Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Mezinárodní závody, na kterých v srpnu uvidíme české jezdce

Mezinárodní závody, na kterých v srpnu uvidíme české jezdce

V srpnu jsou čeští jezdci přihlášeni na mezinárodní závody v pěti disciplínách. Nejdůležitějšími z nich je mistrovství světa jednospřeží v Piberu a mistrovství Evropy juniorů a mistrovství světa seniorů ve voltiži v Le Mans.

Ladislav Jirgala a Donnershall FRB se chystají na Mistrovství jednospřeží. Foto: Sandra Schulzová

Ladislav Jirgala a Donnershall FRB se chystají na mistrovství světa jednospřeží. Foto: Sandra Schulzová

Skokové výjezdy bude zahajovat Marek Klus na CSI2* Verden v termínu 3. – 7.8. Na závodech v Khanty Mansiysk v úrovni CSI3* se v termínu 4. – 7.8. představí Tina Šalková. Následovat budou od 16. do 21.8. závody ve Wiener Neustadt, kterých se v soutěžích CSI2* zúčastní 16 českých jezdců s celkem 43 koňmi a v soutěžích pro mladé koně 8 Čechů s 22 koňmi. Na závody CSI3*/CSIYH Verbier v termínu 17. – 21.8. plánuje jet Emma Auguer de Moussac a následujícím výjezdem budou opět závody ve Wiener Neustadt 23. – 28.8., tentokrát v počtu 14 českých jezdců se 41 koňmi v kategorii CSI2* a 5 jezdců s 12 koňmi v CSIYH1*. Své zástupce budeme mít také na mistrovství světa veterinářů, které se bude konat v Linzi 11. – 14.8., účastnit se ho budou Zuzana Plundrová, Lenka Macháčková, Jiří Oulický, Luboš Kucharovič a Kateřina Bůčková.

Na mistrovství světa v jednospřeží, které se koná 3. – 7.8. v Piberu, jsou přihlášeni Ladislav Jirgala s koněm Donnershall FRB, Libor Kurka s Jimem a Jiří Ziegler s Desperadem.

Na všestrannostní závody CIC1* Unterbeuern v termínu 5. – 7.8. pojede Romana Mayer. Na závody do Strzegomi v termínu 5. – 8.8. se chystá v kategorii CIC1* 7 českých jezdců a 8 koní, v kategorii CIC2* budou soutěžit Jiří Maxera a Robert Pokorný a CIC3* se zúčastní Martin Maivald a Eliška Opravilová. Romana Mayer pojede také na závody CIC1* Hambach 19. – 21.8.

Vytrvalostní jezdci se zúčastní závodů v Bruselu 18. – 20.8., Pavla Pártlová pojede soutěže CEI1* a CEI2* a Silvie Lorenzová nás bude reprezentovat na CEIO3* na trati dlouhé 160 km.

Voltižních závodů v Le Mans 18. – 21.8., které jsou mistrovství Evropy juniorské kategorie a mistrovství světa seniorů, se v kategorii družstev zúčastní JK voltiž Albertovec, v kategorii jednotlivců juniorů pak Terza Viktorinová, Kateřina Kocurová a Kateřina Reslerová a na mistrovství světa seniorů nás budou reprezentovat Josef Zelinka, Weronika Schönwaldová a Jana Bartoňková.

Zdroj: Tisková zpráva ČJF

Mistrovství světa jednospřeží Parkur skoky spřežení Voltiž všestrannost Vytrvalost
Předchozí: Nejkrásnější kůň ČR 2016: Černobílá historie
Následující: Eva Vavříková přiváží bronzovou medaili z mistrovství Evropy dětí v drezuře

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...