Home > Zpravodajství > domácí sport > Marek Klus vítězem ČSP Velké ceny Ptýrova 2016

Marek Klus vítězem ČSP Velké ceny Ptýrova 2016

Jen jedna jediná soutěžní dvojice dokázala překonat základní i finálový parkur noční eLED.cz Velké ceny Ptýrova 2016 bez trestných bodů. Tvořil jí Marek Klus s Carisonem, který si tak pojistil vedoucí pozici v žebříčku Českého skokového poháru…

Dlouho to přitom vypadalo, že se nikomu z 35 účastníků nepodaří projít celou tratí ptýrovské Velké ceny bez shození. Až osmnáctý startující Daniel Uleščenko s Moon Rayem dokončil bez chyby, pouze s 1 trestným bodem za překročení časového limitu. Jednatřicátý šel na start Marek Klus s Carisonem a jako první projel cílem s nulou na bodovém kontě. Hned poté se to samé povedlo Jaroslavu Jindrovi na Quentinovi Donth-M. Jelikož však byl o pár desetinek sekundy pomalejší, nastupoval do finálové části soutěže z druhé pozice – tedy druhý od konce z desítky postupujících.

Napodruhé bylo bezchybných dvojic již o něco více. Zařadili se mezi ně Tereza Mücková s Control Me Karsit a Jiří Papoušek s Jenifer 4, kteří měli z úvodu závodu 4 trestné body za jednu shozenou překážku. A právě Jiří Papoušek se ujal vedení díky rychlému času 45,45 sekundy. Na tom se nic nezměnilo ani po jízdě Jaroslava Jindry, jelikož ten pro změnu s Quentinem Donth-M inkasoval 4 trestné body ve finále a měl v něm delší čas, což ho zařadilo až za Jiřího Papouška. Marek Klus tak věděl, že pokud i tentokrát dokončí čistě, stane se vítězem. Zvolil proto o něco rozvážnější tempo, ale vyplatilo se mu to. Dvěma precizními jízdami si zaslouženě dojel pro vítězství a v průběžném pořadí Českého skokového poháru již vede s výrazným náskokem na ostatní soupeře. Marek Klus má po osmi kolech 66 bodů, zatímco druhý Jaroslav Jindra 39, třetí Aleš Opatrný 36 a čtvrtý Jiří Hruška 35 bodů. „Carison skákal naprosto v pohodě a tak jsem ani neměl důvod riskovat nějakými kratšími nájezdy. – Šel jsem na jistotu, abych byl alespoň do třetího místa, ale štěstí bylo na naší straně a zvítězili jsme,“ uvedl Marek Klus krátce po skončení vrcholné soutěže, což bylo zhruba půl hodiny před půlnocí.

Čtěte také:  London Knights vítězi GCL v Cascais. Prague Lions obsadili šesté místo

Přes den na ptýrovském kolbišti proběhlo několik rámcových soutěží, včetně dílčích finále přidružených seriálů Českého skokového poháru. V Amateur Tour se hned 11 dvojicím podařilo překonat základní finálové kolo na výšce 110 centimetrům bezchybně, a tito jezdci se utkali o vítězství v rozeskakování. I přes vyšší počet startujících se s nulou na kontě dostaly do cíle pouze tři dvojice. Nejvíce padal poslední skok, který připravil o vítězství hned dvě jezdkyně, jejichž čas by jinak stačil na první příčku. Nakonec stejně jako při posledním kole ve Zduchovicích, i tentokrát si pro vítězství dojela Leona Chladníčková s klisnou Cinderella Z. O více jak tři vteřiny porazila druhou Martinu Svobodovu s Casey a Adélou Liškovou s Great Fun.

V základním kole Czech Junior Cupu (120/125 cm) se pouze šesti účastníkům podařilo překonat všechny nástrahy parkurů bez trestných bodů, z toho čtyři patřili do mladší věkové kategorie. V rozeskakování se skvěle představila Adéla Bubeníková a Arosa. Jezdkyně projela trasu nejen velmi rychle, ale zvolila také mnoho riskantních nájezdů. Na to nikdo z pěti soupeřů nedokázal odpovědět a Adéla Bubeníková zaslouženě zvítězila. Druhé místo získal také po bezchybné jízdě František Stružinský a Bel Canto Hradiště, zatímco třetí skončil Tomáš Plšek a Anky.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude během několika málo dnů umístěn i video záznam sobotního on-line přenosu. Půlhodinový sestřih Velké ceny Ptýrova, ale také předešlé Velké ceny Zduchovic odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 24. srpna od 12.50 hodin.

Čtěte také:  Monte Carlo, město kasin a Formule 1, ožije závodem Global Champions

Tisková zpráva Českého skokového poháru

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup Farma Ptýrov Marek Klus Parkur Ptýrov skoky
Předchozí: Ampere zvítězil stylem start cíl v divizi domácích teplokrevných plemen
Následující: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně 2016: Divize G. Westernová plemena

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles

Dvanácté z celkových devatenácti kol parkurové série Global Champions proběhlo v zámeckém areálu Chantilly nedaleko Paříže. Pražské lvy reprezentovali Němec Marco Kutscher a Belgičan Wilm Vermeir a jejich výkony tentokrát nepatřily mezi ty nejlepší. Týmová soutěž Global Champions League měla jednotlivá kola ve francouzském Chantilly naplánována hned dva dny po ...