Home > Zpravodajství > domácí sport > Malá Velká pardubická minikoní

Malá Velká pardubická minikoní

Stává se již pomalu tradicí, že druhou říjnovou neděli na pardubickém závodišti odstartuje nejen 125. Velká pardubická s ČP, ale také Malá Velká pardubická minikoní (MVP). PRZECHWOZD skokové centrum minikoní připravilo již druhý ročník Malé Velké pardubické.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické zde budou překonávat minikoně, jejichž kohoutková výška se pohybuje od 74 do 82 cm, a to společně se svými vodiči. Trať dostihu bude i letos postavena v cílové rovině.  Kurz dostihu MVP je dlouhý 380m a umístěno na něm bude 11 zmenšených překážek – Živý plot, Taxisův příkop, Irská lavice, Francouzský skok, Malé zahrádky, Anglický skok, Poplerův skok, Kamenná zeď, Hadí příkop, Velký vodní příkop a Steeplechase skok.

Druhý ročník Malé Velké pardubické připravilo PRZECHWOZD skokové centrum minikoní v úzké spolupráci s Dostihovým spolkem. Malá Velká pardubická minikoní bude opět vloženým dostihem v rámci standardního dostihového programu. Mezi třetím a čtvrtým dostihem (cca 13:00 hodin) se uskuteční rozběhy a ze šesti závodníků postoupí tři nejrychlejší do finále dostihu. Finále je pak připraveno na přestávku mezi šestým a sedmým dostihem dne (cca 15:00 hodin).

Před blížícím se dostihem začíná startující přepadávat nervozita a startovní horečka, ale myslím, že jsou na start 2. ročníku Malé Velké pardubické minikoní dobře připraveni, jak minikoně, tak jejich vodiči,“ říká trenérka PRZECHWOZD skokového centra minikoní Hedvika Hejhalová.

Čtěte také:  ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Loňským historicky prvním vítězem Malé Velké pardubické minikoní se stala Barbora Hejhalová se svým koněm Michellem Przechwozd. Letos, tuto loňskou vítězku, uvidíme opět na startu toho zajímavého dostihu.

Pořádající PRZECHWOZD skokové centrum minikoní se zaměřuje na výcvik všech plemen malých a mini koní a na výuku jejich vodičů. Ve svém areálu u Českého Brodu pořádá veřejné i individuální tréninky, semináře, závody. V letošním roce proběhl pod jeho vedením opět seriál skokových závodů minikoní s vodičem PRZECHWOZD TOUR 2015, ale také se skokové centrum minikoní účastní se svými ukázkovými závody různých výstav, sportovních a kulturních akcí.

Zdroj: PRZECHWOZD skokové centrum minikoní

Dostihový spolek a.s. dostihy Malá Velká pardubická miniaturní koně Minikoně Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Paravoltižní mistrovství ČR hostí po dvou letech Brno
Následující: Dráha by měla být měkká jak peřiny, říká správce dráhy Jiří Janda

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...