Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Malá Velká pardubická vyvrcholí před startem 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

Malá Velká pardubická vyvrcholí před startem 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

Na pardubickém závodišti při 127. ročníku Velké pardubické opět budeme mít možnost shlédnout zajímavý dostih minikoní – Malá Velká pardubická minikoní. PRZECHWOZD skokové centrum minikoní připravilo již čtvrtý ročník tohoto dostihu.

Malá Velká pardubická je vždy podzimním vyvrcholením parkurové sezony minikoní, kdy se po celý rok koná seriál PRZECHWOZD TOUR – skokový seriál minikoní s vodičem. Jehož závěr s vyhlášením šampionů tour proběhl v počátku září při mezinárodní výstavě Koně v akci.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Minikoně budou při nedělní MVp se svými vodiči překonávat zmenšené překážky kurzu Velké pardubické. Trať dostihu bude postavena v cílové rovině VP a  kurz dostihu MVp se proti loňsku opět nemění a je dlouhý 380m s umístěním 11 zmenšených překážek – Živý plot, Taxisův příkop, Irská lavice, Francouzský skok, Malé zahrádky, Anglický skok. Poplerův skok, Kamenná zeď, Hadí příkop, Velký vodní příkop a Steeplechase skok

4.ročník Malé Velké pardubické připravilo PRZECHWOZD skokové centrum minikoní v úzké spolupráci s Dostihovým spolkem. Malá Velká pardubická minikoní bude vloženým dostihem v rámci standardního dostihového programu. Mezi druhým a třetím dostihem (cca 11:45 hodin) se uskuteční rozběhy a finále je pak připraveno na přestávku mezi pátým a šestým dostihem dne (cca 13:30 hodin).

„Vybraní vodiči, účastnící PRZECHWOZD TOUR 2017, se svými minikoňmi na významný dostih sezony trénovali a myslím, že jsou na Malou Velkou pardubickou 2017 jak vodiči, tak koně dobře připraveni, aby předvedli divákům kvalitní ukázkový závod,“ říká před dostihem trenérka PRZECHWOZD skokového centra minikoní Hedvika Hejhalová.

Čtěte také:  Na trať premiérového ročníku Taxis Gladiator Race vyběhlo přes dva tisíce gladiátorů

Diváci by měli letos na dostihu minikoní vidět jak dvojnásobného vítěze Malé Velké pardubické minikoní Báru Hejhalovou se svým koněm Michellem Przechwozd a i nováčky dostihu, kteří prošli skokové tour sezony na předních postech.

Pořádající PRZECHWOZD skokové centrum minikoní se zaměřuje na výcvik všech plemen malých a mini koní a na výuku jejich vodičů. Ve svém areálu u Českého Brodu pořádá veřejné i individuální tréninky, semináře, závody.

PRZECHWOZD skokové centrum minikoní

Dostihový spolek a.s. dostihy Malá Velká pardubická Pardubice
Předchozí: Zlatá spona pro Arkalona, Křišťálový pohár pro Azteka
Následující: Vítězem 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou je NO TIME TO LOSE!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Do extrémního závodu je přihlášeno už více než tisíc závodníků

Premiérový TAXIS GLADIATOR RACE se blíží. Jedinečný závod na trati legendární Velké pardubické odstartuje 1. a 2. prosince. Do této chvíle se do tří závodů už registrovalo přes 1400 závodníků všech věkových kategorií, kteří zažijí Velkou pardubickou zpestřenou „gladiátorskými“ překážkami na vlastní kůži. A vůbec poprvé v historii závodiště se poběží ...