Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Mezinárodní skokové závody J&T Banka CSI3*-W Olomouc již za týden

Mezinárodní skokové závody J&T Banka CSI3*-W Olomouc již za týden

Dnes se v jezdeckém centru ESC Olomouc, které je pořadatelem mezinárodních závodů v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“, uskutečnila tisková konference u příležitosti konání této významné akce. Generálním partnerem je J&T Banka, silná privátní banka, která na českém trhu působí od roku 1998. Mezi hosty nechyběli ani představitelé města Olomouc i Olomouckého kraje, zástupci generálního sponzora J&T Banky a České jezdecké federace, členové organizačního týmu mezinárodních závodů a zástupce z řad jezdců. Čtyřdenní závody se uskuteční v areálu ESC Olomouc již za sedm dní ve dnech 12. -15. 6. 2014.

Ilustrační fotografie: archiv ESC Olomouc

Ilustrační fotografie: archiv ESC Olomouc

Po několika letech se na českou jezdeckou scénu vrací soutěže zařazené do Světového poháru, a to s celkovou finanční dotací přes 130 tisíc EUR. Tři soutěže v programu závodů se započítávají do světového žebříčku Longines Jumping Ranking a kurz nedělní Velké ceny je zařazen do kvalifikací na WEG 2014 v Normandii a CHE-2015 v Cáchách. V této soutěži si nejlepší jezdci rozdělí celkem 40 tisíc EUR.

Uspořádat závody této kategorie je náročné nejen technicky, ale především finančně. Z toho důvodu je velmi důležité získat silného generálního partnera. Toto se organizátorům z ESC Olomouc podařilo a díky J&T Bance se tato výjimečná akce může uskutečnit.

„J&T Banku znají všichni jako privátní banku pro náročnou klientelu. Máme historii a máme spokojené klienty a partnery. A právě vzhledem k zájmům našich klientů a partnerů a naší touze přinášet a pomáhat rozjíždět nové projekty jsme se v letošním roce po zralé úvaze rozhodli podpořit sport, který je ušlechtilý, rychlý, precizní, ale i vytrvalý a silný. Mezinárodní parkur nebyl v České republice 5 let a my se těšíme, že se nám společně s týmem ESC Olomouc podařilo závody opět obnovit a snad i vytvořit novou tradici“, uvedl Ing. Ivo Enenkl, ředitel pobočky J&T Banky v Ostravě.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Mezinárodní závody v parkurovém skákání jsou podporovány i ze strany primátora města Olomouc JUDr. Martina Majora a hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořila.

„Jsem velmi rád, že se na území našeho kraje uskuteční významné závody v parkurovém skákání, zařazené do nejvyšší kategorie. Těší mě, že krajské město přivítá jednak jezdce soutěžící v rámci Světové poháru, tak i mnohé diváky od nás i ze zahraničí. Mezinárodní skokové závody podpořil Olomoucký kraj finančně v rámci významných projektů. Jedním z důvodů byl také fakt, že akce samotná zvýší prestiž regionu nejen v rámci České republiky, ale i za hranicemi našeho státu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

V průběhu závodů uvidí diváci celkem 5 túr a skákat se bude na parkurech s obtížností 120 až 160 cm.

„ Po uzávěrce definitivních přihlášek evidujeme celkem 242 koní z 11 zemí“, uvedla Klára Damborská, ředitelka závodů. “Ze známějších jmen se fanoušci jezdectví mohou těšit třeba na slovinského jezdce Tomaže Laufera s koněm Heart Stealer, který právě o uplynulém víkendu dosáhl skvělého úspěchu v Mnichově, kde získal 2. místo ve Velké ceně v rámci CSI3*.Mezi další známé jezdce určitě patří maďarský jezdec Sandor Szasz, z Německa Jan Sprehe a Tobias Meyer, z Polska Krzysztof Prasek, Jaroslaw Skrzyczynski a u nás dříve působící Lukasz Koza. Z českých jezdců se můžeme těšit na téměř kompletní českou seniorskou reprezentaci v čele s Alešem Opatrným a dorazí i silný tým ze Slovenska“, dodala Damborská.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Organizační tým mezinárodních skokových závodů pracuje velmi usilovně na finálních přípravách. Pro návštěvníky areálu bude kromě sportovních zážitků připravený i bohatý doprovodný program. Pro děti bude k dispozici dětská hrací zóna s oblíbeným skákacím hradem a J&T Banka zde bude mít umístěný svůj stan, kde si budou moci návštěvníci odpočinout v pohodlných sedačkách a občerstvit se. Zástupci nadačního fondu J&T je při té příležitosti seznámí se svou novou kampaní „Hledáme rodiče“, kdy se fond snaží pomoci dětem bez rodičů najít vhodné pěstounské rodiny.

Více informací naleznete na www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Překážky z Velké pardubické je možné vidět zblízka
Následující: V Suché u Litomyšle odstartovala 4. kvalifikace ČSP 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...