Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > Lukáš Klouda potvrdil roli favorita a vede nadále Světový pohár

Lukáš Klouda potvrdil roli favorita a vede nadále Světový pohár

Český voltižní jezdec Lukáš Klouda s přehledem zvítězil v druhém kole Světového poháru pořádaném v rakouském Salzburgu v rámci koňské mega akce Pappas Amadeus Horse Indoors, jejíž součástí jsou také skokové a drezurní závody. Bez ohledu na výsledky souběžně konaných závodů voltižního Světového poháru v Paříži tak zůstává v jeho vedení.

Lukáš Klouda foto Josef Malinovský ČJFLukáš Klouda Ilustrační foto: Josef Malinovský ČJF

Pořadí na prvních třech příčkách soutěže v Salzburgu je zcela totožné, jako tomu bylo při úvodním kole konaném začátkem listopadu v Mnichově. Český reprezentant za sebou nechal dva německé jezdce Viktora Brüsewitze a Torbena Jacobse. Tentokrát ovšem ještě s výraznějšími rozdíly v hodnocení. V páteční úvodní části obdržel 8,718 bodu, zatímco druhý Victor Brüsewitz o více jak půl bodu méně. V sobotu již sice jejich rozestup byl jen něco málo přes dvě desetiny, ale to nemění nic na tom, že Lukáš Klouda obdržel dalších 15 bodů do světového žebříčku a má tak čtyřbodový náskok před Brüsewitzem se součtem 26 bodů po dvou kolech. Jacobs Torben s 22 body pravděpodobně klesne na čtvrtou příčku, jelikož lze předpokládat, že v Paříži si „domácí“ Ivan Nousse přičte k současným devíti plný počet patnácti bodů.

Vedle Lukáše Kloudy startoval v Salzburgu za Českou republiku také Josef Zelinka. Ten si dokonce s sebou tentokrát zval ze své pražské Tělovýchovné jednoty Orion koně Lugano 2 s lonžérkou Norou Hořickou. V obou kolech jej však rozhodčí ohodnotili téměř shodně a 7,132, resp. 7,136 bodu stačilo jen na 6. příčku, která v tomto případě výsledkovou listinu uzavírala. Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí na internetové adrese www.amadeushorseindoors.at.

Čtěte také:  Seriál Global Champions čeká před Prague PlayOffs 19 závodů

Před březnovým finále Světového poháru pořádaném v německém Braunschweigu proběhnou ještě dvě kvalifikační kola. V Lipsku budeme moci ve dnech 17. – 20. ledna držet palce Lukášovi Kloudovi, který se opět utká mj. Viktorem Brüseitzem a Torbenem Jacobsem. Josef Zelinka si pro třetí start vybral francouzské Bordeaux, kde se bude o poslední body bojovat 8. – 10. února. Do finále pak postoupí nejlepší šestice. Lze tedy očekávat, že Lukáš Klouda by v této sestavě rozhodně neměl chybět a pokud mu forma vydrží i v novém roce, bude jedním z hlavních adeptů na celkové prvenství.

Předchozí: Na světové mistry opratí do Topolčianek již příští rok
Následující: Výživa koní: od „základů“
x

Mohlo by vás zajímat

Mezinárodní turnaj koňského póla TAXIS SNOW POLO míří do Pardubic

Jen devět dní zbývá do startu unikátní sportovní události. První březnový víkend odehrají týmy z České republiky i zahraničí turnaj koňského póla na sněhu TAXIS SNOW POLO. Zázemí mu poskytne nejen dostihové závodiště, ale také ledová plocha Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města Pardubic. Právě ta se totiž stane centrálním ...