Home > Zpravodajství > světový sport > Milovníky filmu vystřídají v Cannes fanoušci série Global Champions

Milovníky filmu vystřídají v Cannes fanoušci série Global Champions

Světová parkurová elita se už posedmé letos potká na jednom místě. Účastníci seriálu Global Champions pojedou o další bodový příděl v jihofrancouzském Cannes, městě, které ještě před několika dny žilo světoznámým filmovým festivalem.

Ilustrační foto: Stefano Grasso / LGCT

Sedmé kolo Global Champions se koná ve dnech 6. až 8. června v Cannes na jihu Francie. S dalšími patnácti dvoučlennými týmy tam změří síly i Pražští lvi. Tentokrát jsou ve hře belgičtí reprezentanti Niels Bruynseels a Wilm Vermeir, které doplní Nizozemec Gerco Schröder.

V první části soutěže družstev Global Champions League budou účastníci ve čtvrtek 6. června překonávat parkur s překážkami do 155 centimetrů z dílny francouzského stavitele Gregoryho Boda. Začátek je stanoven na 20.45 hodin. O tři hodiny dříve se mohou jezdci „rozehřát“ na zahajovacím parkuru do 145 centimetrů. 

Páteční program nabídne dvě rámcové soutěže, stopětačtyřicítka začíná v 18.30 hodin. Od 21.00 hodin se bude skákat až do 150 centimetrů. 

Hned dvou vrcholů třídenního mítinku se diváci a fanoušci špičkového jezdectví dočkají v sobotu. V druhém kole Global Champions League, které bude postaveno na nejvyšší možné obtížnosti, se po 18. hodině rozhodne, který celek si tentokrát připíše maximální počet třiceti bodů. V čele žebříčku jsou aktuálně členové Shanghai Swans se 124 body, druzí St. Tropez Pirates na ně ztrácí pět bodů a o sedm bodů méně mají Miami Celtics na pozici číslo tři.

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Od 21.30 hodin odstartuje Grand Prix Cannes. Do ní se jezdci musí kvalifikovat prostřednictvím sobotního ligového klání. Velká cena se pojede na čas s rozeskakováním a překážky budou dosahovat výšky do 160 centimetrů.

Vítěz si triumfem zajistí vstupenku do speciální Super Grand Prix, která se uskuteční během galashow světového parkuru Global Champions PlayOffs v listopadu v pražské O2 areně. Účast již mají jistou Francouz Julien Epaillard, který vyhrál s ryzákem Usual Suspect d´Auge při úvodním letošním mítinku v katarském Dauhá. V Mexico City nenašel přemožitele belgický reprezentant Jérome Guery s hřebcem Quel Homme de Hus a o týden později v Miami si postup do Prahy zajistil jeho krajan Pieter Devos, jenž si dojel pro první místo v sedle hřebce Claire Z. V jediném asijském kole v Šanghaji se radovala izraelská dvojice Danielle Goldstein a Lizziemary. Madridskou Grand Prix ovládl švýcarský zástupce Martin Fuchs s Chaplinem a prozatím posledním účastníkem je Němec Daniel Deusser, jenž se s koněm Jasmien vd Bisschop stal vítězem Grand Prix Hamburku. 

Kompletní informace včetně startovní a výsledkových listin můžete sledovat na webu www.gcglobalchampions.com. Najdete tam také odkaz na živé vysílání. Více o GC Prague PlayOffs se dozvíte na stránkách s adresouwww.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Gerco Schröder Global Champions League Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Český skokový pohár pokračuje. Parkurová extraliga v Suché u Litomyšle
Následující: Další vstupenky na Velkou pardubickou jsou v prodeji

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

Napínavé až do posledního jezdce bylo finále GCL Super Cupu 2019. Druhé kolo ukázalo, jak týmová soutěž, v níž se počítají všechny výsledky, může zamíchat pořadím. Pro vítězství si nakonec docválali Shangai Swans: Fredricson, Schwizer a Deusser. Na startu finále druhého ročníku Super Cupu Global Champions League se sešlo celkem ...