Home > Zpravodajství > domácí sport > Ministerstvo zemědělství podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun

Ministerstvo zemědělství podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun

Ministerstvo zemědělství (MZe) podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun. Rozhodla o tom dnes vláda. Poskytnutá podpora přispěje k zajištění kvality programu a zachování jednoho z nejprestižnějších dostihů v Evropě, který je neodmyslitelně spjat s Českou republikou.

Velká pardubická bude letos podpořena Ministerstvem zemědělství. Foto: Sandra Schulzová

Závod se poprvé běžel v roce 1874, nekonal se jen za světových válek a v roce 1968 v důsledku srpnových událostí. Přes 50 let se tento legendární dostih jede bez přerušení. Pro české i zahraniční jezdce, jejich koně, trenéry i návštěvníky Velkou pardubickou steeplechase tradičně vrcholí sezona.

MZe dlouhodobě podporuje chov koní ve svých příspěvkových organizacích – v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem a hřebčincích v Tlumačově a Písku. Finančně například přispívá na vedení ústřední evidence koní, zavádění a vedení plemenných knih a kontrolu dědičnosti. Národní program genových rezerv považuje MZe za nezbytnou pojistku zdravého chovu zvířat.

Podpora Velké pardubické steeplechase, jejíž pořádání je velmi náročné na personální a hlavně finanční zdroje, se uskuteční prostřednictvím dotace poskytnuté městu Pardubice. Částka bude vyčleněna z rozpočtu MZe.

Zdroj: www.eagri.cz – Ministerstvo zemědělství ČR

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně
Dostihový spolek a.s. dostihy Ministerstvo zemědělství Pardubice Velká pardubická
Předchozí: Prague Lions při GCL v Cannes dojeli čtvrtí. Přijela i Anna Kellnerová
Následující: Štětina opět vítězem ČSP. V Litomyšli byl nepřemožitelný s Gylordem-S

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...