Home > Zpravodajství > informujeme vás > ME Cáchy: Spřežení za sebou mají drezuru i parkur, zítra je čeká maraton

ME Cáchy: Spřežení za sebou mají drezuru i parkur, zítra je čeká maraton

Dvě česká spřežení se účastní soutěže čtyřspřeží v německých Cáchách na Mistrovství Evropy. A jak se českým reprezentantům Radku Nesvačilovi a jeho otci Jiřímu po dvou odjetých disciplínách daří?

Radek Nesvačil držel po drezuře 20. místo, parkurem si mírně pohoršil. Foto: Sonja Schorf

Radek Nesvačil držel po drezuře 20. místo, parkurem si mírně pohoršil. Foto: Sonja Scharf

Úvodní drezurní zkouška byla rozdělena do dvou dnů. Ve středu 19. srpna odjel svou úlohu Jiří Nesvačil st. a ve čtvrtek 20. srpna jeho syn Radek. Letošního Mistrovství se účastní rekordní počet 36 spřežení. V nabité konkurenci obsadil reprezentant Národního hřebčína Radek Nesvačil se čtyřspřežím starokladrubských koní dělené 20. místo, kdy od rozhodčích obdržel 58,46 trestných bodů. Na 23. příčce po drezurní zkoušce byl s výsledkem 59,05 tr.b. Jiří Nesvačil.

V pátek 21. srpna 2015 byl na programu parkur, v němž se lépe zadařilo Jiřímu. Ten mezi kužely nasbíral celkem 7,01 tr.b. – 3 za jedno shození míčku, zbytek za čas. V dílčím hodnocení disciplíny tento výsledek znamená 11. místo. Pěti shozením se nevyhnul Radek se svou čtyřkou, i s připočtenou penalizací za čas zajel výsledek 17,39 tr.b. (23. místo v parkuru).

V průběžném pořadí po dvou disciplínách se Jiří Nesvačil st. posunul o šest příček výše na 17. s celkem 66,06 tr.b. Radek si naopak o tři místo pohoršil, po dnešku mu patří průběžné 23. místo s 75,85 tr.b. Ve vedení je IJsbrand Chardon z Nizozemska, který má náskok necelých 10 tr.b. V sobotu čeká na spřežení maraton.

Čtěte také:  Poslední příležitost. Sleva na vstupenky na Velkou pardubickou a Koně v akci končí

Druhý reprezentant Národního hřebčína Jiří Nesvačil ml. se Mistrovství Evropy neúčastní z důvodu zákazu výjezdu starokladrubských koní do zahraniční. Rozhodl o tom ředitel NH ing. Jiří Machek kvůli obavám z infekční anémie koní, která se v Evropě, včetně Německa, vyskytuje. Za tímto opatřením stojí snaha ochránit chovné koně před touto závažnou chorobou. Radek Nesvačil má se svým čtyřspřežím výjimku, protože tito koně jsou ustájeni v Heřmanově Městci a do styku s plemenným stádem nepřijdou.

Aachen Cáchy jiří nesvačil Mistrovství evropy radek nesvačil spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V Kolesách se rozdají medaile mladým vytrvalcům
Následující: Skokové KMK má za sebou poslední kvalifikaci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Šestnáctého ročníku Rudolfova poháru se zúčastnil rekordní počet účastníků

Ve dnech 24. až 28. dubna 2019 patřily Kladruby nad Labem 16. ročníku Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení. Sportovní klání probíhaly pro velký zájem účastníků nově již od středy. Až do neděle bojovalo o umístění rekordních 102 závodníků z celkem 11 zemí. Foto: Šárka Veinhauerová Návštěvníky čekaly zajímavé sportovní ...