Home > Zpravodajství > informujeme vás > Mezinárodní výstava Koně v akci přivítá své návštěvníky už za měsíc!

Mezinárodní výstava Koně v akci přivítá své návštěvníky už za měsíc!

Největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. To je mezinárodní výstava KONĚ V AKCI. Na dva dny a pouze jednou v roce vždy o prvním zářijovém víkendu se pardubické závodiště stává světem koní a lidí. Setkání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci na závodišti v Pardubicích, je v České republice ojedinělé a rekordní.

Letošním tématem v pořadí už 19. ročníku výstavy je KŮŇ A SVATEBNÍ VESELÍ. Téma svatby bude hlavním bodem především nedělní slavnostní přehlídky, představí se „krojovaní“ chladnokrevníci a chovatelé shetlandských pony dokonce připraví ukázku skotské svatby. Vrcholem bude skutečná svatba u Taxisova příkopu.

Rozhodně ale nebude chybět tradiční a oblíbený program. „Návštěvníci výstavy, kterých se v posledních letech schází několik tisíc, mají možnost poznat práci s koňmi v pravém slova smyslu. Ukázky si mohou prohlédnout na dostihové dráze, v paddocku, ve stájích, na sportovních kolbištích. Všude jsou koně všech možných plemen, kteří jsou představeni v chovatelských přehlídkách, při sportovních soutěžích nebo v různorodých ukázkách jezdeckého umění,“ říká produkční výstavy Kateřina Mandysová.

Miroslav Simandl se po roce vrací do Pardubic. Foto: Sandra Schulzová

K vidění budou koně od těch nejmenších až po mohutné chladnokrevné koně, kteří opět budou soutěžit třeba v tahu, ovladatelnosti či v orbě. Nebude chybět ani parkur minikoní, westernové ježdění či dostih chladnokrevných koní. Svůj největší program – Rytířský turnaj předvede skupina Štvanci. Z Německa do Čech si znovu se svými koňmi ve volnosti odskočí „zaříkávač koní“ Miloslav Simandl, připraveny jsou ukázky barokního ježdění, dámy v sedle nebo sokolničení.  Až z Maďarska dorazí čikoši se svojí Uherskou poštou.

Čtěte také:  Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Kromě toho výstava nabídne doprovodný program, třeba ochutnávky regionálních potravin a vyhlášení výsledků soutěže MLS Pardubického kraje.

Upoutávkou na víkendovou výstavu bude také již tradiční akce s názvem KONĚ NA NÁMĚSTÍ, kdy se v pátek 1. září do ulic města vydá slavnostní průvod ukončený programem na Pernštýnském náměstí. V něm se představí účastníci výstavy, kteří svými krátkými ukázkami nalákají na bohatý víkendový program.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně na náměstí Koně v akci Pardubice Výstava
Předchozí: Kellnerová obsadila 15. místo v berlínské Grand Prix Global Champions Tour
Následující: Suverénkou Ceny Města Karlovy Vary Venillia

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Pozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října. Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na ...