Home > Zpravodajství > domácí sport > Matějka dorazil do Strakonic na laně a zvítězil

Matějka dorazil do Strakonic na laně a zvítězil

Sobotní generálka na Velkou cenu Strakonic, kterou vyvrcholí v neděli od 15.00 hodin sedmé kolo Skokového poháru České pojišťovny 2012, měla zajímavý průběh a ještě zajímavější zápletku kolem jejího vítěze Martina Matějky. Ten totiž málem kvůli poruše automobilu soutěž na stupni obtížnosti ST** (140 cm) nestihl a zachránil ho až jiný jezdec, který mu zajistil odtah svým vozidlem.

120728 SPCP Strakonice Matejka Martin Kar Kar 01Martin Matějka a Kar Kar MM


„Nejprve mi odešlo turbo a asi dvacet kilometrů před Strakonicemi vypověděla službu spojka. Nebýt Vladimíra Maláka, tak bych dnes asi nezávodil,“ vděčně konstatoval Martin Matějka. S nadsázkou lze říci, že tím Vladimír Malák připravil o vítězství svého stájového kolegu z Jezdeckého klubu Všetice Jiřího Papouška. Jemu se dnes obzvláště dařilo. Do zmiňované Ceny firmy Porche České Budějovice nastoupil hned se třemi koňmi a se všemi dokončil základní kolo i následné rozeskakování bez penalizace. Před startem Martina Matějky s Kar Karem MM, jenž byl zařazen jako třetí od konce, byl Papoušek se svými koňskými svěřenci na průběžném prvním, třetím a čtvrtém místě. Matějka ovšem rozeskakování dokončil taktéž bez jediného zaváhání a navíc o 1,65 sekundy rychleji, což znamenalo zasloužené vítězství. „Musím se přiznat, že druhou část parkuru již měl více pod kontrolou kůň než já,“ svěřil se Martin Matějka. „Pevně doufám, že zítra se ještě lépe sehrajeme a vítězství zopakujeme,“ dodal.

Jiří Papoušek obsadil druhou příčku s klisnou Chasintou Interkonix, čtvrtý byl s Calistou-T a pátý s Alcapone de Vanta. „Všichni tři koně podali téměř stejný výkon, tudíž pořadí v tomto případě nehraje roli. Do nedělní pohárové soutěže jsem se rozhodl nahlásit Alcaponeho,“ prozradil. Třetí místo vybojoval Jaroslav Jindra s klisnou Beldarlo.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Po elitních jezdcích se na podobném kurzu, avšak s podstatně sníženými překážkami utkali ještě účastníci kvalifikačního finále Equiservis Amateur Tour. Do rozeskakování postoupilo osm dvojic a přemožitele mezi nimi nenašel MVDr. René Finsterle s Eurou.

Rámcový seriál Kolowrat Junior Cup měl v sobotu na programu soutěž hodnocenou na styl. Vzhledem k vyššímu počtu účastníků byla rozdělena na dvě samostatná oddělení a nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Jiří Tměj. Ten sice s velkým náskokem vede aktuální bodovou tabulku a má již za sebou i několik vítězství v kvalifikačních soutěžích. V těch na styl však vyhrál vůbec poprvé. „Tohoto vítězství si opravdu cením, stejně jako vysoké známky od rozhodčích – 9,2. Můj otec při trénincích vždy hodně dbá, abych jezdil stylově a konečně se i v tomto směru dostavily výsledky,“ spokojeně uvedl Jiří Tměj. Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Londýn přivítal LOH 2012, sledujte jezdectví s námi!
Následující: Plzeňští jezdci ovládli Velkou cenu Strakonic
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...