Home > Zpravodajství > domácí sport > Lysá: Prvomájová steeplechase pro Rabbit Wella

Lysá: Prvomájová steeplechase pro Rabbit Wella

Letos poprvé se otevřely brány dostihového závodiště v Lysé nad Labem. Od 13:25 bylo na programu sedm dostihů – 4 rovinové a 3 překážkové. Vrcholem dne byla Prvomájová steeplechase, dostih I. kategorie na 4 200 metrů o 120 000 Kč. V 52. ročníku tohoto dostihu se představilo 11 účastníků. Největším favoritem byl Rabbit Well, svěřenec trenéra Josefa Váni, známý svojí občasnou neochotou startovat. Dnes ho v dostihu vedl Jan Kratochvíl a start se jim vydařil. Během dostihu se Rabbit Well držel uprostřed startovního pole. V závěrečném okruhu získal náskok před v cíli druhou Godeou a zvítězil lehce o 11 délek. Na třetí pozici doběhl Basso, na dotovaných místech se ještě umístili Cim a Kindly Boy. Pro Josefa Váňu to bylo již osmé trenérské vítězství v tomto dostihu.

Rabbit Well. Foto: archiv Josefa Váni

Program zahájil rovinový dostih Handicap Bohemia Telekom na 1 300 m, v němž lehce zvítězil tmavý hnědák Noddy s žákyní Pavlínou Filipovou. Druhým dostihem byla Steeplechase společnosti Pilecký na 3 700 m. Po tuhém boji zvítězil o půl délky Maltamo před Hawa Bali. Oba koně patří stáji Lokotrans. Vítězného Maltama trénuje Josef Váňa, hnědák Hawa Bali je v tréninku Stanislava Popelky. Maltama ale zřejmě čeká odchod do důchodu, podle vyjádření Josefa Váni odskočil na tribunním skoku příliš brzy a natáhl si šlachu.

Pouze šest koní se postavilo na start třetího dostihu, Ceny K4K Holding, roviny na 1 600 m. Svůj čtvrtý životní start proměnil ve vítězství tříletý Quimby s žákem Janem Machem. Jistě o tři délky porazil Namid Stara a klisnu Fascinating Hill.

Cena Asociace soukromých zemědělců, rovina na 1 700 m, byla odběhnuta dvakrát. První dostih byl anulován, protože se klisně Samanthině při startu neotevřel startovací box, a proto neměli všichni koně stejnou možnost správného odstartování a podle Dostihového řádu musel být dostih anulován. V samotném dostihu předvedla výborný výkon klisna Medula, která po zaváhání ve startovacím boxu proběhla cílem jako první. Po dohodě s majiteli koní a jejich zástupci byl dostih opakován po skončení plánovaného programu. Na opakovaný start se vrátili koně Sorgenio, Athletica, El Camino, Goldy, Sherill a Medula. Dalších šest koní se opakovaného dostihu neúčastnilo. Stejně jako v prvním dostihu se prosadila pětiletá Medula s Jiřím Chaloupkou. Druhého El Camina porazila jistě o dvě a čtvrt délky.

Memoriál Václava Špačka, rovinu V. kategorie na 2 200 m, vyhrál devítiletý valach Duplo v sedle s Jaromírem Šafářem. Druhý doběhl Kite of Gracie před Trust on Scyris. Závěr programu patřil dostihu Proutěné překážky Stáje Luka na 3 000 m. Mezi třinácti účastníky se prosadil Rabbit Libretist v sedle s Ivanem Singlem, před Hyacintem a Saryarkou. První i druhý v cíli nad překážkami debutovali.

Program byl doplněn o dostih poníků a dostih neregistrovaných koní.

Výsledky:

1.dostih: Noddy – Portyr – Tadyhomáme – Lenzir – Ibar

2. dostih: Maltamo – Hawa Bali – Zadar – Macone – Apasionata

3. dostih: Quimby – Namid Star – Fascinating Hill – Overrun – Četník

4. dostih: Medula – El Camino – Goldy – Sorgenio – Sherill

(anulované výsledky: Medula – Asharon – El Camino – Goldy – Jazz Baron)

Spřežení uzavřelo další ročník Jezdeckého festivalu

Pátý den čtvrtého ročníku Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byl věnován disciplíně spřežení. V neděli 26. března se o úplný závěr postarala soutěž čtyřspřeží. Ve třech kategoriích se závodilo i ve finále Zimního Jezdeckého poháru ČJF… V nejtěžší kategorii čtyřspřeží nastupoval do druhého kola z poslední startovní pozice Jiří ...