Home > Zpravodajství > domácí sport > Marek Klus vítězem Českého skokového poháru 2017

Marek Klus vítězem Českého skokového poháru 2017

V Hořovicích na Berounsku vyvrcholil v neděli 24. září již 16. ročník Českého skokového poháru. V rámci finálového klání si nejlepší čtyři jezdci celoročního žebříčku mezi sebou vystřídali své koně. Z vítězství se nakonec po třech letech radoval Marek Klus…

Marek Klus je vítězem ČSP pro rok 2017. Foto: Kateřina Návojová

Každý z finalistů sedlal ve finále čtyři koně. Kromě toho svého ještě další tři koňské svěřence soupeřů. S nimi se dokázal nejlépe sehrát během krátké chvíle Marek Klus, který si ze čtyř jízd přivezl pouze šest trestných bodů a po dvouleté odmlce se stal opět vítězem finále Českého skokového poháru.

„Hořovice mám moc rád, vyhrál jsem tu před třemi lety a letos se mi to podařilo znovu,“ prohodil nadšeně vítěz. Ten jako poslední sedlal koně Jana Štětiny Verdiho-S. Před vstupem do kolbiště již věděl, že bezchybná jízda mu zajistí vítězství, neboť ostatní jezdci měli nejméně o 3 trestné body navíc. Marek Klus proto raději zvolil jízdu na jistotu, což se projevilo v pomalejším čase, ale jeden trestný bod navíc za překročení stanoveného limitu již nic nemohl změnit na skutečnosti, že se Marek Klus stal celkovým vítězem finále této domácí parkurové extraligy a mohl začít slavit. Bez penalizace dokončil parkur se svým Sabeliusem, jeden bod za čas obdržel vedle Verdiho ještě s Clintonem a jediné chyby se dopustil s klisnou Flying Star 1.

O pořadí na druhém a třetím místě rozhodoval až součet časů, neboť dva jezdci si na konto připsali 8 trestných bodů. Druhé místo získal Jan Štětina, který se dostal do tohoto velkého finále podruhé v kariéře. „Nejvíce jsem si užil parkur s Flying Star od Jiřího Skřivana,“ zmínil jezdec. Právě Jiří Skřivan si dojel pro třetí příčku, neboť jeho součet časů byl o necelou vteřinu horší. Čtvrté místo pouze s jednou chybou navíc, tedy s 12 trestnými body, obsadila nejmladší účastnice finále a vítězka sobotní Velké ceny Hořovic Barbora Tomanová.

Barbora Tomanová však rozhodně smutnět ze čtvrtého místa nemusela, neboť v neděli po poledni navázala na své úspěšné sobotní starty v soutěži předcházející velkému finále. S klisnou Scarface totiž zvítězila ve finále seriálu U25 určenému jezdcům do 25 let, čímž navíc obhájila loňské prvenství v této rámcové túře Českého skokového poháru. Jezdkyně se kvůli svému věku s touto kategorií v Hořovicích rozloučila a od příští sezony bude startovat výhradně v seniorských, resp. v otevřených soutěžích. Druhé místo v závěrečné soutěži série U25 obsadila Michaela Refková s Grace Fredericou před Alexandrem Baraldim se Sopranistem K.

Juniorské finále Czech Junior Cupu bylo tradičně rozděleno do dvou samostatných oddělení. V nižší věkové kategorii si pro první příčku dojela letošní dětská mistryně České republiky Valentýna Kuková na koni Shadow 5. Ve starší kategorii jezdců 16 až 18 let se pak z vítězství radovala Lucie Kumarová v sedle Concantuse. Dvojice jako jediná dokončila základní finálové kolo i tzv. super finále pro elitní desítku bezchybně.

O úvod posledního závodního dne letošního ročníku ČSP se postarala finálová soutěž Amateur Tour. Dobré výkony z kvalifikací potvrdila nejvíce bodující jezdkyně Hana Dastychová a s Fatimou 15 si dojela pro vítězství ve vrcholné soutěži tohoto rámcového seriálu pro amatérské jezdce.

Kompletní výsledkové listiny a další zprávy o Českém skokovém poháru naleznete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Hodinový záznam hořovických závodů odvysílá Česká televize ve středu 27. září od 12.55 hodin na programu ČT Sport.

Amateur Tour Barbora Tomanová Český skokový pohár Czech Junior Cup Hořovice Marek Klus Parkur skoky
Předchozí: XIII. den metropolitní sezóny: 39. Velká cena Prahy CK Martin Tour
Následující: Cena zimní královny uzavře karlovarskou dostihovou sezónu

Zimní Jezdecká liga klubů ČJF novinkou sezony 2018

Ruku v ruce s 5. ročníkem Zimního Jezdeckého poháru ČJF přichází novinka v podobě bodování do žebříčku klubů pod názvem Zimní Jezdecká liga ČJF 2018. Zástupci tří nejlepších klubů z parkurového a vozatajského bodování budou v závěru túry oceněni. Princip nového ligového žebříčku, který zvýší atraktivitu soutěží zimní túry, je ...