Home > Zpravodajství > domácí sport > Mistři opratí měřili své síly v domově Velké pardubické

Mistři opratí měřili své síly v domově Velké pardubické

Šampionem červencových závodů spřežení se stal Pavel Plch. Na pardubickém závodišti vybojoval celkové vítězství ve své kategorii jednospřeží, což mu také vyneslo mistrovský titul Východočeské oblasti. A přitom prý do Pardubic jezdí „jenom“ potrénovat. Závody Cena hejtmana Pardubického kraje se jely nejen jako kvalifikace na Zlatou podkovu, ale také jako Mistrovství Východočeské oblasti.

V ostatních soutěžích se už stejná situace nezopakovala. Mistři Východočeské oblasti se rekrutovali z nižších pozic výsledkové listiny. Ale nebylo to nijak hluboko. V soutěži dvojspřeží pony se mistrem stal v celkovém pořadí druhý Michal Kořínek reprezentující JK Sobotka, stejné to bylo i v soutěži dvojspřeží. Titul mistra tu připadl Jaroslavu Pavlovi z TJ Equus Kinsky. V kategorii čtyřspřeží nastoupil je jeden Východočech, a proto titul udělen nebyl.

 

V soutěži dvojspřeží pony celkové vítězství bral Erik Zuvač reprezentující SK Sportino z.s., když v parném nedělním počasí předvedl se svým „koňským duem“ absolutně nejlepší výkon. Na všech pěti překážkách byl suverénně nejrychlejší. Tím přeskočil nejen druhého Michala Kořínka, ale i po prvním dnu vedoucí Moniku Pospíšilovou. Ta nakonec dokončila třetí a do svého domovského Jezdeckého klubu Boharyně si tak odvezla i stříbrnou medaili z oblastního mistrovství. V celkovém pořadí čtvrtý (a třetí v mistrovské soutěži) skončil Milan Kořínek taktéž reprezentující JK Sobotka, páté místo paří Milanu Fingerovi.

drezura

Pořadím po prvním dnu soutěže v kategorii jednospřeží doslova otřásla poslední překážka maratonu. Na ní mimo jiné skončili oba Soukupové, přitom Alexandr po drezurách a parkuru vedl. Otevřela se tak cesta k vítězství v průběžném pořadí druhému Pavlu Plchovi. A to i přes to, že v maratonu zajel až druhý nejlepší výsledek. Na celkové vítězství a titul mistra Východočeské oblasti to stačilo. „Super závod. Bylo to sice horký, ale kůň na to byl připravený, s takovým počasím jsme počítali. Krásně jsme se svezli. V Pardubicích se nám vždycky líbí a hlavně se nám tady daří,“ okomentoval závody Pavel Plch. Reprezentant SK Apollon přiznal, že nejoblíbenější disciplínou je maraton, ale nejvíc se daří v drezuře. „Kůň je mladý, musí spoustu věcí v maratonu ještě okoukat. Musí mu dozrát hlava,“ řekl Pavel Plch na adresu svého koně Eljoy, pro kterého je letošní sezona tou první. „Máme plány vyrazit na pár českých závodů a připravit se na Mistrovství ČR. Právě proto, že je to jeho první sezona, nemá smysl vyrážet někam do zahraničí na velké závody. Letos vlastně trénujeme na příští rok,“ dodal s úsměvem vítěz jednospřeží.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

parkur
Po vyloučení Soukupa se o příčku nahoru posunuli také Tomáš Barták z průběžného třetího místa na druhé a Ota Bareš se dvěma koňmi ze čtvrtého a pátého místa na třetí, resp. čtvrtou pozici. Druhým ve výsledcích východočeského mistrovství se stal Roman Vyskočil reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který v celkovém pořadí skončil až na 10. místě. Druhou vicemistryní je Kateřina Neumannová také reprezentující kladrubský hřebčín, v celkovém pořadí obsadila 12. příčku.

Reprezentanti Národního hřebčína Kladruby nad Labem promluvili i do výsledků v soutěži dvojspřeží. Nesvačilové Jiří junior a Radek v celkovém pořadí sice obsadili „až“ třetí a páté místo, v mistrovské soutěži Východočechů to ale znamenalo druhou a třetí příčku. Mistrem Východočeské oblasti je v celkovém pořadí druhý Jaroslav Pavel z TJ Equus Kinsky, který předvedl nejlepší drezuru, ale až čtvrtý maraton. Vítězem soutěže je Josef Drábek reprezentující JK Hubička Telnice, nejlepší v nedělním maratonu.

V soutěži čtyřspřeží jednoznačné vítězství putovalo do JK Robousy Zdeňku Jiráskovi. Svého jediného soupeře Jaroslava Jandla z JK Semice se svou čtyřkou porazil ve všech třech disciplínách.

Cena hejtmana Pardubického kraje Dostihový spolek a.s. spřežení Zlatá podkova
Předchozí: Mistrovská soutěž vozatajů láká do Pardubic
Následující: Nejkrásnější kůň ČR: Maxi boj mini koní vyhrála klisna Shetland pony

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...