Home > Zpravodajství > informujeme vás > Mezinárodní výstava Koně v akci láká na filmové téma

Mezinárodní výstava Koně v akci láká na filmové téma

Vyhledávanou mezinárodní výstavu o koních a lidech „Koně v akci“ hostí pardubické závodiště už po šestnácté. Letos Dostihový spolek a.s. nabízí téma „Koně a film“ a s ním rozmanitý program pro děti i dospělé návštěvníky. Představí se různá plemena koní v mnoha různých sportovních disciplínách i pracovních činnostech a lože dostihových tribun se na čas promění v promítací sály. Poutavé koňské příběhy začínají…

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Dostihové závodiště své brány výstavě otevře tradičně první zářijový víkend, tedy v sobotu a neděli 6. a 7. září 2014. Po oba dny bude připraven program, do kterého se budou moci aktivně zapojit všechny věkové generace návštěvníků. „Setkání koní a lidí v takové míře a v rozsahu, jaké výstava Koně v akci nabízí, je v České republice ojedinělé,“ říká ředitel pořádajícího Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. „Každoročně se snažíme divákům nabídnout něco nového a zajímavého, hledáme atraktivní téma. Podtitulem letošní výstavy je motto Koně a film a chceme tím návštěvníkům výstavy představit koně jak v roli filmových hrdinů, tak i v jejich vedlejších rolích a v dokumentárních filmech,“ dodává Skalický.

Diváci poznají také zblízka dostihový svět i svět sportovních koní a také historii českého jezdeckého sportu. Ukázky práce s koňmi budou k vidění na dostihové dráze, ve stájích, na sportovních kolbištích, ale i při chovatelských přehlídkách, soutěžích nebo dokonce výstavách a seminářích. „Velká část programu je věnována dětem, prostor dostávají chovatelské přehlídky a prezentace rozmanitých dovedností chladnokrevných koní i poníků. V doprovodném programu jsme nezapomněli ani na různé soutěže pro návštěvníky či dokonce ochutnávku regionálních potravin Mls Pardubického kraje,“ vyjmenovává některé body programu ředitel Michael Skalický.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Na pískovém kolbišti se uskuteční pony hry pro děti spojené i s ukázkami hipporehabilitace, na sousedním travnatém kolbišti bude k vidění výstava nativních anglických plemen pony a trakénských koní, na celý den je připraven program ve westernovém městečku i ukázky sportovní kynologie. Paddock bude patřit chovatelských přehlídkám. Představí se plemena norik, slezský norik, českomoravský belgik, anglický plnokrevník, shagya arab, trakénský kůň, starokladrubský kůň a řada dalších. V oranicích a na dráze u lesa budou chladnokrevní koně soutěžit v orbě a v ovladatelnosti, u hlavní tribuny pak v tahu břemene. Kromě toho se chladnokrevní koně předvedou i v zápřahu a dokonce i v roli dostihových koní. Protikladem „velkých“ chladnokrevných koní budou poníci a minihorse, kteří budou zápolit v parkurových soutěžích. „Po oba dny, jak v sobotu, tak i v neděli, je v cílové rovině před hlavní tribunou připravena slavnostní přehlídka účastníků výstavy s ukázkami jejich činností a dovedností. V sobotu začínáme slavnostním zahájením už 9 hodin, v neděli tato přehlídka začne v poledne,“ dodává ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Kdykoli během dne mohou návštěvníci navštívit lože na tribuně D, kde budou promítány filmy a dokumenty s koňskou tématikou. Budou tu také instalovány expozice plakátů výstavy Koně v akci i Velké pardubické či obrazů Emila Kotrby a dalších autorů. V tiskovém středisku bude k vidění výstava dokumentů a exponátů ke 140. výročí Velké pardubické.

Program 16. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci s podtitulem Koně a film je k dispozici na http://www.pardubice-racecourse.cz/kone-v-akci.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Druhý sportovní šampionát haflingů v sedlových disciplínách
Následující: Český skokový pohár 2014 zavítá do Plzně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové. Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL ...