Home > Zpravodajství > domácí sport > Mezi parkurovými nadějemi braly tituly Heldová, Svěráková a Kuková

Mezi parkurovými nadějemi braly tituly Heldová, Svěráková a Kuková

Vítězstvím Anny Heldové v kategorii starších juniorů skončilo mistrovství ČR dětí a juniorů v parkurovém skákání, které hostily Hořovice. Mezi mladšími juniory triumfovala Kateřina Svěráková, kategorii dětí ovládla Valentýna Kuková. Pro některé z jezdců bylo mistrovství zároveň prověrkou pro srpnové mistrovství Evropy ve slovenském Šamoríně.

Zleva Natálie Soukupová, Anna Heldová, Michaela Rodová. Foto: Kateřina Návojová / JEZDCI.CZ

Heldová s klisnou Cara Mia se z titulu radovala až po napínavém rozeskakování, v němž nakonec porazila Natálii Soukupovou v sedle koně Hamilton. Obě chybovaly na první překážce, Soukupová však zaváhala i na úplně posledním skoku. Třetí skončila Michaela Rodová s koněm Arniek.

„Mám sice i nějaká umístění na mezinárodních závodech, ale tohle je zatím můj největší úspěch v kariéře. Vyhrát mistrovství republiky je snem každého jezdce, pořádně jsem ještě ani nedokázala zpracovat, co se mi podařilo. Je to pro mě velká čest a jsem ráda, že jsem to dokázala,“ uvedla šestnáctiletá Heldová.

Sama sebe přitom jezdkyně z Prahy nepovažovala za favoritku. „Všichni to o mně sice říkali, ale já jsem tak o sobě nechtěla mluvit i proto, abych nic nezakřikla. Do závodu jsem šla prostě s tím, abych dosáhla co nejlepšího výsledku, a takhle to vyšlo,“ řekla Heldová. A jak svůj titul oslavila? „Udělali jsme doma s rodinou a kamarády menší grilovačku,“ prozradila novopečená mistryně republiky.

Mezi mladšími juniory vyhrála Kateřina Svěráková, která v sedle Arvena 3 vstupovala do třetího kola z druhé pozice, ale jako jediná jím prošla bez trestných bodů. Stříbro brala obhájkyně titulu Sofie Najmanová s koněm Casanova-S, třetí skončila Sára Finsterle s koněm Elektra 3. Po dvou kolech vedoucí Sáře Vingrálkové na koni Dollar Look se závěr soutěže nepovedl a nevešla se ani mezi nejlepší šestku.

Kateřina Svěráková. Foto: Kateřina Návojová / JEZDCI.CZ

Mezi dětmi se radovala z triumfu Valentýna Kuková s koněm Shadow. Po třech kolech bylo celkem pět bezchybných jezdců, rozeskakováním prošli bez zaváhání tři, z nichž byla Kuková nejrychlejší. Na druhém místě se umístila Jana Táboříková s koněm Clintas, bronz si odvezla Kateřina Matušková s F. Triomf.

Valentýna Kuková. Foto: Kateřina Návojová / JEZDCI.CZ

V týmových soutěžích zvítězilo ve dvoukolových závodech mezi juniory družstvo Severní Morava 1 (Natálie Kreislová, Nikol Švihorová, Magdaléna Roubíčková, Michal Šedý) a mezi dětmi Praha (Valentýna Kuková, Sára Dvořáková, Anna Helebrantová, Lucie Melmerová).

Čtěte také:  Pro tuto chvíli zachráněni. Díky Středočeskému kraji dostali divocí koně šanci na přežití

Tisková zpráva České jezdecké federace

ČJF děti a junioři Hořovice mistrovství čr Parkur skoky
Předchozí: Favorité Zlaté podkovy nezklamali, přestože se jim v maratónech příliš nedařilo
Následující: Nehoda kočáru si vyžádala dvě těžká zranění

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Průběh Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm, která byla předposledním kolem 18. ročníku Českého skokového poháru, výrazně ovlivnil vytrvalý déšť. Finálový parkur dokončili bez chyby tři jezdci a díky nejlepšímu času vyhrála Lucie Strnadlová. Neděle 8. září přinesla předposlední Velkou cenu v rámci Českého skokového poháru. Uskutečnila se na travnatém kolbišti ...