Home > Zpravodajství > domácí sport > Mezinárodní spřežení CAI3* v Nebanicích zahájila jednospřeží

Mezinárodní spřežení CAI3* v Nebanicích zahájila jednospřeží

Ve čtvrtek 3. července zahájil v Nebanicích u Chebu již 22. ročník mezinárodních závodů spřežení kategorie CAI3*. Úvodní den byly na programu drezurní úlohy jednospřeží. Tzv. „singlů“ se sešlo celkem 24, přičemž nejlepší výkon předvedl Bartolomiej Kwiatek s Lokanem.

Bartolomiej Kwiatek a Lokan. Foto: Josef Malinovský

Bartolomiej Kwiatek a Lokan. Foto: Josef Malinovský

Uvedený polský závodník měl na startovní listině hned dva koně. Nejprve do soutěže nastoupil s Nigerem, jehož rozhodčí ohodnotili 49,28 body, což nakonec stačilo na dílčí 5. místo. S Lokanem Bartolomiej Kwiatek odstartoval jako předposlední a jejich úloha se líbila nejvíce hned čtyřem z pěti rozhodčích. Jejich známka 37,95 byla bezkonkurenčně nejlepší, a to s rozdílem téměř osmi bodů! To Kwiatekovi dává velmi dobrou výchozí pozici do sobotního maratonu. Druhý Rakušan Rudolf Pirhofer obdržel totiž 45,31 bodů. Na dalších příčkách již bodové rozdíly nejsou tak výrazné. Z třetí příčky bude do terénní zkoušky nastupovat další rakouský reprezentant – Markus Leitner, jenž ztrácí na svého krajana zhruba 2,5 bodu. Pod 50bodovou hranici se dostal těsně ještě Jacob Arnold z USA. Jeho drezura byla oznámkována 49,28 body.

Českým vozatajům se v drezuře příliš nedařilo. Nejlépe ohodnocenou drezuru měl Jiří Kříž s Castillou-22. Ti obdrželi 60,93 bodu, což pro ně znamená dílčí 17. místo. Hned za nimi se umístili další dva Češi – Tomáš Barták s Generale Rmatou L-7 a Jaroslav Petřek s Lullymorem. Druhou desítku uzavírá Josef Leitner z Rakouska a za ním jsou zařazeni další Češi – Libor Kurka, Ota Bareš, Pavel Jadrníček a Jan Nesvačil. Kompletní výsledky najdete na adrese www.nebanice.com, kde jsou také odkazy na videa z vybraných jízd.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Závody CAI3*  Nebanice, které probíhají pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky pokračují v pátek od 10.00 hodin drezurami dvojspřeží, čtyřspřeží pony a čtyřspřeží velkých koní. Tato královská vozatajská disciplína je kvalifikačním závodem pro Světové jezdecké hry, kam by mělo odcestovat i české trio z rodiny Nesvačilových. Jiří senior, Jiří junior i Radek Nesvačilovi v Nebanicích nechybí a bude to pravděpodobně jediná příležitost je takto na závodech vidět před odjezdem na uvedený světový šampionát do Normandie.

nebanice spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zlatá podkova: Tři dny v Kolesech
Následující: Červnové parkury v areálu Dvůr Nové Zámky

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...