Home > Zpravodajství > Mercedes-Benz partner Jockey Clubu ČR a významných dostihů sezóny 2015

Mercedes-Benz partner Jockey Clubu ČR a významných dostihů sezóny 2015

Vedení Jockey Clubu České republiky se podařilo zajistit pro sezónu 2015 významného partnera tuzemských dostihů, firmu Mercedes-Benz, která bude partnerem následujícím dostihů a dostihových dní:

  1. neděle 21. června 2015 – Velká Chuchle – 95. Mercedes-Benz České derby
  2. sobota 18. července 2015 – Most – 70. OAKS společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz
  3. pondělí 28. září 2015 – Karlovy Vary – Dostihový den Mercedes-Benz – Cena zimní královny
  4. středa 28. října 2015 – Slušovice – Mercedes-Benz Velká slušovická steeplechase
Cena zimní královny bude mít v letošním roce nového partnera. Foto: Marcela Klingorová

Cena zimní královny bude mít v letošním roce nového partnera. Foto: Marcela Klingorová

Společnost Mercedes-Benz se v oblasti jezdectví pohybuje delší dobu a nyní své portfolio obohatila i o Jockey Club České republiky, dostihovou autoritu, jak nám sdělil generální ředitel Mercedes-Benz Ronald Ballhaus. „Společnost Mercedes-Benz dlouhodobě podporuje jezdecký sport, a to nejen v ČR. Jezdectví je vedle Fashion Weekendu a golfu jeden z hlavních oborů kam Mercedes-Benz celosvětově směřuje své marketingové aktivity. Vzhledem k tomu, že Mercedes-Benz není ve světě v této oblasti nováčkem, tak i v České republice byla cesta k jezdeckému sportu logickým krokem. Od roku 2013 jsme hlavním partnerem nejrozsáhlejšího seriálového podniku v parkurovém skákání – Českého skokového poháru. Jsme rádi, že v roce 2015 můžeme mezi naše aktivity začlenit další sport z tohoto odvětví a stát se tak generálním partnerem Jockey Clubu České republiky. Dostihy jsou krásný sport, bohužel ještě nejsou veřejností tolik navštěvovány jako v zahraničí. Naší podporou dostihů tak chceme pomoci při jejich prezentaci u nás.“

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Základní data o dostihové sezóně 2015

12 závodišť – Na dvanácti drahách se v letošním roce uskuteční cvalové dostihy. Nejvíce dostihových dní bude hostit Velká Chuchle (20), deset dostihových dní se uskuteční v Pardubicích, po šesti se bude konat v Karlových Varech, Mostě a Lysé nad Labem. Čtyři dostihové dny jsou proponovány do Slušovic, tři do Brna a východočeských Koles. Po čtyřech letech se vrací na dostihovou mapu České republiky Mimoň, kde se v sousedství tamního hřebčína budou konat dva dostihové dny v červenci. Tradiční jeden dostihový den je plánován do Benešova, Světlé Hory a jihočeských Netolic.

50 miliónů korun – Objem vyplacených dotací ve všech dostizích na území České republiky v roce 2015 by měl dosáhnout padesáti miliónů korun, což je nejvyšší částka od roku 2011. Podařilo se navýšit dotace do dostihů nejvyšší kategorie, které se v letošním roce budou běhat minimálně o 135 tisíc korun, v listed dostizích budou dotace 550 tisíc korun a více. K navýšení došlo také v kvalifikacích na Velkou pardubickou, které se letos budou konat o 400 tisíc korun a dotace bude rozdělena mezi sedm nejlepších koní v cíli.

63 dostihových dní – Sezóna byla zahájena již minulou neděli (5. dubna) tradičním Gomba handicapem (vítězem se stal populární sprinter Mikesh) a bude pokračovat nepřetržitě každý víkend až do 7. listopadu, kdy je na programu závěrečný dostihový den v Kolesách u Kladrub nad Labem. Kompletní termínová listina cvalových dostihů v České republice v roce 2015 je uvedena v příloze.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

1440 koní – V českých stájích je připravováno na 1440 dostihových koní, kteří startují nejen na českých drahách, ale i v zahraničí. V letošním roce jsme zaznamenali již osm zahraničních vítězství, dvě rovinová ve Francii a šest překážkových v Itálii. Dostihové odvětví v současnosti zaměstnává téměř tisíc lidí, a jedná se tak o jednoho z významných zaměstnavatelů v rámci České republiky.

35,3 miliónu Kč – V Česku připravovaní koně vydělali v minulém roce v zahraničních dostizích částku 35,3 miliónu korun, což je nejvyšší suma od roku 2006. Třetina všech vyplacených dotací na Slovensku, více než 6 miliónů korun, putovala do České republiky. Nejúspěšnější, co se týká zisku, byli čeští koně v Itálii, odkud přivezli 12,6 miliónu korun, a z Francie se podařilo dovézt 10,8 miliónu korun.

Mezinárodní aktivity – Jockey Club České republiky je od minulého roku také daleko aktivnější v mezinárodních strukturách dostihového sportu. V rámci organizace středoevropského turfu se daří ladit termínové listiny nejvýznamnějších dostihů v jednotlivých zemích. Dvojice nových českých handicaperů má za úkol sjednotit tuzemské hodnocení koní s evropským, aby mohlo docházet k intenzivním zahraničním kontaktům.

16 televizních přenosů a magazíny Turf v České televizi – Tradičním partnerem českých dostihů je Česká televize. V letošním roce se dostihy na televizní obrazovce objeví minimálně šestnáctkrát v přímém přenosu nebo záznamu (první přímý přenos byl odvysílán již minulou neděli z Gomba handicapu ve Velké Chuchli). Pravidelně každý týden bude vysílán půlhodinový dostihový magazín Turf (premiéra středa odpoledne), kompletně mapující dění na tuzemských drahách. V minulém roce sledovalo Velkou pardubickou na obrazovkách České televize (programy ČT 1 a ČT sport) více než 1,2 miliónu diváků.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Vrcholy sezóny 2015

3. května – Jarní cena klisen – 550 tisíc Kč – první klasický dostih sezóny

10. května – Velká jarní cena – 700 tisíc Kč – první dostih klasické Trojkoruny

21. června – Mercedes-Benz České derby – 2,5 milionu korun – nejvýznamnější rovinový dostih roku

19. července – Oaks – 550 tisíc Kč – „derby“ pro klisny

30. srpna – St. Leger – 550 tisíc Kč – nejdelší klasický dostih sezóny

26. září – Leram Evropský pohár žokejů – novinka sezóny se štědře dotovanými dostihy

28. září – Cena zimní královny – 550 tisíc Kč – nejvýznamnější dostih dvouletých klisen

11. října – 125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou – 5 miliónů korun

18. října – Cena zimního favorita – nejprestižnější rovinový dostih pro dvouleté

25. října – Cena prezidenta republiky – nejdelší rovinový dostih v závěru sezóny s bohatou tradicí

Zdroj: www.dostihy.cz

dostihy Jockey Club Karlovy Vary Velká Chuchle Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vítězem Velké národní 2015 se stal Many Clouds
Následující: II. den metropolitní sezóny: Memoriál Rudolfa Deyla po strhujícím duelu pro Cassie

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...