Home > Zpravodajství > domácí sport > Luža ve Strakonicích vítězstvím vloni zakončil letos zahájil

Luža ve Strakonicích vítězstvím vloni zakončil letos zahájil

Více jak 12hodinovým programem zahájil v pátek na strakonickém kolbišti pod hradem Skokový pohár České pojišťovny. Diváci mohli vidět tři stovky startů, přičemž poslední jezdec vrcholné soutěže projel cílem až krátce před devátou hodinou. Mezi pěti desítkami účastníků soutěže stupně S** (130 cm) zvítězil Jiří Luža, který vloni závody v rámci Velké ceny Strakonic vítězstvím ve stejně obtížné soutěži uzavřel.

Jiří Luža a Land Rebel SJiří Luža a Land Rebel S

 

Samotná Velká cena totiž tehdy musela být z důvodu silné nepřízně počasí a podmáčeného terénu zrušena a jela se o dva týdny později na Ptýrově, před dalším kvalifikačním kolem extraligového seriálu. Tato nepříjemná zkušenost byla také důvodem, proč se hlavní organizátor závodů ve Strakonicích Stanislav Polák rozhodl nechat zcela vyměnit zdejší pískový povrch. V tom novém jsou zamíchané speciální geotextilie, které by případnou další nepřízeň počasí pomohly lépe unést. „Určitě je povrch výrazně lepší, než ten předešlý,“ krátce zhodnotil Jiří Luža, který se před pár dny vrátil z úspěšné účasti při mezinárodních závodech v Bratislavě, kde startoval s Ronaldem-S.

Do Strakonic si přivezl Land Rebela-S, s nímž mj. skončil šestý na nedávném mistrovství České republiky v Martinicích, kde s ním také vyhrál o dva týdny dříve Memoriál Jana Papouška. „Dnes to měl Land Rebel oproti republikovému šampionátu doslova za odměnu. Zatímco při mistrovství absolvoval tři parkury nejtěžší úrovně, dnes byly překážky postavené o dvacet centimetrů níže,“ konstatoval Jiří Luža. Stejně jako on, překonalo základní parkur i následné rozeskakování bez chyby ještě dalších osm jezdců a koní. Druhé místo obsadila Kateřina Veselovská s Isarem, třetí se umístil Petr Dohnal s Adélou-S a čtvrtá byla mistryně České republiky mezi ženami Lucie Poláková s Carosem, která je ve Strakonicích domácí.

Čtěte také:  Závěrečné parkury roku v Chuchli

Jiří Luža a Land Rebel SJiří Luža a Land Rebel S

Předešlá soutěž na stupni obtížnosti L** (120 cm) se stala kořistí dalšího zkušeného jezdce – Jana Studničky s Datasys Asteres, kteří byli jednou z třinácti dvojic bezchybně dokončivších v základní části i v rozeskakování. Jediní ovšem v rozeskakování pokořili hranici dvaceti sekund. Na dalších dvou medailových příčkách se usadily Michaela Hažmuková v sedle Capriana Z a Lucie Poláková s Cornelou 1. Na totožném kurzu zahájili sedmé kvalifikační kolo Kolowrat Junior Cupu jezdci mladší 18 let. Mezi nimi nenašla přemožitele Barbora Pochopová s Rebecou 2.

Kompletní výsledkové listiny najdete na www.skokovypohar.cz. V sobotu jezdce čeká celkem pět soutěží. První z nich začíná v 9.30 hodin. Vrcholem bude kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour, jemuž bude předcházet generálka na nedělní Velkou cenu – soutěž stupně ST** (140 cm).


Startovní listiny, přehledy startujících a také výsledky najdete zde.

Online výsledky můžete v průběhu soutěží sledovat zde.

Fotogalerie z jednotlivých soutěží najdete na Facebooku.

Předchozí: OM, ČDP a KMK v Nebanicích
Následující: Londýn přivítal LOH 2012, sledujte jezdectví s námi!
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...