Home > Zpravodajství > informujeme vás > ME Cáchy: Spřežení za sebou mají drezuru i parkur, zítra je čeká maraton

ME Cáchy: Spřežení za sebou mají drezuru i parkur, zítra je čeká maraton

Dvě česká spřežení se účastní soutěže čtyřspřeží v německých Cáchách na Mistrovství Evropy. A jak se českým reprezentantům Radku Nesvačilovi a jeho otci Jiřímu po dvou odjetých disciplínách daří?

Radek Nesvačil držel po drezuře 20. místo, parkurem si mírně pohoršil. Foto: Sonja Schorf

Radek Nesvačil držel po drezuře 20. místo, parkurem si mírně pohoršil. Foto: Sonja Scharf

Úvodní drezurní zkouška byla rozdělena do dvou dnů. Ve středu 19. srpna odjel svou úlohu Jiří Nesvačil st. a ve čtvrtek 20. srpna jeho syn Radek. Letošního Mistrovství se účastní rekordní počet 36 spřežení. V nabité konkurenci obsadil reprezentant Národního hřebčína Radek Nesvačil se čtyřspřežím starokladrubských koní dělené 20. místo, kdy od rozhodčích obdržel 58,46 trestných bodů. Na 23. příčce po drezurní zkoušce byl s výsledkem 59,05 tr.b. Jiří Nesvačil.

V pátek 21. srpna 2015 byl na programu parkur, v němž se lépe zadařilo Jiřímu. Ten mezi kužely nasbíral celkem 7,01 tr.b. – 3 za jedno shození míčku, zbytek za čas. V dílčím hodnocení disciplíny tento výsledek znamená 11. místo. Pěti shozením se nevyhnul Radek se svou čtyřkou, i s připočtenou penalizací za čas zajel výsledek 17,39 tr.b. (23. místo v parkuru).

V průběžném pořadí po dvou disciplínách se Jiří Nesvačil st. posunul o šest příček výše na 17. s celkem 66,06 tr.b. Radek si naopak o tři místo pohoršil, po dnešku mu patří průběžné 23. místo s 75,85 tr.b. Ve vedení je IJsbrand Chardon z Nizozemska, který má náskok necelých 10 tr.b. V sobotu čeká na spřežení maraton.

Čtěte také:  Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Druhý reprezentant Národního hřebčína Jiří Nesvačil ml. se Mistrovství Evropy neúčastní z důvodu zákazu výjezdu starokladrubských koní do zahraniční. Rozhodl o tom ředitel NH ing. Jiří Machek kvůli obavám z infekční anémie koní, která se v Evropě, včetně Německa, vyskytuje. Za tímto opatřením stojí snaha ochránit chovné koně před touto závažnou chorobou. Radek Nesvačil má se svým čtyřspřežím výjimku, protože tito koně jsou ustájeni v Heřmanově Městci a do styku s plemenným stádem nepřijdou.

Aachen Cáchy jiří nesvačil Mistrovství evropy radek nesvačil spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V Kolesách se rozdají medaile mladým vytrvalcům
Následující: Skokové KMK má za sebou poslední kvalifikaci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...