Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku

Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku

Třetí skokové kolo Zimního Jezdeckého poháru 2016 ovládl v sobotu 5. března Jiří Luža, který tak obhájil vítězství z předešlé části tohoto seriálu. Tentokrát si pro nejvyšší příčku dojel v Hradištku u Sadské v sedle Capruse…

Jiří Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku. Foto: Ivan Krejza

Jiří Luža opět ovládl Zimní Jezdecký pohár v Hradištku. Foto: Ivan Krejza

Jiří Luža potvrdil dobrou formu z únorových závodů, jež se taktéž konaly v Hradištku u Sadské, a do své kolonky v žebříčku Big Tour si i tentokrát připsal plný počet 20 bodů. V této kategorii se jezdci představili na parkuru stupně S* (do výšky 125 centimetrů), kde elitní desítka postoupila do finále. V něm se nakonec představilo po odhlášení tří jezdců sedm startujících.

Přestože v základním kole se Jiří Luža s Caprusem dopustil jedné chyby, nejrychlejší bezchybná jízda ve finále mu přinesla vítězství. Bezchybná Barbora Vojtková s hřebcem Caruso Medimade totiž nedokázala napodruhé projet trasou parkuru bez shození, po jedné chybě tak měla v součtu stejný počet trestných bodů. V tom případě rozhodoval čas finálového parkuru, který měl Jiří Luža lepší.  Na druhé místo se mezi uvedené dvě dvojice probojovaly ještě Sára Kalivodová a Lady Jane, které zaostaly za vítězem pouze 0,14 setin vteřiny.  Finále dokončila Sára Kalivodová bezchybně, 4 body si připsala z kola základního.

Do elitní pětky v nejvyšší soutěži dne se dostala ještě Tereza Mücková s White Chocolate 2 a Miloslav Příhoda s koněm Captain Hero – oba měli po jedné chybě z obou částí soutěže. Tereza Mücková však ovládla předešlou soutěž L*, která se jela na rozeskakování a také byla zařazena do Zimního Jezdeckého poháru 2016. V této Medium Tour obsadila první místo s Chilli Rouge a druhá dokončila s White Chocolate 2. Třetí příčku obsadil Jiří Luža a Caprus, na Terezu Mückovou však měli více jak dvouvteřinovou ztrátu. Třetí soutěží zařazenou do Zimního Jezdeckého poháru byl parkur stupně Z, kde si pro první příčku dojela Izabela Drbalová s koněm Grün. V rozeskakování jako jediná pokořila hranici 30 vteřin.

Zimní Jezdecký pohár nyní stojí na prahu finále, které se uskuteční ve dnech 16. – 20. března v Lysé nad Labem. Tam se rozhodne o letošním vítězi, a to ve skocích i ve spřežení. Parkurové soutěže budou probíhat od 16. do 18. března.

halové závody Hradištko u Sadské Jiří Luža Parkur skoky
Předchozí: Plemenní hřebci přilákali do Mnětic stovky návštěvníků
Následující: Kůň byl až po hlavu ve vodě, zachránili ho hasiči

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...