Home > Zpravodajství > informujeme vás > Lucie Příhodová obhájila mistrovský titul s Exotikou

Lucie Příhodová obhájila mistrovský titul s Exotikou

Jezdecké závody ve všestrannosti pořádané v Kolesách u Kladrub nad Labem od 4. do 6. července 2012 byly nejen mistrovskými pro kategorie mladých jezdců a družstev, ale v rámci seriálové soutěže Zlatá podkova také menší generálkou před seniorským šampionátem, který se uskuteční o týden později v Humpolci společně s mistrovstvím ČR pony, dětí a juniorů.

Lucie Příhodová s Exotikou. Foto: Jiří BělohlavLucie Příhodová s Exotikou. Foto: Jiří Bělohlav

V Kolesách se podařilo mezi mladými jezdci obhájit zlatou medaili z loňska Lucii Příhodové s Exotikou. Po úvodní drezurní zkoušce přitom příliš velké důvody k optimismu tato dvojice neměla, jelikož výsledek 61,25 trestného bodu stačil jen na průběžné páté místo. Vedení se ujala s hodnocením 55,94 Michaela Kvapilová v sedle Leona de Beyssac. V následujících dnech se jí ovšem přestalo dařit a nakonec s 62,00 trestnými body z krosu a dalšími 16 body z parkuru konečnou výsledkovou listinu jedenáctičlenného startovního pole uzavírala. Sportovní štěstí se naopak přiklonilo k Lucii Příhodové. Ta s Exotikou prošla terénní zkouškou bez penalizace a v čase. Na parkuru se pak dopustila pouze jedné chyby penalizované 4 body a celkové prvenství jí již nemohlo uniknout.

Těžkým konkurentem pro obhájkyni mistrovského titulu byl Tomáš Konečný s koněm Pančo. Ten podal stejně ohodnocený výkon v drezuře i na parkuru a od vítězství jej dělilo pouze šest trestných bodů získaných za čas v krosové části. Z bronzové medaile se radovala Dominika Moudrá s Lutinem, jejíž bodové skóre bylo 74,93.

O cenné kovy se utkalo také devět tří až čtyřčlenných družstev, přičemž početnější týmy měly výhodu škrtání nejhoršího výsledku. I tentokrát se radovala z medaile nejcennější Lucie Příhodová s Exotikou, jež byla členkou východočeského družstva (A) společně se sestrou Veronikou na koni Imposant Rules, dále s Tomášem Kociánem a Cirdou a Petrem Myškou v sedle Kamerika. Právě posledně zmíněný jezdec v soutěži stupně obtížnosti S dokončil s nejlepším bodovým výsledkem 51,69 a stal se tak vítězem otevřené soutěže CNC* zařazené do seriálu Zlatá podkova. Druhý skončil Pavel Vaněk s Crazy Love, jenž bojoval současně za celek Vysočiny (A). Jeho jezdeckým kolegům se již tolik nevedlo a museli se všichni spokojit s „bramborovou“ čtvrtou příčkou. O něco lepší byli zástupci severní Moravy (A) a „béčkový“ tým Východočechů. Domácí oblast byla zastoupená natolik početně, že mohla sestavit ještě třetí celek a ani ten ostudu neudělal, jelikož vybojoval pátou pozici.

Čtěte také:  Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se přesouvá na rok 2021

Petr Myška v sedle Kamerika Foto Jiří BělohlavPetr Myška v sedle Kamerika. Foto: Jiří Bělohlav

Ve dnech 13. – 15. července budou boje o mistrovské tituly ve všestrannosti pokračovat na závodišti Školního statku v Humpolci – Dusilově a půjde zároveň i o závěrečné předkolo Zlaté podkovy. V této nejvyšší kategorii na závodníky čeká již soutěž na stupni ST, starší junioři nastoupí v rámci Stříbrné podkovy na úrovni L a mladší junioři s dětmi pak absolvují soutěž Bronzové podkovy se stupněm ZL. Jezdci na pony budou rozděleni dle věkových skupin (10 – 12, resp. 13 – 16 let) do vlastních soutěží ZL a L. Podrobnosti najdete na www.cjf.cz a www.zlatapodkova.cz.

Předchozí: Veterinární příručka 12 – Nejčastější příznaky onemocnění koní: chrčení
Následující: Drezurní jezdci bojovali o tituly navzdory počasí
x

Mohlo by vás zajímat

O Pardubickou všestrannost je obrovský zájem

Sportovní sezona na Pardubickém závodišti odstartuje první červnový víkend závody Pardubické všestrannosti. Zájem o soutěž je tak velký, že pořadatelé museli uzavřít příjem přihlášek už 14 dnů před původním termínem! Mezi přihlášenými figuruje několik mistrů republiky a také jezdci kvalifikovaní či usilující o účast na olympijských hrách v Tokiu. Záštitu ...