Home > Zpravodajství > domácí sport > Mezi parkurovými nadějemi braly tituly Heldová, Svěráková a Kuková

Mezi parkurovými nadějemi braly tituly Heldová, Svěráková a Kuková

Vítězstvím Anny Heldové v kategorii starších juniorů skončilo mistrovství ČR dětí a juniorů v parkurovém skákání, které hostily Hořovice. Mezi mladšími juniory triumfovala Kateřina Svěráková, kategorii dětí ovládla Valentýna Kuková. Pro některé z jezdců bylo mistrovství zároveň prověrkou pro srpnové mistrovství Evropy ve slovenském Šamoríně.

Zleva Natálie Soukupová, Anna Heldová, Michaela Rodová. Foto: Kateřina Návojová / JEZDCI.CZ

Heldová s klisnou Cara Mia se z titulu radovala až po napínavém rozeskakování, v němž nakonec porazila Natálii Soukupovou v sedle koně Hamilton. Obě chybovaly na první překážce, Soukupová však zaváhala i na úplně posledním skoku. Třetí skončila Michaela Rodová s koněm Arniek.

„Mám sice i nějaká umístění na mezinárodních závodech, ale tohle je zatím můj největší úspěch v kariéře. Vyhrát mistrovství republiky je snem každého jezdce, pořádně jsem ještě ani nedokázala zpracovat, co se mi podařilo. Je to pro mě velká čest a jsem ráda, že jsem to dokázala,“ uvedla šestnáctiletá Heldová.

Sama sebe přitom jezdkyně z Prahy nepovažovala za favoritku. „Všichni to o mně sice říkali, ale já jsem tak o sobě nechtěla mluvit i proto, abych nic nezakřikla. Do závodu jsem šla prostě s tím, abych dosáhla co nejlepšího výsledku, a takhle to vyšlo,“ řekla Heldová. A jak svůj titul oslavila? „Udělali jsme doma s rodinou a kamarády menší grilovačku,“ prozradila novopečená mistryně republiky.

Mezi mladšími juniory vyhrála Kateřina Svěráková, která v sedle Arvena 3 vstupovala do třetího kola z druhé pozice, ale jako jediná jím prošla bez trestných bodů. Stříbro brala obhájkyně titulu Sofie Najmanová s koněm Casanova-S, třetí skončila Sára Finsterle s koněm Elektra 3. Po dvou kolech vedoucí Sáře Vingrálkové na koni Dollar Look se závěr soutěže nepovedl a nevešla se ani mezi nejlepší šestku.

Kateřina Svěráková. Foto: Kateřina Návojová / JEZDCI.CZ

Mezi dětmi se radovala z triumfu Valentýna Kuková s koněm Shadow. Po třech kolech bylo celkem pět bezchybných jezdců, rozeskakováním prošli bez zaváhání tři, z nichž byla Kuková nejrychlejší. Na druhém místě se umístila Jana Táboříková s koněm Clintas, bronz si odvezla Kateřina Matušková s F. Triomf.

Valentýna Kuková. Foto: Kateřina Návojová / JEZDCI.CZ

V týmových soutěžích zvítězilo ve dvoukolových závodech mezi juniory družstvo Severní Morava 1 (Natálie Kreislová, Nikol Švihorová, Magdaléna Roubíčková, Michal Šedý) a mezi dětmi Praha (Valentýna Kuková, Sára Dvořáková, Anna Helebrantová, Lucie Melmerová).

Čtěte také:  Přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích finišují

Tisková zpráva České jezdecké federace

ČJF děti a junioři Hořovice mistrovství čr Parkur skoky
Předchozí: Favorité Zlaté podkovy nezklamali, přestože se jim v maratónech příliš nedařilo
Následující: Nehoda kočáru si vyžádala dvě těžká zranění

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...