Home > Zpravodajství > informujeme vás > Michal Horáček pro Nejkrásnějšího koně

Michal Horáček pro Nejkrásnějšího koně

Píseň v Nedohledné dálce cíl doprovodí vyhlášení výsledků ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2014) v Písku. Na žádost pořadatelů jí vybral autor textu Michal  Horáček. Jeho slova zhudebnila Lucie Šoralová a zpívá je Michael Kocáb. Skladba vyšla  na nejprodávanějším albu roku 2013 s názvem Český kalendář.

 

„Hlasovat ve finále ankety samozřejmě budu, na to si můžete vsadit. V této chvíli se ale ještě rozhoduji, kterého koně podpořím,“ řekl textař, básník, publicista a nejnověji i vystudovaný antropolog Michal Horáček.

Výsledek ankety ovlivní rovněž hlas další známé osobnosti, producenta filmů Je třeba zabít Sekala, Babí léto nebo Odcházení Jaroslava Boučka. Ten má ke koním celoživotní vztah a jako majitel dostihové stáje Buc – Film dokázal vyhrát obě největší události domácího turfu – Velkou pardubickou (Sixteen, dokonce dvakrát) i České derby (Ready for Life).

Ani osminásobný vítěz Velké pardubické a trenér obou zmíněných Boučkových koní, Josef Váňa, nebude stát mimo hru. Pro koho bude hlasovat? „Ve finále je deset koní, každý něčím originální, ale v každém případě krásný. Musím si to ale ještě pořádně rozmyslet,“ dodal Váňa. Hlas jsou připraveni odevzdat i jeho manželka Pavla a syn Josef, první překážkový jezdec koní svého otce.

Autor: Jiří Křepelka

Nejkrasnesi_kun_Ceske_republiky_year_of_horse_gray_2

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce
Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Letošní mezinárodní výstavy Koně v akci patří také dětem
Následující: Kůň 2014 se blíží

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...