Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Martinický skokový souboj Jirků se opět opakuje

Martinický skokový souboj Jirků se opět opakuje

Stejně jako v předešlých dvou ročnících Velké ceny Martinic, která se pravidelně koná v blízkosti svátku Jiřího, se právě nositelům tohoto jména daří v hlavních martinických soutěžích nejvíce. Napoprvé byli na stupni vítězů pouze Jirkové – Luža, Hruška, Skřivan.

Jiří Skřivan Jiří Skřivan

V loňském roce zvítězil ve Velké ceně pro změnu Jiří Hruška následovaný Jiřím Skřivanem – pouze na třetí příčku se vklínil Zdeněk Žíla. A v generálce na letošní Velkou cenu Martinic na stupni ST** se opět o nejlepší pozice podělili zmínění dva Jiří – ovšem s tím rozdílem, že Hruška uvolnil stupeň nejvyšší Skřivanovi. Ten s klisnou Kallisto dokončil bezchybně v čase 37,22, což bylo o více jak pět sekund rychleji, než Jiří Hruška s valachem Espri 2. „V rozeskakování jsem přitom zas tak moc nespěchal – jen jsem Kallisto nechal v klidu cválat. Včera měla volný den, a tak je plná energie,“ uvedl Skřivan. „Parkur byl postaven velmi pěkně a prověřil aktuální formu jezdců a koní. Kdo zítra nemá ve Velké ceně co dělat, ten to dnes poznal. Myslím, že se určitě pár jezdců odhlásí,“ dodal vítěz.

Také druhý umístěný jezdec Jiří Hruška byl s obtížností sobotní „generálky“ spokojen. „I když někteří koně častěji chybovali, bylo opravdu hodně těch, kteří dokončili jen s jednou chybou, a tak se určitě stavitel kurzů Eduard Petrovič ničeho nezalekne a Velkou cenu postaví náročností na odpovídající úrovni,“ podotkl Hruška. Ten v sobotním parkuru sedal i svoji stájovou jedničku Arista-Z, s ním ovšem po překonání šesti překážek vzdal. „Chtěl jsem, aby se Aristo-Z jen proběhl po parkuru. Je teprve začátek sezony, jsou to naše vůbec první letošní venkovní závody, a tak není důvod jej zbytečně před nedělním vrcholem unavovat,“ dodal Jiří Hruška, jenž by rád zopakoval loňský výsledek a vítězství ve Velké ceně Martinic obhájil. Také Jiřího Skřivana diváci mohli sledovat hned se dvěma koňmi. Tím druhý byla klisna Vive la Vie´s Quanina. „Koupil jsem jí teprve před třemi měsíci v Holandsku a věřím, že jednou bude chodit nejvyšší soutěže. Dnes jsem jí chtěl otestovat, jak se jí bude dařit na středně těžkém parkuru, ale rozhodně s ní letos neplánuji startovat v nedělních kvalifikacích Skokového poháru České pojišťovny. Je teprve osmiletá, a tak má ještě čas,“ uzavřel Skřivan.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Velkého úspěchu dosáhla v sobotu juniorská jezdkyně Tina Šalková s Torem 1. Ta byla jednou ze šesti postoupivších do rozeskakování a čas 42,22 jí zajistil i přes jednu chybu krásné třetí místo. Její vrstevníci startovali především v soutěžích s překážkami o 20 centimetrů nižšími (L**) zařazených do Kolowrat Junior Cupu. Ty se v sobotu jely na styl, a jelikož jich bylo bezmála pět desítek, museli být dle pravidel rozděleni do dvou oddělení. V tom prvním vyhrál s hodnocením 9,5 bodu Jiří Tměj s Corsikou Mag Centrum. Právě tento jezdec loňské bodování s přehledem zvítězil s výrazným náskokem. Hned úvodní závod na styl však ukázal, že mu jeho soupeři zadarmo nic nedarují. V druhém oddělení totiž zvítězila Kateřina De Jagerová s koněm Cassio 17, jež obdržela jednu z doposud nejvyšších známek – 9,7. „Jsem sama překvapena, že mě styloví rozhodčí ohodnotili tak vysoko. Vloni jsem Kolowrat Junior Cup ještě příliš často nejezdila a soutěž na styl jsem absolvovala vůbec poprvé,“ prozradila Kateřina De Jagerová. Ta ještě v předešlé sezoně spadala do věkové kategorie dětí. Bude tak zajímavé sledovat, jak si povede v dalších kolech. „Zatím nemám přesně rozmyšleno, jakých Skokových pohárů se zúčastním. Určitě bych ale nechtěla chybět na Ptýrově,“ konstatovala jezdkyně. Výsledky všech soutěží najdete na www.skokovypohar.cz.

FOTOGALERIE najdete v KLUBOVNĚ, sobotní přímo zde.

Předchozí: Jan Štětina podruhé martinickým vítězem
Následující: martinice-04-2013
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...