Home > Zpravodajství > domácí sport > Marek Klus podruhé vítězem parkurové Velké ceny ČSP

Marek Klus podruhé vítězem parkurové Velké ceny ČSP

Již druhé vítězství v řadě se podařilo v rámci letošního Českého skokového poháru vybojovat Markovi Klusovi. Po triumfu v Brně nenašel přemožitele ani při Velké ceně Ostravy, která se jela v neděli 17. července na kolbišti ve Staré Bělé.

Marek Klus zvítězil i v Ostravě. Foto: Josef Malinovský

Marek Klus zvítězil i v Ostravě. Foto: Josef Malinovský

Ze třináctičlenného startovního pole nikdo z účastníků nedokázal překonat základní parkur postavený na výšce 145 centimetrů bez penalizace. Pouze tři dvojice si nesly do finálové části čtyři trestné body. Vedle Marka Kluse s koněm Crado von Wichenstein si velké šance na úspěch drželi Marek Hentšel se Sauronem Fitmin a Rudolf Doležal s Peggy Sue. Ti však oba zopakovali chybu a díky tomu se před ně dostala na druhou pozici Lucie Strnadlová s Atlantou 12, která stejně jako pozdější vítěz soutěže předvedla ve finále čistou jízdu. Kdyby měla o jedno shození méně v základní části Velké ceny, radovala by se z prvenství ona, jelikož její finálový čas byl o pět sekund rychlejší.

„Crado šel takto náročnou soutěž poprvé v životě, tak jsem jel spíše na jistotu. Čas jsme měli docela pomalý, a kdyby Lucie Strnadlová nebo Marek Hentšel měli o chybu méně, tak je určitě nedohoním. Nechtěl jsem však riskovat a zbytečně svého koně z něčeho vylekat. Podstatné je, aby byl při chuti do další části jezdecké sezony, která je pořád ještě na svém začátku,“ zhodnotil Marek Klus, jenž se s 30 pohárovými body ujal vedení v seriálovém žebříčku. „Již příští týden se koná Velká cena Kolína v Němčicích, kde bude jistě početnější konkurence a vyhrát může kdokoliv. Pořadí se tak brzy může opět promíchat. Každopádně do Němčic určitě pojedeme také a budeme se snažit ukořistit další body,“ dodal aktuální lídr Českého skokového poháru.

Čtěte také:  Motygin je prvním i posledním vítězem ČSP 2019. Známe jména finalistů

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Velké ceny Ostravy odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 20. května od 12.50 hodin a v repríze pak v sobotu 23. května od 9.15 hodin na stejném kanálu.

Český skokový pohár Marek Klus Ostrava - Stará Bělá skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: VII. den metropolitní sezóny: Chardonney Tcheque završil čistý hattrick
Následující: Nejkrásnější kůň: Pět možností, každá zcela jiná

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...