Home > Zpravodajství > domácí sport > Martinice žijí Skokovým pohárem ČP

Martinice žijí Skokovým pohárem ČP

Ve čtvrtek 19. dubna zahájily čtyřdenní parkurové závody, jež jsou součástí 1. kola Skokového poháru České pojišťovny 2012. Ačkoliv se běžně závody ve všední dny nekonají, mezi jezdci je o účast v rámci extraligové akce velký zájem. Úvodní den projelo startem 258 dvojic a v pátek jich budou bezmála čtyři stovky.

„Těší nás, že zájem o závody Skokového poháru České pojišťovny stále roste. Přestože se soutěže rozšířily oproti loňsku o jeden den, program je nabitý od rána až do podvečerních hodin. V pátek dokonce první soutěž začne již v sedm hodin,“ uvedla Pavla Kudláčková ze společnosti Via Solaris zajišťující PR a marketing Skokového poháru České pojišťovny. „Za čtyři dny se v součtu počet startů přehoupne zcela jistě přes hranici jednoho tisíce,“ dodala.

Čtvrteční soutěže byly určené především pro amatérské jezdce, kteří si chtějí vyzkoušet závodit na jednom z nejlepších kolbišť v České republice po boku profesionálů. Ti si pro účast v nižších soutěžích přivezli do Martinic většinou mladé koně. Sportovní štěstí však více přálo méně známým jezdeckým tvářím. Vůbec první vítězkou martinických závodů se stala Klára Bílková s koněm Men of Honor z Jezdeckého klubu Plzeň. „V Martinicích startuji pravidelně, ale vyhrát se mi zde podařilo vůbec poprvé,“ svěřila se mladá jezdkyně, které je teprve 17 let. „I když se nižší soutěže v rámci Skokového poháru České pojišťovny konají ve všední dny, nemohla jsem si tuto příležitost nechat ujít.“ Druhé místo ve dvoufázové soutěži 90/100 cm obsadil Petr Dajbych s Top Deja Vue. Toho lze označit za nejúspěšnějšího jezdce celého dne, jelikož se stejným koněm startoval i v třetí soutěži, v níž vybojoval pěkné čtvrté místo.

Čtěte také:  V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

Do druhé soutěže na stupni Z (100 cm) nastoupilo 109 dvojic. Hodnocena byla na limitovaný čas, jemuž se při bezchybném výkonu nejvíce přiblížil Václav Horký s Londonderry z Jezdeckého klubu Tandem Dubenec. Rovných 93 účastníků se představilo v soutěži stupně ZL (110 cm). Ta se jela již na čas, který měla nejrychlejší mezi dvojicemi dokončivšími bez penalizace Miroslava Křivancová s Grandiou z Jezdeckého klubu Artex Nejdek.

120419 SPCP ilustrMiroslava Křivancová Foto: SPČP Josef Malinovský

V pátek již přijdou na řadu nejen soutěže na amatérské úrovni. Proběhne mj. i první soutěž novinky letošního ročníku – Kolowrat Junior Cupu a vrcholem dne bude kvalifikace martinické Mercedes-Benz Jump Tour 2012, v níž by měla být k vidění velká část jezdců přihlášených i do nedělní ČP Velké ceny Martinic. Podrobnosti o programu najdete na www.skokovypohar.cz.

 

skokovy pohar ceske pojistovnyKompletní výsledky a aktuální startovní listiny jsou k dispozici na webu SPČP ZDE. Externí odkaz Online výsledky lze sledovat v průběhu závodů na této adrese: http://ceskyskokovypohar.cz/online/ Externí odkaz

 

Organizátoři připravili také FOTOGALERIE:

Skokový pohár ČP Martinice 19. dubna 2012 – soutěž č. 3 zde

Skokový pohár ČP Martinice 19. dubna 2012 – soutěž č. 2 zde

Skokový pohár ČP Martinice 19. dubna 2012 – soutěž č. 1 zde

 

Kudy do Martinic?

 
Předchozí: Začínající zemědělci mohou požádat o podporu už v červnu
Následující: 2. Rosnické hobby military je tu
x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...