Home > Zpravodajství > světový sport > Lukáš Klouda potvrdil roli favorita a vede nadále Světový pohár

Lukáš Klouda potvrdil roli favorita a vede nadále Světový pohár

Český voltižní jezdec Lukáš Klouda s přehledem zvítězil v druhém kole Světového poháru pořádaném v rakouském Salzburgu v rámci koňské mega akce Pappas Amadeus Horse Indoors, jejíž součástí jsou také skokové a drezurní závody. Bez ohledu na výsledky souběžně konaných závodů voltižního Světového poháru v Paříži tak zůstává v jeho vedení.

Lukáš Klouda foto Josef Malinovský ČJFLukáš Klouda Ilustrační foto: Josef Malinovský ČJF

Pořadí na prvních třech příčkách soutěže v Salzburgu je zcela totožné, jako tomu bylo při úvodním kole konaném začátkem listopadu v Mnichově. Český reprezentant za sebou nechal dva německé jezdce Viktora Brüsewitze a Torbena Jacobse. Tentokrát ovšem ještě s výraznějšími rozdíly v hodnocení. V páteční úvodní části obdržel 8,718 bodu, zatímco druhý Victor Brüsewitz o více jak půl bodu méně. V sobotu již sice jejich rozestup byl jen něco málo přes dvě desetiny, ale to nemění nic na tom, že Lukáš Klouda obdržel dalších 15 bodů do světového žebříčku a má tak čtyřbodový náskok před Brüsewitzem se součtem 26 bodů po dvou kolech. Jacobs Torben s 22 body pravděpodobně klesne na čtvrtou příčku, jelikož lze předpokládat, že v Paříži si „domácí“ Ivan Nousse přičte k současným devíti plný počet patnácti bodů.

Vedle Lukáše Kloudy startoval v Salzburgu za Českou republiku také Josef Zelinka. Ten si dokonce s sebou tentokrát zval ze své pražské Tělovýchovné jednoty Orion koně Lugano 2 s lonžérkou Norou Hořickou. V obou kolech jej však rozhodčí ohodnotili téměř shodně a 7,132, resp. 7,136 bodu stačilo jen na 6. příčku, která v tomto případě výsledkovou listinu uzavírala. Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí na internetové adrese www.amadeushorseindoors.at.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Před březnovým finále Světového poháru pořádaném v německém Braunschweigu proběhnou ještě dvě kvalifikační kola. V Lipsku budeme moci ve dnech 17. – 20. ledna držet palce Lukášovi Kloudovi, který se opět utká mj. Viktorem Brüseitzem a Torbenem Jacobsem. Josef Zelinka si pro třetí start vybral francouzské Bordeaux, kde se bude o poslední body bojovat 8. – 10. února. Do finále pak postoupí nejlepší šestice. Lze tedy očekávat, že Lukáš Klouda by v této sestavě rozhodně neměl chybět a pokud mu forma vydrží i v novém roce, bude jedním z hlavních adeptů na celkové prvenství.

Předchozí: Na světové mistry opratí do Topolčianek již příští rok
Následující: Výživa koní: od „základů“
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...