Home > Zpravodajství > informujeme vás > Miliardář Petr Kellner chce u Prahy postavit největší jezdecké centrum v ČR

Miliardář Petr Kellner chce u Prahy postavit největší jezdecké centrum v ČR

Největší jezdecké centrum v České republice by mělo vzniknout v Drahelčicích u Prahy. Na ploše 170 hektarů ho chce postavit nejbohatší Čech Petr Kellner. Obyvatelům se však jeho plány příliš nezamlouvají. Bojí se zejména nárůstu dopravy.

Vizualizace areálu

Vizualizace areálu

V současné době jsou na místě, kde by měl areál vyrůst, pouze pole. Aby se zde mohlo začít stavět, je potřeba změnit územní plán obce. A jak se zdá, vedení obce s tím problém nemá. Zastupitelstvo letos 9. února souhlasilo s tím, že vyhoví požadavku investora a v novém územním plánu změní využití území tak, aby mohl být realizován záměr na vybudování jezdeckého areálu. Projekt byl vedení obce i jejím obyvatelům představen již v červnu loňského roku.

Studie využití pozemků v katastru obce Drahelčice předpokládá vybudování moderního jezdeckého centra. Jezdecký areál poskytne zázemí špičkovým českým jezdcům a jejich závodním koním i dalším zájemcům o ustájení a trénink koní. Areál budou vedle profesionálních sportovců využívat i ostatní návštěvníci se zájmem o aktivní prožití volného času.

Centrum bude sloužit také pro pořádání sportovních akcí na národní i mezinárodní úrovni. Majitelům koní i návštěvníkům poskytne kvalitní zázemí. V záměru se počítá například s vybudováním stájí, tréninkových hal, ubytovacích kapacit nebo s veterinární klinikou specializovanou na léčbu koní. Největší část pozemků ovšem bude sloužit jako pastviny a vzhledem k rozloze areálu zaplní zastavěné plochy pouze okolo 30 procent areálu.

Jestli dojde ke změně územního plánu a na polích vznikne nové jezdecké centrum, bude jasné zhruba do roka.

Čtěte také:  Global Champions přerušena. Posune Mexico City, Miami i Šanghaj

panely_1x2.indd

Drahelčice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Česká jezdecká federace vydala PRESS KIT pro sezonu 2015
Následující: Rudolfův pohár: Výsledky drezur jednospřeží a čtyřspřeží