Home > Zpravodajství > domácí sport > Memoriál Jana Papouška v plném proudu – S** pro Gladišovou

Memoriál Jana Papouška v plném proudu – S** pro Gladišovou

Již ve čtvrtek 29. června zahájil sedmý ročník skokových závodů – Memoriál Jana Papouška. Letos do středočeských Martinic dorazilo 529 dvojic a to nejen díky kvalitnímu kolbišti, ale také příjemně zvýšené dotaci závodů, která celkově činí více jak 300 tisíc korun českých. V pátek za tropického počasí se očekávalo i zdolání rekordu v počtu uskutečněných startů za den. Nakonec se jich však uskutečnilo „pouze“  397.

MartiniceMartinice

Páteční S** pro Gladišovou

V pátečním vrcholu, kvalifikační soutěži do Mercedes-Benz Jump Tour, S** na čas startovalo 130 dvojic, 33 z nich si zachovalo čisté konto. Početné pole porazila v čase 47, 49 (třetina časového limitu) Lenka Gladišová s Irrasem před slovenským reprezentantem Radovanem Cibere a Dollar Look a bronzovým Zdeňkem Žílou s Amely SL. Kompletní výsledky najdete v příloze pod článkem.

V sobotu odstartuje dění na kolbišti již v 8 hodin soutěž stupně L**, následovat bude S** a ST**.  Opět startují velká jména, přesvědčit se můžete sami. Startovní listiny budou brzy k dispozici na www.equitana.cz resp. www.csi-martinice.cz, kde najdete mj. i čtvrteční výsledky.

 


Jan Papoušek (Foto: archiv pořadatele)Jan PapoušekJan Papoušek (28. 5. 1950 – 26. 4. 2006) byl významný jihočeský organizátor a propagátor jezdeckého sportu, jezdec a trenér. V malé vesnici Srnín, nedaleko Českého Krumlova, vybudoval jezdecký oddíl a sportovní stáj Papoušek.

Memoriál Jana Papouška založila v roce 2006 jeho žena Jiřina se syny Janem, Kamilem a Jiřím za podpory řady jeho přátel. První 3 ročníky se jely ve Strakonicích jako skokové soutěže na úrovni ST** (výsledky: 2006 Jaroslav Jindra MGT DIAS, 2007 Kamil Papoušek KONGO KING, 2008 Zdeněk Žíla CARLOS S.V.). Od roku 2009 se změnilo místo – memoriál se přestěhoval do martinického střediska, kde tento čestný název nese kromě hlavní nedělní dvoukolové soutěže stupně ST** i celý čtyřdenní komplex celkem čtrnácti skokových soutěží. (Přehled vítězů se tedy rozrostl o další dvojice: 2009 Zuzana Zelinková CAVALINO, 2010 Jan Studnička MAGIC BOY, 2011 Jiří Hruška ARISTO Z). Na rozdíl od vítězů, kteří se zatím každý rok mění, ta parta kamarádů, kteří si chtějí Honzu Papouška tímto memoriálem připomenout a podílejí se i na jeho pořádání, zůstává stále stejná.

Čtěte také:  Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!

V příloze pod článkem najdete velice pěkné povídání Tomáše Krůty věnované kamarádovi J. Papouškovi.

Předchozí: Jezdecký sport čekají v červenci mistrovství v olympijských disciplínách
Následující: „Pražská“ hříbata oživila populaci koní Převalského v Mongolsku
x

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný přínos. Divocí koně pomáhají s adaptací krajiny na změny klimatu

Změny klimatu v České republice stále více ovlivňují vývoj krajiny. Pět extrémně suchých let v řadě, které se začaly projevovat od roku 2015, se podepsalo na stavu volné přírody i zemědělských pastvin. Pravidelná pozorování vědců přitom ukázala, že pastviny divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, ...