Home > Zpravodajství > informujeme vás > Ministerská záštita není jen pro Velkou pardubickou, ale i na podporu dostihového sportu

Ministerská záštita není jen pro Velkou pardubickou, ale i na podporu dostihového sportu

Ministerstvo zemědělství podpoří dostihový sport v Pardubicích. Statutární město Pardubice se totiž stane příjemcem záštity, která je určena pro zajištění dostihového provozu na pardubickém závodišti, potažmo Velké pardubické. Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy se tak zařadil mezi významné sportovně-kulturní akce, které stát podporuje – tedy po bok například karlovarského festivalu nebo motocyklových závodů v Brně.

Ilustrační foto: Sandra Schulzová

Město Pardubice finanční podporu ve výši 5 milionů korun dostane formou záštity ministerstva zemědělství. Finanční prostředky jsou určené na zajištění pořádání kvalifikací a Velké pardubické steeplechase.

„Legendární dostih je tradicí, kterou se Pardubice a potažmo i Česká republika proslavila v zahraničí. Je dobře, že se stát postavil čelem k dostihovému sportu a finančně jej podpoří. Jde o záštitu, která ve svém důsledku není pouhou podporou Velké pardubické, ale také všech kvalifikačních dostihů a tím v konečném důsledku i rámcových mítinků, bez kterých by Velká pardubická nebyla. Je to podpora dostihovému sportu, a tedy i chovu dostihových koní, kteří díky tomu budou mít kde běhat a závodit,“ okomentoval záštitu náměstek primátora a místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Petr Kvaš s tím, že záštita od ministerstva zemědělství rozhodně není náhražkou za generálního partnera. Je dalším zdrojem financování a zajištění kvalitního programu akcí.

Velká pardubická steeplechase má tradici dlouhou 145 let, poprvé se běžela v listopadu 1874. V posledních letech se v Pardubicích koná devět dostihových mítinků ročně, vrcholem čtyř z nich jsou kvalifikace na Velkou pardubickou. Samotná „dostihová legenda“ je pak součástí mezinárodního seriálu Crystal Cup.

Čtěte také:  Na Pardubickém závodišti dostává prostor nadaná mládež

„Když se řekne „Pardubice“, každého hned napadnou koně, perník, hokej, Zlatá přilba a semtex. Kromě koní – a možná perníku – nemá žádná z dalších tradic tak dlouhou historii. Proto mě mrzí, že někdy i od obyvatel Pardubic zaznívají názory, že Velkou pardubickou bychom měli raději zrušit. S obrovskou úctou k práci a odkazu našich předků rozhodně nechceme podobné uvažování vůbec připustit. Proto hledáme podporu dostihového sportu na všech možných úrovních – na státní, regionální i privátní,“ dodal Petr Kvaš.

Město Pardubice a Dostihový spolek a.s. jednali také o nové spolupráci na úrovni strategického partnera Velké pardubické. Mediálně známá byla především jednání s firmou Lokotrans, která ovšem nevedla k dohodě, žádná z nabídek nebyla pro obě strany výhodná.  Jednání však probíhala i s jinými partnery a ta byla úspěšná.

Tisková zpráva Dostihového spolku

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Velká pardubická
Předchozí: Prague Lions jsou po pátečním úvodu GCL v Londýně se sedmi body sedmí
Následující: Prague Lions v Londýně doskákali pro deváté místo. GCL vyhráli domácí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo termíny prvních osmi dostihových dnů letošní sezóny, které se uskuteční od pondělí 18. května do pátku 3. července. Tyto termíny byly schváleny včetně propozic. Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo také změny termínů všech klasických dostihů. O zahájení dostihové sezóny bylo primárně jednáno se zástupci závodišť ...