Home > Zpravodajství > Mercedes-Benz partner Jockey Clubu ČR a významných dostihů sezóny 2015

Mercedes-Benz partner Jockey Clubu ČR a významných dostihů sezóny 2015

Vedení Jockey Clubu České republiky se podařilo zajistit pro sezónu 2015 významného partnera tuzemských dostihů, firmu Mercedes-Benz, která bude partnerem následujícím dostihů a dostihových dní:

  1. neděle 21. června 2015 – Velká Chuchle – 95. Mercedes-Benz České derby
  2. sobota 18. července 2015 – Most – 70. OAKS společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz
  3. pondělí 28. září 2015 – Karlovy Vary – Dostihový den Mercedes-Benz – Cena zimní královny
  4. středa 28. října 2015 – Slušovice – Mercedes-Benz Velká slušovická steeplechase
Cena zimní královny bude mít v letošním roce nového partnera. Foto: Marcela Klingorová

Cena zimní královny bude mít v letošním roce nového partnera. Foto: Marcela Klingorová

Společnost Mercedes-Benz se v oblasti jezdectví pohybuje delší dobu a nyní své portfolio obohatila i o Jockey Club České republiky, dostihovou autoritu, jak nám sdělil generální ředitel Mercedes-Benz Ronald Ballhaus. „Společnost Mercedes-Benz dlouhodobě podporuje jezdecký sport, a to nejen v ČR. Jezdectví je vedle Fashion Weekendu a golfu jeden z hlavních oborů kam Mercedes-Benz celosvětově směřuje své marketingové aktivity. Vzhledem k tomu, že Mercedes-Benz není ve světě v této oblasti nováčkem, tak i v České republice byla cesta k jezdeckému sportu logickým krokem. Od roku 2013 jsme hlavním partnerem nejrozsáhlejšího seriálového podniku v parkurovém skákání – Českého skokového poháru. Jsme rádi, že v roce 2015 můžeme mezi naše aktivity začlenit další sport z tohoto odvětví a stát se tak generálním partnerem Jockey Clubu České republiky. Dostihy jsou krásný sport, bohužel ještě nejsou veřejností tolik navštěvovány jako v zahraničí. Naší podporou dostihů tak chceme pomoci při jejich prezentaci u nás.“

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Základní data o dostihové sezóně 2015

12 závodišť – Na dvanácti drahách se v letošním roce uskuteční cvalové dostihy. Nejvíce dostihových dní bude hostit Velká Chuchle (20), deset dostihových dní se uskuteční v Pardubicích, po šesti se bude konat v Karlových Varech, Mostě a Lysé nad Labem. Čtyři dostihové dny jsou proponovány do Slušovic, tři do Brna a východočeských Koles. Po čtyřech letech se vrací na dostihovou mapu České republiky Mimoň, kde se v sousedství tamního hřebčína budou konat dva dostihové dny v červenci. Tradiční jeden dostihový den je plánován do Benešova, Světlé Hory a jihočeských Netolic.

50 miliónů korun – Objem vyplacených dotací ve všech dostizích na území České republiky v roce 2015 by měl dosáhnout padesáti miliónů korun, což je nejvyšší částka od roku 2011. Podařilo se navýšit dotace do dostihů nejvyšší kategorie, které se v letošním roce budou běhat minimálně o 135 tisíc korun, v listed dostizích budou dotace 550 tisíc korun a více. K navýšení došlo také v kvalifikacích na Velkou pardubickou, které se letos budou konat o 400 tisíc korun a dotace bude rozdělena mezi sedm nejlepších koní v cíli.

63 dostihových dní – Sezóna byla zahájena již minulou neděli (5. dubna) tradičním Gomba handicapem (vítězem se stal populární sprinter Mikesh) a bude pokračovat nepřetržitě každý víkend až do 7. listopadu, kdy je na programu závěrečný dostihový den v Kolesách u Kladrub nad Labem. Kompletní termínová listina cvalových dostihů v České republice v roce 2015 je uvedena v příloze.

Čtěte také:  Prague PlayOffs Anna Kellnerová stráví mimo sedlo. Čas věnuje divákům

1440 koní – V českých stájích je připravováno na 1440 dostihových koní, kteří startují nejen na českých drahách, ale i v zahraničí. V letošním roce jsme zaznamenali již osm zahraničních vítězství, dvě rovinová ve Francii a šest překážkových v Itálii. Dostihové odvětví v současnosti zaměstnává téměř tisíc lidí, a jedná se tak o jednoho z významných zaměstnavatelů v rámci České republiky.

35,3 miliónu Kč – V Česku připravovaní koně vydělali v minulém roce v zahraničních dostizích částku 35,3 miliónu korun, což je nejvyšší suma od roku 2006. Třetina všech vyplacených dotací na Slovensku, více než 6 miliónů korun, putovala do České republiky. Nejúspěšnější, co se týká zisku, byli čeští koně v Itálii, odkud přivezli 12,6 miliónu korun, a z Francie se podařilo dovézt 10,8 miliónu korun.

Mezinárodní aktivity – Jockey Club České republiky je od minulého roku také daleko aktivnější v mezinárodních strukturách dostihového sportu. V rámci organizace středoevropského turfu se daří ladit termínové listiny nejvýznamnějších dostihů v jednotlivých zemích. Dvojice nových českých handicaperů má za úkol sjednotit tuzemské hodnocení koní s evropským, aby mohlo docházet k intenzivním zahraničním kontaktům.

16 televizních přenosů a magazíny Turf v České televizi – Tradičním partnerem českých dostihů je Česká televize. V letošním roce se dostihy na televizní obrazovce objeví minimálně šestnáctkrát v přímém přenosu nebo záznamu (první přímý přenos byl odvysílán již minulou neděli z Gomba handicapu ve Velké Chuchli). Pravidelně každý týden bude vysílán půlhodinový dostihový magazín Turf (premiéra středa odpoledne), kompletně mapující dění na tuzemských drahách. V minulém roce sledovalo Velkou pardubickou na obrazovkách České televize (programy ČT 1 a ČT sport) více než 1,2 miliónu diváků.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Vrcholy sezóny 2015

3. května – Jarní cena klisen – 550 tisíc Kč – první klasický dostih sezóny

10. května – Velká jarní cena – 700 tisíc Kč – první dostih klasické Trojkoruny

21. června – Mercedes-Benz České derby – 2,5 milionu korun – nejvýznamnější rovinový dostih roku

19. července – Oaks – 550 tisíc Kč – „derby“ pro klisny

30. srpna – St. Leger – 550 tisíc Kč – nejdelší klasický dostih sezóny

26. září – Leram Evropský pohár žokejů – novinka sezóny se štědře dotovanými dostihy

28. září – Cena zimní královny – 550 tisíc Kč – nejvýznamnější dostih dvouletých klisen

11. října – 125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou – 5 miliónů korun

18. října – Cena zimního favorita – nejprestižnější rovinový dostih pro dvouleté

25. října – Cena prezidenta republiky – nejdelší rovinový dostih v závěru sezóny s bohatou tradicí

Zdroj: www.dostihy.cz

dostihy Jockey Club Karlovy Vary Velká Chuchle Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vítězem Velké národní 2015 se stal Many Clouds
Následující: II. den metropolitní sezóny: Memoriál Rudolfa Deyla po strhujícím duelu pro Cassie

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...