Home > Zpravodajství > domácí sport > Marek Klus podruhé vítězem parkurové Velké ceny ČSP

Marek Klus podruhé vítězem parkurové Velké ceny ČSP

Již druhé vítězství v řadě se podařilo v rámci letošního Českého skokového poháru vybojovat Markovi Klusovi. Po triumfu v Brně nenašel přemožitele ani při Velké ceně Ostravy, která se jela v neděli 17. července na kolbišti ve Staré Bělé.

Marek Klus zvítězil i v Ostravě. Foto: Josef Malinovský

Marek Klus zvítězil i v Ostravě. Foto: Josef Malinovský

Ze třináctičlenného startovního pole nikdo z účastníků nedokázal překonat základní parkur postavený na výšce 145 centimetrů bez penalizace. Pouze tři dvojice si nesly do finálové části čtyři trestné body. Vedle Marka Kluse s koněm Crado von Wichenstein si velké šance na úspěch drželi Marek Hentšel se Sauronem Fitmin a Rudolf Doležal s Peggy Sue. Ti však oba zopakovali chybu a díky tomu se před ně dostala na druhou pozici Lucie Strnadlová s Atlantou 12, která stejně jako pozdější vítěz soutěže předvedla ve finále čistou jízdu. Kdyby měla o jedno shození méně v základní části Velké ceny, radovala by se z prvenství ona, jelikož její finálový čas byl o pět sekund rychlejší.

„Crado šel takto náročnou soutěž poprvé v životě, tak jsem jel spíše na jistotu. Čas jsme měli docela pomalý, a kdyby Lucie Strnadlová nebo Marek Hentšel měli o chybu méně, tak je určitě nedohoním. Nechtěl jsem však riskovat a zbytečně svého koně z něčeho vylekat. Podstatné je, aby byl při chuti do další části jezdecké sezony, která je pořád ještě na svém začátku,“ zhodnotil Marek Klus, jenž se s 30 pohárovými body ujal vedení v seriálovém žebříčku. „Již příští týden se koná Velká cena Kolína v Němčicích, kde bude jistě početnější konkurence a vyhrát může kdokoliv. Pořadí se tak brzy může opět promíchat. Každopádně do Němčic určitě pojedeme také a budeme se snažit ukořistit další body,“ dodal aktuální lídr Českého skokového poháru.

Čtěte také:  Další český unikát má šanci se dostat na Seznam světového dědictví UNESCO

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Velké ceny Ostravy odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 20. května od 12.50 hodin a v repríze pak v sobotu 23. května od 9.15 hodin na stejném kanálu.

Český skokový pohár Marek Klus Ostrava - Stará Bělá skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: VII. den metropolitní sezóny: Chardonney Tcheque završil čistý hattrick
Následující: Nejkrásnější kůň: Pět možností, každá zcela jiná

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions jsou v polovině GCL v Cascais pátí. Vedou Monaco Aces

Deváté závody Global Champions 2019 hostí portugalské letovisko Cascais. Ve čtvrtek 20. června se tam odehrálo první kolo týmové soutěže. Pražští lvi zahájili nadějně, před rozhodující částí jsou na páté příčce. V čele jsou členové týmu Monaco Aces. Foto: Stefano Grasso/GCL Za družstvo Prague Lions nastoupili ve čtvrtek 20. června ...