Home > Zpravodajství > domácí sport > Martinickou Velkou cenu vyhrál Opatrný se Zandirem

Martinickou Velkou cenu vyhrál Opatrný se Zandirem

Aleš Opatrný ovládl v sedle Zandira první Velkou cenu v rámci extraligového seriálu Český skokový pohár v Martinicích na Příbramsku. Dvojice si poradila se základním kolem i finále bezchybně. Navíc dojeli do cíle ve skvělém čase, a tak v neděli 27. dubna zvítězili.

Aleš Opatrný se Zandirem. Foto: Kateřina Návojová

Aleš Opatrný se Zandirem. Foto: Kateřina Návojová

Hlavní soutěž celých čtyřdenních skokových závodů v Martinicích čítala na startu soutěže stupně T* (145 cm) celkem 38 dvojic. Desítka nejlepších se probojovala do finále, kde si jezdci rozdělili nejlepší příčky. Vítěz soutěže Aleš Opatrný předpovídal před soutěží 4 bezchybné výsledky, nakonec došlo do cíle základní části šest bezchybných. Ve finále je tak doplnili jezdci s trestným bodem za čas a někteří jednou chybující. „Je dobře, že stavitel parkuru Zdeněk Krpela ponechal kratší čas a následně ho neměnil. Je potřeba jezdce naučit cválat dopředu. Sám jsem na to musel myslet, neboť Zandiro má delší cval, a proto musím brát v kombinacích a distancích zpátky. To jsem pak doháněl v obratech,“ zhodnotil Aleš Opatrný. Ten se na závodech účastnil pouze Velké ceny, na kterou si odskočil ze zahraničních závodů konaných v předchozích týdnech. A v zahraničí bude český reprezentant závodit i hned následující týden, kdy stane na startu Poháru národů.

Pouze dva jezdci dokončili obě kola bez trestných bodů. Tím prvním, ještě před Opatrným, byl Jakub Novotný s koněm Perry 1, který však projel cílovou čarou o více jak osm vteřin později. „Snažil jsem se jet rychle, ale dalo se jet ještě rychleji. Reagoval jsem však na chyby ostatních,“ doplnil vítěz. Elitní trio doplnil Ludvík Jandourek s Vigem 1, jenž si donesl do cíle jeden trestný bod ze základního kola. „Mohl jsem jet alespoň finále v klidu a nehonit čas,“ zhodnotil jezdec. Čtvrtý skončil slovenský jezdec Marko Halo a Chicago. Ten stejně jako pátý Martin Matějka a TRM Kar Kar ve finále jednou shodil.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Před Velkou cenou však proběhly ještě tři soutěže, z toho dvě dílčí finálová kola rámcových seriálů. Nedělní den otevřelo finále juniorské soutěže Czech Junior Cup jedoucí se na parkuru 120/125 cm s hendikepem dle věku jezdců. Nakonec se třem jezdcům podařilo probojovat do rozeskakování, kde se rozhodovalo o příčky nejlepší. Jediná jezdkyně z mladší kategorie Markéta Miková s Pay Dayem odstartovala jako první. Riskantní jízda jí vycházela a až do posledního skoku ani jednou neshodili. Bohužel riskantní nájezd na poslední skok kůň neakceptoval a zastavení mělo za příčinu pád jezdkyně. I tak na ní zbylo pěkné třetí místo. Lepší už byla jen Kateřina de Jagerová, která sice s Casiem 19 jednou chybovala, ale nakonec druhá Nicola Grünthálová se s Niagarou La Just dopustila hned dvou shození.

Početnější startovní pole rozeskakování měla soutěž Equiservis Amateur Tour, kde z dvaceti kvalifikovaných jezdců dokončila přesně polovina základní kolo bez chyby. Na startu se sešlo vedle několika známých jmen z minulých let pár nováčků, a právě těm se v rozeskakování dařilo nejvíce. Nejkratšího času nakonec dosáhla Kristýna Pajtlová s koněm Forest 8. Tři desetiny rozhodly o tom, že druhá bude Kateřina Bučková a Julius 1. Elitní trio na stupně vítězů doprovodila Karolína Javorská a ingapore.

Extraligové závody při Českém skokovém poháru pokračují hned další víkend, a to v Olomouci. Tam se bude závodit po tři dny, a to od 2. do 4. května. Ještě před tím – konkrétně 30. dubna v 23.30 hodin – bude možné si připomenout průběh Velké ceny Martinic na obrazovkách České televize. Záznam vysílá ČT Sport také ve dvou reprízách – v sobotu 3. května od 7. hodin a v pondělí 5. května od 8.30 hodin. Aktuální informace o Českém skokovém poháru sledujte na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Autor: Kateřina Návojová, ČSP

Aleš Opatrný Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour equitana Martinice Zandiro
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Skřivan ovládl sobotní generálku na Velkou cenu Martinic
Následující: 4. den metropolitní sezony: Mikeshova vydařená obhajoba
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...