil v konkurenci třinácti startujících Tomáš Němec s koněm SENEC z SK Hlavice, v soutěži stupně ZK desítku soupeřů porazil Jiří Maxera s FROSTY SILVERem reprezentujících Sportovní stáj Pavlický dvůr.

Kompletní výsledky a další informace jsou k dispozici na http://www.pardubice-racecourse.cz/01-02-11-rozluckova-vsestrannost

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Rozlučková všestrannost všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: NH Kladruby chystá v Heřmanově Městci Hubertovu jízdu
Následující: Velká pardubická slaví. Narodila se před 140 lety.

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

V pražském hotelu Paříž bývalý hokejový brankář Milan Hnilička dnes vylosoval startovní čísla pro účastníky 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Na start legendárního dostihu se v neděli 13. října postaví jednadvacet koní, tři z nich budou reprezentovat zahraniční stáje. Prvním jménem, které Milan Hnilička z losovacího osudí vytáhl, byl Stretton. Los mu přidělil ...