Home > Zpravodajství > informujeme vás > ME Cáchy: Dvě české nuly i pád

ME Cáchy: Dvě české nuly i pád

Parkuroví jezdci za sebou mají první kvalifikační jízdu na Mistrovství Evropy. Ve středu 19. srpna 2015 bojovali v individuální soutěži i té týmové. Mezi 94 startujícími dvojicemi nechyběli ani tři české.

Výtečně si vedli Ondřej Zvára s Cento Lanem a Emma Augier de Moussac v sedle Charly Browna. Obě dvojice zajeli bezchybně. Naopak Zuzaně Zelinkové s Calerim II se nezadařilo – byli vyloučeni pro pád. Ondřej je po prvním soutěžním dni na 34. místě, Emma na 49. místě. Vítězkou individuální soutěže se stala Penelope Leprevost z Francie.

Týmovou soutěž vede tým Německa ve složení Ludger Beerbaum, Christian Ahlmann, Meredith Michaels-Beerbaum a Daniel Deusser. Pouze tříčlenný český tým je průběžně na 21. příčce z 22 týmů.

Všichni tři čeští jezdci se představili i v dopolední rámcové soutěži. Nejlépe se vedlo Zuzaně Zelinkové s Filicitou, které obsadily výborné 8. místo po čisté jízdě. Ondřej Zvára a Carmen Arcus udělali jednu chybu (25. místo), Emma Augier de Moussac a Kanonja se po jedné chybě nevešly do stanoveného času a s 5 trestnými body obsadily 35. místo.

Ve večerní soutěži pro mladé koně startovaly pouze české ženy. Zuzana s klisnou Dunia La i Emma s Divou zajely bezchybně a obsadily 14., resp. 15 místo.

Kompletní výsledky ZDE.

Aachen Cáchy Caleri II Cento Lano Charly Brown Emma Augier de Moussac Mistrovství evropy Ondřej Zvára Parkur skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Třetí kvalifikační pokračování: většina jde pro handicap, čtvrtina pro kvalifikaci
Následující: Jirgala bude opět obhajovat vítězství ve Zlaté podkově

Zimní Jezdecká liga klubů ČJF novinkou sezony 2018

Ruku v ruce s 5. ročníkem Zimního Jezdeckého poháru ČJF přichází novinka v podobě bodování do žebříčku klubů pod názvem Zimní Jezdecká liga ČJF 2018. Zástupci tří nejlepších klubů z parkurového a vozatajského bodování budou v závěru túry oceněni. Princip nového ligového žebříčku, který zvýší atraktivitu soutěží zimní túry, je ...