Home > Zpravodajství > informujeme vás > Lucie Příhodová obhájila mistrovský titul s Exotikou

Lucie Příhodová obhájila mistrovský titul s Exotikou

Jezdecké závody ve všestrannosti pořádané v Kolesách u Kladrub nad Labem od 4. do 6. července 2012 byly nejen mistrovskými pro kategorie mladých jezdců a družstev, ale v rámci seriálové soutěže Zlatá podkova také menší generálkou před seniorským šampionátem, který se uskuteční o týden později v Humpolci společně s mistrovstvím ČR pony, dětí a juniorů.

Lucie Příhodová s Exotikou. Foto: Jiří BělohlavLucie Příhodová s Exotikou. Foto: Jiří Bělohlav

V Kolesách se podařilo mezi mladými jezdci obhájit zlatou medaili z loňska Lucii Příhodové s Exotikou. Po úvodní drezurní zkoušce přitom příliš velké důvody k optimismu tato dvojice neměla, jelikož výsledek 61,25 trestného bodu stačil jen na průběžné páté místo. Vedení se ujala s hodnocením 55,94 Michaela Kvapilová v sedle Leona de Beyssac. V následujících dnech se jí ovšem přestalo dařit a nakonec s 62,00 trestnými body z krosu a dalšími 16 body z parkuru konečnou výsledkovou listinu jedenáctičlenného startovního pole uzavírala. Sportovní štěstí se naopak přiklonilo k Lucii Příhodové. Ta s Exotikou prošla terénní zkouškou bez penalizace a v čase. Na parkuru se pak dopustila pouze jedné chyby penalizované 4 body a celkové prvenství jí již nemohlo uniknout.

Těžkým konkurentem pro obhájkyni mistrovského titulu byl Tomáš Konečný s koněm Pančo. Ten podal stejně ohodnocený výkon v drezuře i na parkuru a od vítězství jej dělilo pouze šest trestných bodů získaných za čas v krosové části. Z bronzové medaile se radovala Dominika Moudrá s Lutinem, jejíž bodové skóre bylo 74,93.

O cenné kovy se utkalo také devět tří až čtyřčlenných družstev, přičemž početnější týmy měly výhodu škrtání nejhoršího výsledku. I tentokrát se radovala z medaile nejcennější Lucie Příhodová s Exotikou, jež byla členkou východočeského družstva (A) společně se sestrou Veronikou na koni Imposant Rules, dále s Tomášem Kociánem a Cirdou a Petrem Myškou v sedle Kamerika. Právě posledně zmíněný jezdec v soutěži stupně obtížnosti S dokončil s nejlepším bodovým výsledkem 51,69 a stal se tak vítězem otevřené soutěže CNC* zařazené do seriálu Zlatá podkova. Druhý skončil Pavel Vaněk s Crazy Love, jenž bojoval současně za celek Vysočiny (A). Jeho jezdeckým kolegům se již tolik nevedlo a museli se všichni spokojit s „bramborovou“ čtvrtou příčkou. O něco lepší byli zástupci severní Moravy (A) a „béčkový“ tým Východočechů. Domácí oblast byla zastoupená natolik početně, že mohla sestavit ještě třetí celek a ani ten ostudu neudělal, jelikož vybojoval pátou pozici.

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

Petr Myška v sedle Kamerika Foto Jiří BělohlavPetr Myška v sedle Kamerika. Foto: Jiří Bělohlav

Ve dnech 13. – 15. července budou boje o mistrovské tituly ve všestrannosti pokračovat na závodišti Školního statku v Humpolci – Dusilově a půjde zároveň i o závěrečné předkolo Zlaté podkovy. V této nejvyšší kategorii na závodníky čeká již soutěž na stupni ST, starší junioři nastoupí v rámci Stříbrné podkovy na úrovni L a mladší junioři s dětmi pak absolvují soutěž Bronzové podkovy se stupněm ZL. Jezdci na pony budou rozděleni dle věkových skupin (10 – 12, resp. 13 – 16 let) do vlastních soutěží ZL a L. Podrobnosti najdete na www.cjf.cz a www.zlatapodkova.cz.

Předchozí: Veterinární příručka 12 – Nejčastější příznaky onemocnění koní: chrčení
Následující: Drezurní jezdci bojovali o tituly navzdory počasí
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...